Filmy animowane i kreskówki

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Re: Filmy animowane i kreskówki

Post#81 » 6 years temu (19 lut 2012, o 23:02)

Spirited Away? Nie oglądałam, ale tytuł jakoś kojarzy mi się z Ruchomym Zamkiem Hauru, które oglądałam milion razy i które uwielbiam naprawdę bezgranicznie, w sumie jest moim ulubionym filmem animowanym, bo, nie ujmując nic Disneyowi, ma tak nieziemski klimat, historię... Ech, co tu dużo mówić i się rozpisywać, naprawdę kocham :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#82 » 6 years temu (19 lut 2012, o 23:06)

Co do Hauru - książka jest lepsza! Ale podpisuję się pod każdym tworem Ghibli, od Ponyo, przez Totoro, Hauru i Spirited Away. Chociaż to bardziej anime jest, niż zwykłe filmy. XD
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
chinatsa
scyzoryk
scyzoryk

Post#83 » 6 years temu (9 kwie 2012, o 00:38)

Hotarubi no mori e! Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów animowanych, jakie oglądnęłam (nie liczę anime). Tak pięknej grafiki i historii dawno już nie uświadczyłam na ekranie.
O starych bajkach Disneya nawet nie ma co się rozpisywać. Były po prostu magiczne.
— A ja im udowodnię, że potrafię!
— Co potrafisz?
— Marzyć.
— I komu chcesz to udowodnić?
— Światu i tym, którzy zapomnieli już, że coś takiego istnieje.

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#84 » 6 years temu (9 kwie 2012, o 11:39)

O-o! Zgadzam się, Hotarubi no Mori e jest zdecydowanie godne polecenia, chociaż to bardziej anime właśnie (to w pewnym sensie special/ova do Natsume Yuujinchou: ten sam świat, ten sam autor, nawet producenci i załoga praktycznie taka sama). Ma swój czar i z pewnością bardzo poruszającą historię, która może nie zapadnie w pamięć na strasznie długo, ale jest naprawdę warta obejrzenia. Jest na dodatek dość krótkie - około 45 minut z tego co pamiętam - więc nie zajmie zbyt dużo czasu, a z całą pewnością warto.
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Giwi

Post#85 » 6 years temu (16 kwie 2012, o 21:16)

The Avengers: Eart'sh Mightiest Heroes = Kiedy zobaczyłam pierwsze zdjęcia z pierwszego sezonu pomyślałam: hahaha, nie. Sądziłam, że kreska jest straszna i paskudna i że jak to w ogóle ma działać? Okazało się, że straszliwie się myliłam. Nie dość, że bohaterowie są dobrze skonstruowani, jest to bardzo zabawna kreskówka nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych. Mamy Thora z akcentem, który mówi "ney" i mamy Tony'ego i jego "jestem geniuszem, mogę robić co tylko zechcę". Jest też Maria Hill, która nie patrzy na Avengersów tak przychylnym okiem jak Fury. Jest też The Wasp, która często jest używana do sytuacji komicznych, jest też Ant-Man/Giant-Man. No i Hulk. O jejciu jak ja kocham Hulka w tej kreskówce! Nie zapominajmy o innych bohaterach i ich przeciwnikach. Loki? żeby tylko! Cała liga złoczyńców, z Enchantress na czele. Polecam gorąco, warto obejrzeć!

Capitano L
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#86 » 5 years temu (9 wrz 2013, o 11:15)

Dwie przedwcześnie zakończone/anulowane kreskówki, które mi się naprawdę podobały to "Green Lantern - The Animated Series" i "Tron: Uprising". Pierwszy to niby zwyczajna "superbohaterska" kreskówka ze stacji DC, ale dość humorystyczna, i z fajnymi postaciami. (No i zawsze lubiłem rymowanki, a tam jest ich pełno - każda "banda" na swój wiersz odnawiający supermoce) Drugą zainteresowałem się po obejrzeniu filmów "Tron" i jego sequela. Interesujący pomysł z cybernetycznym światem, klimat, świetne wykonanie, i...przerwanie w najlepszym momencie :(
Jak się nie ma, co się lubi
To nie lubi się i tego, co się ma

Andrzej Poniedzielski

Darkling
scyzoryk
scyzoryk

Post#87 » 5 years temu (9 wrz 2013, o 11:20)

Z kreskówek uznaję jedynie przegenialne "The Adventure Time" oraz "Regular Show". Dzieła geniuszu! :)

sleshek
scyzoryk
scyzoryk

Post#88 » 4 years temu (17 lis 2013, o 03:06)

Królik Buks.:D

picasso-bae
scyzoryk
scyzoryk

Post#89 » 4 years temu (4 wrz 2014, o 15:39)

Darkling pisze:Z kreskówek uznaję jedynie przegenialne "The Adventure Time" oraz "Regular Show". Dzieła geniuszu! :)

ADENTURE TIME <3

STOP jednozdaniowym postom.
Każdy kolejny będzie kasowany.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#90 » 4 years temu (23 wrz 2014, o 14:47)

1892
pierwszy film animowany
francuski
4 minuty
„pauvre pierrot”
reżyser: Emil Reynaud
1895
drugi film animowany
francuski
2 minuty
„autour d’une cabine”
reżyser: Reynaud