Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Gra o tron - sezon 6

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Gra o tron - sezon 6

Post#31 » 7 cze 2016, o 21:36

Camenne, myślę, że to jest bardzo dobra teoria!

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Gra o tron - sezon 6

Post#32 » 7 cze 2016, o 21:41

Mam nadzieję, że się sprawdzi, bo chyba padnę, jeżeli Arya po takich ciosach ot tak wydobrzeje :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Gra o tron - sezon 6

Post#33 » 7 cze 2016, o 23:45

Okej, tylko po co Aryi i Jaqenowi aż tak pogmatwany plan, tylko po to, żeby wykopać Waif z Ludzi Bez Twarzy? Od początku interakcji a Aryą widać, że z laską jest coś nie tak, bo ma do niej jakieś osobiste "ale" (które w ogóle wzięło się z sufitu), co od razu dyskwalifikuje ją z roboty. I jeśli to jest tak mega skomplikowany plan, który zaczął się od pierwszego "zlecenia" Aryi na Lady Crane, to Arya tak naprawdę też jest w niego zaangażowana ze swoją osobistą urazą. No bo nie uwierzę, że byłoby jej specjalnie ciężko pozbyć się laski, która naparzała ją kijem przy byle okazji i generalnie robiła wszystko, żeby było jej w Braavos jak najgorzej. Jaqen wciągając Aryę w ten hipotetyczny "test" sprawił, że Arya również dyskwalifikuje się z Ludzi Bez Twarzy, bo zamiast "śmierć przychodzi po wszystkich" uczy ją, że śmierć przychodzi po tych, którzy jej przeszkadzają. Podsumowując:

Obrazek

(swoją drogą mam wrażenie, że tym obrazkiem można podsumować 3/4 "knucia" w wykonaniu praktycznie każdego w tym sezonie)

Edit: Jest w sumie inna możliwość. Arya idzie ranna przez ulice Braavos i nikt nie zwraca uwagi na to, że jest przemoczona i że krwawi. Po raz pierwszy rzeczywiście jest nikim. Nie liczy się dla nikogo. Więc może to jest jeszcze bardziej megapogmatwany plan Waif i Jaqena, żeby pokazać Aryi co tak naprawdę znaczy być nikim i Waif od początku tylko grała niechęć do Aryi. Oczywiście ten plan zakłada, że wszyscy w Braavos to skończone skurwysyny i rzeczywiście nikt nawet nie spojrzy dwa razy na wykrwawiającą się dziewczynę. Ani że w mieście, w którym swoje siedziby mają chyba wszystkie religie, nie ma ani jednego miejsca niosącego pomoc, do którego Arya mogłaby się zwrócić.
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne

Gra o tron - sezon 6

Post#34 » 8 cze 2016, o 21:05

Wiesz, nie zakładałam, że jest to obliczone stricte na wykopanie Waif - to po prostu dla niej byłaby taka prawdziwa próba. Dla niej zabicie Aryi bez okrucieństwa mogłoby być takim samym testem jak zabicie dobrej kobiety przez Aryę. U Aryi testowano, czy potrafi zrobić coś wbrew współczuciu i sumieniu, u Waif z kolei wbrew swojej mściwości (choć naprawdę nie rozumiem, za co ona Aryi tak nie znosi). Przy tym ofiarą Waif tak naprawdę mógł być po prostu kolejny nikt o twarzy Aryi, bo liczy się sam fakt, że myślała, że to była Arya - choć teraz już sama nie wiem, czy w ogóle można przybrać jej twarz, skoro jest żywa.
Obie wersje są naciągane, choć ta z byciem prawdziwie nikim też mi się podoba, ale wolę wszystko niż to, że Arya okazała się po prostu lekkomyślną idiotką, wiedząc, że jest ścigana przez Waif, a jednak łażąc po Braavos.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Gra o tron - sezon 6

Post#35 » 8 cze 2016, o 21:21

choć naprawdę nie rozumiem, za co ona Aryi tak nie znosi

Myślę, że jest po prostu zazdrosna o Aryię

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Gra o tron - sezon 6

Post#36 » 8 cze 2016, o 21:27

Anna Nazabi pisze:
choć naprawdę nie rozumiem, za co ona Aryi tak nie znosi

Myślę, że jest po prostu zazdrosna o Aryię

Ale ona nie ma o co być zazdrosna. Waif jest już jedną z Ludzi Bez Twarzy, a fundamentem całej tej organizacji jest służba Bogu Bez Twarzy, jest dosłowne bycie nikim, nie posiadanie własności, odcięcie się od swoich osobistych ambicji. To nie Sithowie, Arya nie musi nikogo zabić, żeby awansować, nie stanowi zagrożenia dla jej pozycji w Domu, bo wszyscy tam ostatecznie są równi.
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Gra o tron - sezon 6

Post#37 » 8 cze 2016, o 21:29

Myślę, że jest zazdrosna o względy, jakimi Jagen darzy Aryię.

Awatar użytkownika
Camenne

Gra o tron - sezon 6

Post#38 » 8 cze 2016, o 21:33

Hm, Jaquen rzeczywiście ma specyficzną relację z Aryą, aż dziwne, jak się zastanowić, ale myślę, że Waif jako człowiek bez twarzy rzeczywiście nie myśli o Jaquenie w tych kategoriach.

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Gra o tron - sezon 6

Post#39 » 8 cze 2016, o 21:36

Gdyby Waif miała zasady ludzi bez twarzy, nie odczuwałaby takiej czystej antypatii do Aryi. Myślę, że sporo jej jeszcze brakuje:)

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Gra o tron - sezon 6

Post#40 » 8 cze 2016, o 21:39

Tak bardzo chciałabym przeczytać tę dyskusję, ale póki co utknęłam na drugim odcinku. Dalej jest lepiej... prawda?

Wróć do „Film i serial”