Seriale, seriale!

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
potisz
lekki sztylet
lekki sztylet

Seriale, seriale!

Post#411 » 1 year temu (12 mar 2017, o 22:25)

Simpsonowie to jest coś, co Pandy lubią najbardziej. Epicki serial!
Tylko dlaczego ostatnie odcinki przyprawiają mnie o dreszcze niesmaku?

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Seriale, seriale!

Post#412 » 1 year temu (12 mar 2017, o 22:29)

Karen pisze:A czyż nie prawdziwe, Cam? :D

Jak najbardziej :D

Greysów kocham sentymentalnie, to pierwszy serial, jaki zaczęłam oglądać, i mam dla niego specjalne względy.
 Rozwiń, aby przeczytać
Najnowszy sezon rozkłada mnie na łopatki już całkowicie. Wyobrażacie sobie pół sezonu budować konflikt i problem pobicia jednego lekarza przez drugiego, sprawę sądową etc., którą rozwiązali finalnie w... pół odcinka? I już każdy bohater o tym zapomniał, choć wcześniej rozgrzebywali to przez 10 odcinków.

Dziwne rzeczy.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
potisz
lekki sztylet
lekki sztylet

Seriale, seriale!

Post#413 » 1 year temu (12 mar 2017, o 22:33)

I Dwie spłukane dziewczyny. Może i humor balansuje na krawędzi złego smaku dość często, ale podoba mi się ten korowód współczesnych postaci, dziwacznych subkultur, rodem z kosmicznego kisielu. I wywołuje we mnie pocieszenie, że nie tylko ja jestem dziwny, ale i ludzie wokół :D

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Seriale, seriale!

Post#414 » 1 year temu (5 kwie 2017, o 21:39)

Ostatnio obejrzałam miniserial HBO ''Big little liars'' (Wielkie kłamstewka) i choć początkowo byłam sceptyczna, zwiastun skojarzył mi się z mini modą na sukces, to zaczęłam oglądać i nie żałuję. Wciągnęło. :D Codzienne idealne życie idealnych matek, które okazuje się tylko złudzeniem. W tle zabójstwo (finał historii - same urywki) i powoli docieramy do tego finału. Nic super skomplikowanego, ale przyjemnie się oglądało. Aż szkoda, że koniec.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
ensamheten
lekki sztylet
lekki sztylet

Seriale, seriale!

Post#415 » 1 year temu (8 kwie 2017, o 16:36)

Kusy pisze:Ja polecam zdecydowanie "Młodego papieża". Super rola Jude'a Law, a sam papa jest dość osobliwym gościem w tym serialu, tak samo zresztą jak jego najbliższe otoczenie.

Potwierdzam, serial genialny. Jedyny, który zdołał mnie wzruszyć. Tyle przemyśleń nt. religii, Kościoła, psychologii, miłości, humor i łzy zmieszane w piękny sposób. Majstersztyk.
För några är ensamheten icke en omständighet som de ha råkat i, utan en egenskap.

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Seriale, seriale!

Post#416 » 1 year temu (9 kwie 2017, o 12:41)

Ziomeczki, odkopałam "Rzym", na który sadziłam się aż wstyd przyznać, jak długo, i muszę stwierdzić, że polecam gorąco. <3 Cezar wykreowany mistrzowsko, Kleopatra... niekonwencjonalnie, a cała fabuła - palce lizać. Aż nie mogę się doczekać finału drugiego sezonu. :D (Bo "Rzym" posiada niestety tylko dwie serie, gdyż HBO te dziesięć lat temu powiedziało, że nie ma $ :|).
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

Seriale, seriale!

Post#417 » 1 year temu (2 maja 2017, o 00:25)

Po co oglądać nowe rzeczy... i dlatego postanowiłem obejrzeć raz jeszcze serial Opowieści z krypty. Zadziwiająco dużo odcinków pamiętam, sporo nie widziałem wcześniej. Najgorszy odcinek to jak na razie ten z Bradem Pittem. Najlepszy "And All Through the House" o Mikołaju.
Potem czeka mnie jeszcze Strefa Mroku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Camenne

Seriale, seriale!

Post#418 » 1 year temu (13 maja 2017, o 13:44)

Pooglądałam "13 powodów" i polecam ten serial - z zastrzeżeniem, że wokół niego jest dużo kontrowersji i skrajnych opinii. Tak pokrótce (bez spoilerów), to historia nastolatki, która przed popełnieniem samobójstwa nagrywa taśmy magnetofonowe przeznaczone dla każdej osoby, która przyczyniła się do jej decyzji.
Zgadzam się z większością wątpliwości, które można mieć wobec historii i bohaterki, ale przy tym polecam jednak wytrwanie i pooglądanie serialu do końca. Każdy starszy widz, który ma problemy dojrzewania za sobą i zna ich trywialność, może serialem zwyczajnie rzucić, dlatego od razu uprzedzam. Jeżeli będziecie mieli ogromną irytację po obejrzeniu pierwszych dwóch odcinków (ja miałam), warto wytrwać, bo znajomość końca historii sporo zmienia w postrzeganiu całej sytuacji.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Seriale, seriale!

Post#419 » 1 year temu (16 maja 2017, o 23:46)

whatsername pisze:Ziomeczki, odkopałam "Rzym", na który sadziłam się aż wstyd przyznać, jak długo, i muszę stwierdzić, że polecam gorąco. <3 Cezar wykreowany mistrzowsko, Kleopatra... niekonwencjonalnie, a cała fabuła - palce lizać. Aż nie mogę się doczekać finału drugiego sezonu. :D (Bo "Rzym" posiada niestety tylko dwie serie, gdyż HBO te dziesięć lat temu powiedziało, że nie ma $ :|).

No i skończyłam ten "Rzym" (już chwilę temu) i wiecie co? Smuteczek przeogromny, że skończyło się na tylko dwóch sezonach; ten serial miał ogromny potencjał. :( Jeden z lepszych, serio. Polecam.
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Camenne

Seriale, seriale!

Post#420 » 1 year temu (29 maja 2017, o 08:33)

Też mi ogromnie żal, że Rzym został szybko zakończony; do tej pory mnie to dziwi, że zrezygnowano z serialu o tej oglądalności :( Oglądałam przez ostatnie lata wiele seriali historycznych i właściwie nic nie jest w stanie dorównać właśnie Rzymowi (i pierwszym sezonom Tudorów też).

Wróć do „Film i serial”