Gra o tron - sezon 6

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Gra o tron - sezon 6

Post#41 » 8 cze 2016, o 21:44

Hm, Jaquen rzeczywiście ma specyficzną relację z Aryą, aż dziwne, jak się zastanowić, ale myślę, że Waif jako człowiek bez twarzy rzeczywiście nie myśli o Jaquenie w tych kategoriach.

Szczególnie, że ma równie dobrą, a nawet lepszą relację z Waif, traktuje ją jako równoprawną członkinię Ludzi Bez Twarzy, przekazuje jej trening Aryi, nie przypominam sobie też, żeby kiedykolwiek umniejszał jej rolę na rzecz Aryi? Waif nie ma powodu, żeby nienawidzić Aryi, bo to przeczy wszystkiemu, czego jej nauczono, i kim jest.

zielarka pisze:Tak bardzo chciałabym przeczytać tę dyskusję, ale póki co utknęłam na drugim odcinku. Dalej jest lepiej... prawda?

Ummmm... :roll:
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Gra o tron - sezon 6

Post#42 » 8 cze 2016, o 21:44

A ja tam bym chciała romansik.:-) Chociaż Aryia nie w moim typie, względnie przełknę. Hehe

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Gra o tron - sezon 6

Post#43 » 8 cze 2016, o 21:52

zielarka pisze:Tak bardzo chciałabym przeczytać tę dyskusję, ale póki co utknęłam na drugim odcinku. Dalej jest lepiej... prawda?

Dobre nastawienie to podstawa :kuku:
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Gra o tron - sezon 6

Post#44 » 8 cze 2016, o 21:59

Tormund/Brienne to moje otp tego sezonu xD Swoją drogą to byłoby urocze? Brienne nigdy nie spotkała mężczyzny, któremu by się najzwyczajniej w świecie podobała, a Tormundowi definitywnie podoba się to, co widzi xD

O, ale mam pytanie, czy macie teorie, co właściwie kombinuje Margaery? Bo już wiemy, że jej "nawrócenie" to bullshit (a to niespodzianka), ale jak chce to wszystko rozegrać? Jeśli Loras zgodzi się na "ugodę", Highgarden pozostanie bez dziedzica. Myślałam, że Marge może jest w ciąży, ale biorąc pod uwagę, że Walda już zdążyła urodzić, a zaszła w ciażę jakoś niedawno przed całym tym cyrkiem, Marge musiałaby już być wielka. W dodatku mówi Wróblowi, że już nie uprawia seksu ze swoim nieletnim mężem, więc...? ??? ???

Awatar użytkownika
Camenne

Re: Gra o tron - sezon 6

Post#45 » 8 cze 2016, o 22:06

Też mnie to zastanawia, zwłaszcza że stawia Lorasa na razie w sytuacji bez wyjścia. Na dziedzica się nie zapowiada, więc nie wiem, co ona może na tym zyskać.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Gra o tron - sezon 6

Post#46 » 9 cze 2016, o 00:31

Poza tym, czy jeszcze kogoś zirytowało, że Lyanna Mormont jest lepsza w rządzeniu niż jakieś 80% lordów w serialu (łącznie z Daenerys "when in doubt BURN IT" Targaryen), ale cała jej powaga została natychmiast umniejszona przez to, że była w stanie udostępnić tylko 62 żołnierzy? Mam nadzieję, że tych 62 gości to berserkerzy na niedźwiedziach, żeby wszystkim szczęki opadły.

Awatar użytkownika
Camenne

Gra o tron - sezon 6

Post#47 » 9 cze 2016, o 06:57

Anna Nazabi pisze:A ja tam bym chciała romansik.:-) Chociaż Aryia nie w moim typie, względnie przełknę. Hehe

Chyba łatwiej o Brianne i Tormunda :D

Mi się podobała przemowa Glovera, jeżeli chodzi o Sansę i jej bezczelność. Z całą sympatią do Sansy (którą miałam wcześniej), ale bardzo dobrze ich podsumował. Sansa mogłaby bardziej prosić niż żądać, bo w obecnej sytuacji ma niewiele ponad nazwisko, a właściwie nawet nie do końca je, bo sama jest Bolton, a Jon, wiadomo, Snowem.

Co znalazłam: http://m.9gag.com/gag/aGxPPqZ

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Gra o tron - sezon 6

Post#48 » 11 cze 2016, o 01:26

Skąd wy znacie imiona ludzi bez twarzy? ;p ja organizację znam tylko z serialu, książek nie czytałem. I w poprzednim sezonie ta dziewczynka bez twarzy zmieniła się na chwilę w tego mężczyznę. Także dla mnie ta organizacja nadal jest spowijana tajemnicą.
Ten sezon w końcu się rozkręcił ;p Właściwie to nawet wszystko mi się podoba. Może prócz wątku żelaznych ludzi. Zaczął się fatalnie. Dali nam zwycięzcę wojny 5 królów i od razu zabili. ja wiem, mogli chociaż dać nam więcej scen z nim. Jakis problem, z którym musiałby się uporać. Żebyśmy się znowu nim zainteresowali.
Za to w ostatnich odcinkach coraz lepiej. Ciekawią mnie losy Arii. Byc moze przez nia padnie Bravos ;p
A właśnie, najbardziej interesuje mnie który Bóg jest prawdziwy. Utopiny? Wskazuje na to kilka scen u żelaznych ludzi.
Światła? W końcu wskrzesił Johna. Siedmiu raczej nie. Bez twarzy? Byc moze. Starzy Bogowie? Teoretycznie sugeruja to sceny z Innymi i wszystkie watki toczace sie w okol nich.
Ciekawe tez jakiego wyznania jest Denereys ;p

Awatar użytkownika
Camenne

Gra o tron - sezon 6

Post#49 » 12 cze 2016, o 13:31

Dali nam zwycięzcę wojny 5 królów i od razu zabili.

W książce to było moim zdaniem ciekawiej rozwiązane, bo Balona "zdmuchnął" z zamku sztorm, co było przypisywane magii Melisandre. Potem rzeczywiście był wiec i Euron wygrał.

Dany chyba nie wierzy w nic - jeżeli wybrałaby, to pewnie R'hlorra, ale byłby to wybór polityczny znając ją.

Hm, w Westeros poniekąd... istnieje chyba więcej niż jeden bóg, bo jednak cuda zdarzają tu i ówdzie za sprawą na pewno Utopionego i R'hlorra. Co do Siedmiu, trudno powiedzieć, nic sobie takiego nie przypominam, ale jest to chyba religia z najbardziej ekstremalnym egzekwowaniem zasad wiary do tej pory, patrząc na to, co dzieje się w KP za sprawą Wielkiego Wróbla.
Na razie najbardziej "wykazał się" rzeczywiście R'hllor, bo mamy i ofiary z królewskiej krwi, i wskrzeszenie Jona oraz Dondarriona.

zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Gra o tron - sezon 6

Post#50 » 12 cze 2016, o 16:43

Ummmm... :roll:

Dobre nastawienie to podstawa :kuku:

Echhhh... Wiedziałam.
Ale i tak obejrzę, kiedy tylko będę miała na to czas. Nawet, gdybym usłyszała już wszystkie możliwe spojlery (tak jak ostatnio w kolejce po kawę, jakiś miły pan zaczął snuć rozmyślania o Hodorze rozmawiając ze sprzedawczynią za ladą ...), a ocena ogólna zjechała choćby i do trzech gwiazdek. Za bardzo jestem do tego serialu przywiązana, żeby przestać, bo coś tam mi się nie podoba. Ale fakt, aktualnie zupełnie inaczej podchodzę do GOT, w porównaniu z pierwszymi sezonami - teraz traktuję serial z dystansem, a może i jako tępą rozrywkę.

Wróć do „Film i serial”