Marco Polo

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Marco Polo

Post#1 » 20 lip 2016, o 13:47

Witajcie!
Mam do was pytanie, czy któreś z was korzysta z Netflixa? Bo jeśli tak, to mam do polecenia serial "Marco Polo". Obecnie mamy na tej platformie w pełni przetłumaczony sezon pierwszy (to fakt: https://www.nflix.pl/netflix-polska-dzi ... 8-07-2016/),a jeśli chodzi o drugi o drugi sezon to miał on premierę pierwszego lipca bieżącego roku. Ze znanych przyczyn nie jest jeszcze dostępny w polskiej wersji na rzeczonym serwisie.
Obrazek

Sam tytuł "Marco Polo" mówi nam z kim mamy do czynienia. Bo czy ktoś nie słyszał o tym dzielnym wenecjaninie? Wiem, że mogą istnieć takie osoby, więc przedstawię krótki rys historyczny.
Marco wywodził się z rodziny kupieckiej zajmującej się handlem na tak zwanym "Jedwabnym Szlaku" biegnącym od wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego po Chiny. Jego ojciec Niccolò i stryj Matteo prowadzili interesy w tamtych regionach i dotarli na dwór Kubilaj-chana, jednego z wnuków Czyngis-chana, który zarządzał Państwem Środka. Dostali oni od naczelnego wodza mongołów misję sprowadzenia chrześcijańskich misjonarzy. Po powrocie do rodzimego miasta zebrali ludzi na wyprawę handlowo-misyjną i znów wyruszyli na wschód, a wraz z nimi młody Marco...
Co się dało dalej dowiecie się z akcji serialu, dodam tylko, że przedstawiona została polityka władców tamtych terenów, kultura i sztuka państw dalekiego wschodu, oraz gra o przetrwanie Europejczyka na dworze Cesarza Chin.

...

Tylko czemu wszyscy tam mówią po angielsku?
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Marco Polo

Post#2 » 17 wrz 2016, o 19:35

Wielka szkoda, że żadna telewizja nie zakupiła serialu, bo brzmi intrygująco. Ja i moja mama chętnie byśmy obejrzały.

Wróć do „Film i serial”