Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Seriale kostiumowe

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Seriale kostiumowe

Post#11 » 5 lut 2017, o 23:53

"Dynastia Tudorów" Henryk VIII i jego słynne sześć żon, z Natalie Dormer w roli Anne Boleyn. Warto!
"Rodzina Borgiów" o archetypie włoskiej mafii, czyli obraz zepsucia duchowieństwa i torowania sobie drogi do bycia papieżem w XV-XVI wiecznych Włoszech!
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Seriale kostiumowe

Post#12 » 6 lut 2017, o 21:57

I Wikingowie. Serial może nie do końca utrzymuje poziom w każdym sezonie, ale jednak pierwsze dwa są bardzo, bardzo przyzwoite i serdecznie je polecam.

Mały spoiler ;d - i zapowiada się, że w piątym sezonie będzie grał właśnie tudorowy Henryk i szalenie się z tego cieszę, bo bardzo lubię Rhysa Meyersa.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Seriale kostiumowe

Post#13 » 6 lut 2017, o 22:07

AAAAA ZAPOMNIAŁAM O WIKINGACH, JAK JA MOGŁAM, NIEDOBRA JA?!?!?!!?

Dwa słowa. A właściwie trzy.
Ragnar
Rollo
i...
Loki
<3

Awatar użytkownika
Camenne

Seriale kostiumowe

Post#14 » 7 lut 2017, o 13:08

O, a jeżeli lubicie jeszcze brytyjskie seriale kostiumowe (jest ich sporo), to polecam:

Downton Abbey - mój obecnie ukochany serial kostiumowy, oglądałam dwukrotnie.
Victorię - jestem świeżo po skończeniu oglądania i bardzo się cieszę, że będzie drugi sezon. Z początku nie byłam przekonana, ale jednak finalnie
White Queen - serial na podstawie powieści Philippy Gregory. Nie jest to najlepszy serial, jaki oglądałam, ale nieźle zrealizowany.

Z nowych seriali podobno przyzwoite są jeszcze Versailles, Medyceusze i Lady Chatterley's Lover (bardziej film, ale wydaje mi się, że gdzieś widziałam to emitowane w odcinkach). Jeszcze nie oglądałam, ale pewnie się skuszę.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Seriale kostiumowe

Post#15 » 7 lut 2017, o 18:10

Versailles również polecam! Kreacja Filipa Orleańskiego- mistrzostwo!

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Seriale kostiumowe

Post#16 » 28 lut 2017, o 11:32

Szarl pisze:"Dynastia Tudorów" Henryk VIII i jego słynne sześć żon, z Natalie Dormer w roli Anne Boleyn. Warto!
"Rodzina Borgiów" o archetypie włoskiej mafii, czyli obraz zepsucia duchowieństwa i torowania sobie drogi do bycia papieżem w XV-XVI wiecznych Włoszech!

hallelujah sister
jedno i drugie nie oglądnęłam, lecz pożarłam.

od siebie dodam "Wojnę i pokój" (STARĄ! Z Clemence Poesy) i "Reign", ale to drugie jest dla ludzi o wysokiej tolerancji na głupotę. tak, o.
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Camenne

Seriale kostiumowe

Post#17 » 28 lut 2017, o 11:43

"Reign", ale to drugie jest dla ludzi o wysokiej tolerancji na głupotę. tak, o.

Dobrze określone. Wymiękłam w pewnym momencie. Bardziej fanfik niż serial historyczny, nastoletnie dramy jak z 90210, tylko w innej scenerii i charakteryzacji.

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Seriale kostiumowe

Post#18 » 28 lut 2017, o 16:30

"Reign" to jest ten serial o królowej Szkocji Marii, tak?

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Seriale kostiumowe

Post#19 » 28 lut 2017, o 16:54

Tak. :kuku:

Co do tego, że to bardziej ff niż serial historyczny - no pewka. Ale cieszy mnie fakt, że najważniejsze rzeczy zostały ukazane, a losy niektórych postaci, nawet pierwszoplanowych, zgadzają się z tym, co faktycznie je spotkało. Serio jestem ciekawa końcówki - jak Maria skończyła raczej powszechnie wiadomo.
where does everybody go when they go?

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Seriale kostiumowe

Post#20 » 28 lut 2017, o 17:40

Strasznie mierzwi mnie aktorka, która odgrywa Marię. Kompletnie nie pasuje mi wizualnie do postaci Marii Stuart.
Oglądał ktoś White Queen? Z Maxem Ironsem?

Wróć do „Film i serial”