Oscary

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Oscary

Post#81 » 4 years temu (16 sty 2014, o 16:29)

"Grawitacja" według mnie może dostać Oscara jedynie za Sandrę Bullock (a i to nie bardzo, mając za konkurentki Meryl Streep i Judi Dench) oraz za zdjęcia. Ten film ogląda się tylko i wyłącznie dla efektów, więc domowy seans w przeciętnych warunkach (tzn. na kompie) nie ma, moim zdaniem, najmniejszego sensu.
"Wilk..." to mój faworyt, podobnie jak Leo, którego jestem ogromną fanką - chociaż na 95% nie dostanie wyróżnienia. W "Wilku..." pokazał niebywały kunszt aktorski. Ja przecież nie widziałam z nim złego filmu! (Nie licząc gównianego "Django". Leo był jego najmocniejszą stroną. xD)
Barkhad Abdi jest moim faworytem, jeśli chodzi o najlepszego aktora drugoplanowego. "Kapitan Phillips" to naprawdę świetny film, a Abdi, nie mając wcześniej żadnego związku z jakimkolwiek aktorstwem, pokazał światową klasę.
Widzę, że "American Hustle" pozbierał kilka nominacji, podobnie jak "Zniewolony" - ani jednego, ani drugiego nie widziałam, lecz to na pewno ulegnie zmianie przed samą galą, tak że mój osąd jeszcze nie jest ostateczny. :D Postać Lawrence zaczyna mnie już porządnie irytować - niedługo wyskoczy mi z [s]pustej[/s] lodówki - więc "American Hustle" pójdzie zdecydowanie na pierwszy ogień. ;D
where does everybody go when they go?

a_cappella
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Oscary

Post#82 » 4 years temu (17 sty 2014, o 17:01)

Co roku obiecuję sobie, że obejrzę nominowane filmy i jeszcze nigdy mi nie wyszło... Może tym razem, zwłaszcza że faktycznie zainteresowały mnie niemal wszystkie, Zwłaszcza Kapitan Phillips (po kolejnym obejrzeniu Filadelfii moja miłość do Toma Hanksa znowu odżyła), Wilk z Wall Street (zaczynam w końcu doceniać Leo :D), Grawitacja i American Hustle (bardzo często wspominany podczas tegorocznych Złotych Globów). Judi również bardzo lubię, więc pewnie i Tajemnicę Filomeny dopadnę prędzej czy później.

whatsername pisze:"Grawitacja" według mnie może dostać Oscara jedynie za Sandrę Bullock (a i to nie bardzo, mając za konkurentki Meryl Streep i Judi Dench) oraz za zdjęcia. T

Wiadomo, Meryl, najwyższa kategoria! <3 :D Jednak mimo mojej bezwarunkowej i krystalicznie czystej miłości do tej kobiety myślę, że wyróżnienia nie dostanie... Nie sądzę, że to możliwe w tak krótkim odstępie czasu od Oscara za rolę Margaret Thatcher, ale i tak będę jej kibicować z całej siły, wiadomo! (Premiera August: Osage County już za tydzień, wohoo!)

Poza tym na pewno postaram się obejrzeć krótkometrażowe animacje, czaję się szczególnie na Koń by się uśmiał, wygląda na starego, dobrego Disneya! :)

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Oscary

Post#83 » 4 years temu (17 sty 2014, o 20:07)

Będę oburzona, jeśli Leo nie dostanie Oskara. W Wilku z Wall Street przeszedł samego siebie.
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

patykiemnapiasku

Oscary

Post#84 » 4 years temu (25 lut 2014, o 19:18)

Widzę, że sporo osób zachwyca się Kapitem Phillipsem, a mi się w ogóle nie podobał. Strasznie mnie zmęczył ten film.

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Oscary

Post#85 » 4 years temu (3 mar 2014, o 06:36)

Tak bardzo załamka! :(

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Oscary

Post#86 » 4 years temu (3 mar 2014, o 15:28)

Ku*wa mać - mój jedyny komentarz do rozdania.

Readingovy
scyzoryk
scyzoryk

Oscary

Post#87 » 4 years temu (3 mar 2014, o 16:32)

Bardzo zaskoczyło mnie rozdanie. Szczególnie film "American Hustle", który dostał najwięcej nominacji, a ani jednej statuetki.
Time waits for no one...

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Oscary

Post#88 » 4 years temu (3 mar 2014, o 17:24)

Może dlatego, że film sam w sobie był nędzny?

a_cappella
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Oscary

Post#89 » 4 years temu (3 mar 2014, o 17:32)

Mnie za to zaskoczyło siedem statuetek dla Grawitacji...
I gdzie, ja się pytam, nagrody dla Julii Roberts i Judi Dench? Ale cóż, właściwie przyzwyczaiłam się, że wyroki Akademii są, jakie są, a samą galę oglądam dla funu, którego w tym roku Ellen dostarczyła aż w nadmiarze ♥

A co do Leo... :D

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Oscary

Post#90 » 4 years temu (3 mar 2014, o 20:52)

Readingovy pisze:Bardzo zaskoczyło mnie rozdanie. Szczególnie film "American Hustle", który dostał najwięcej nominacji, a ani jednej statuetki.

To akurat mnie cieszy, jedynie statuetka dla Lawrence by mnie nie zirytowała, tak to zgadzam się z Szarl - film o kant dupska rozbić.
Leo - typowe. Prawie się popłakałam.
Ilość statuetek dla "Grawitacji" mnie trochę zniesmacza - za te techniczne sprawy jak najbardziej słusznie ją wyróżniono, ale ani muzyki najlepszej nie miała, ani za reżyserię się jej nie należało. Przynajmniej moim zdaniem.

Wróć do „Film i serial”