Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

muzyka filmowa

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

muzyka filmowa

Post#11 » 22 sie 2012, o 17:58

O, tak, Hans Zimmer jest po prostu genialny - wielbiciele muzyki filmowej często uważają go za jednego z najlepszych kompozytorów na świecie.
Ja sama uwielbiam ten typ muzyki, słucham jej dużo i często.
Do moich ulubieńców należą:
naturalnie Hanz Zimmer ;) za kawał dobrej roboty, którą odwalił w Mroczny Rycerz Powstaje, Incepcji, Ostatnim samuraju czy Sherlocku Holmesie;
John Williams za czystą magię, którą udało mu się stworzyć podczas pracy nad trzema pierwszymi częściami filmów o Harrym Potterze;
Alexander Desplat za dwie części Harry'ego Pottera i Insygniów Śmierci. Klasę pokazał, wykorzystując muzykę stworzoną przez Johna Williamsa - zamknął całość serii pięknym akcentem;
Howard Shore za geniusz, jaki pokazał, tworząc ścieżkę dźwiękową do trylogii Władcy Pierścieni. Nieco byłam w szoku, gdy się dowiedziałam, że zrobił muzykę do trzeciej części Zmierzchu, ale byłam pozytywnie zaskoczona, gdy jej posłuchałam;
Ramin Djawadi - znam go tylko i wyłącznie dzięki muzyce do serialu Gra o tron. Jest świetna, Main Title od pierwszego odcinka skradł moje serce ♥. Poza tym współpracował kiedyś z Hansem Zimmerem, co w pełni tłumaczy jego poziom;
Nico Muhly - tego pana również znam dzięki jednej produkcji, mianowicie dzięki Lektorowi. Jestem pod ogromnym wrażeniem klimatyczności muzyki, jaką stworzył;
James Horner - autor ścieżki dźwiękowej do jednego z moich ulubionych filmów: Chłopca w pasiastej piżamie (nawet gdy słucham jej bez obrazu, mam ogromne ciarki) oraz Titanica, Avatara czy najnowszego Spider-Mana.
Harry Gregson-Williams - za genialną Narnię! ♥

No, to by było na tyle ^^
Każdemu polecam posłuchać sobie od czasu do czasu tego typu muzyki, bo niewyobrażalnie relaksuje i potrafi wzbudzić naprawdę duże emocje, jeżeli się odpowiednio skupi na tym, co się słucha. ;)
where does everybody go when they go?

Jack Doluoz
Zdobywca Artefaktu 2012

muzyka filmowa

Post#12 » 21 paź 2012, o 12:22

Ennio Morricone:
http://www.youtube.com/watch?v=1mzkEjfJZh8

Uwielbiam gościa.

wronabezogona

muzyka filmowa

Post#13 » 11 cze 2013, o 21:56

A ja ostatnio słucham namiętnie muzyki z filmu "Piękne Istoty", któremu dałabym niechybnie 1 na filmwebie, gdyby nie muzyczka właśnie, letnia, łatwa, przyjemna. Polecam na letni wieczór, ewentualnie długą jazdę samochodem.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

muzyka filmowa

Post#14 » 30 paź 2015, o 08:52

Uwielbiam ścieżkę dźwiękową z filmu "FORTEPIAN" - jest taka przejmująca.

Wróć do „Film i serial”