Zachęcamy do głosowania na prozę i poezję kwietnia!

Zagłosuj na Komentatora Kwietnia!

Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

Ekranizacje a książki

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Re: Ekranizacje a książki

Post#71 » 2 kwie 2011, o 22:18

Oeone pisze:Przegrzebałam forum fanów Zmierzchu (okej, zaraz trafiłam na odpowiedni temat, grzebania wiele nie było :D). Meyer widocznie przeczy sama sobie, po prostu kolejny przykład tego, jak autor konsekwentnie coś buduje w książce, by, jak tutaj, w ostatnim tomie zmienić zdanie.

Bo Smeyer to chyba jedyna osoba, która z taką konsekwencją łamie swój własny kanon.
A Belka naprawdę musi mieć jakieś zboczenie, no bo serio... z kimś, kto cały czas jest "zimny jak marmur"? Brrblefuj?
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#72 » 2 kwie 2011, o 22:19

Chciałabym kiedyś zobaczyć diamentowe jelito. Serio.

Ona niepotrzebnie się w ogóle wychyla i odpowiada na pytania. Wystarczyłoby, że powiedziałaby, że tak jest i już, a wszyscy by się zamknęli, wola autora. Ale ona wymyśla durne powody... Uh.
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#73 » 2 kwie 2011, o 22:36

Zwłaszcza, że tak naprawdę sama sobie szkodzi - prawdziwa głupota. Już nie mówiąc o tym, że ludzie pytają o banalne rzecz typu "czy Jasper i Alice wzięli ślub?", na które ona daje odpowiedzi twierdzące - jakby nie mogła tego zawrzeć w książce, lol? Nawet opowiadała, że któryś tam z "przyjaciół" Belli* był rozkojarzony, bo zakochał się w jakiejś studentce, who cares?

* Bo swoją drogą, Meyer "promuje" śmieszny typ dziewczyny - aspołecznej, nudnej i zupełnie bezmyślnej dziewczyny, która poza swoją egoistyczną miłością nie ma życia, nawet rodzinę olewa z góry na dół. Brawo, Meyer, jest z czego być dumnym :roll:
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Camenne

Post#74 » 20 kwie 2011, o 14:50

Czarna rozpacz, coś węszę bana na pewnym forum, bo śmiałam pani moderator wytknąć, że filmy Opowieści z Narnii nie mogą być kopiami WP, Króla Lwa, Pottera i Alicji, bo, co tu dużo mówić, to ekranizacje, a książki była przed tym wszystkim, blablabla :lol:
Musiałam się pochwalić :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Kaliope45
Użytkownik zbanowany

Post#75 » 21 kwie 2011, o 10:12

Narnia to fajne filmy, nie wiem co ona od nich chce ;]

Awatar użytkownika
Camenne

Post#76 » 2 cze 2011, o 13:56

http://www.filmweb.pl/news/WIDEO+Bella+ ... Blub-74235
Kawałeczek ujęcia z Breaking dawn. Ach, ten zafarbowany Pattison! (pisk fanek w tle)

:|>

Felippe
scyzoryk
scyzoryk

Post#77 » 28 maja 2012, o 13:19

Nie wiem czy ktoś czytał. Ale ja chciałbym, że zekranizowali takie książki jak 'GONE" Michael Grant lub "Tunele" Gordon & Williams.

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#78 » 28 maja 2012, o 14:17

Gone wielokrotnie widziałam w księgarniach i nieraz mówiłam sobie, że kiedyś przeczytam. O drugim nie słyszałam.
Co zaś się tyczy ekranizacji to od roku wiadomo, że jedną z moich najukochańszych serii nowszej fantastyki (cykl Petera V. Bretta o Arlenie) ma zostać nakręcony przez twórców Resident Evil. Cholernie interesuje mnie to, co mogą stworzyć, a materiał można spokojnie wsadzić w dwie godziny zamiast produkować seriale, ale pewnie doczekam się plakatu tego filmu za jakieś dwa lata...
Po prostu robię za zły charakter.

Felippe
scyzoryk
scyzoryk

Post#79 » 28 maja 2012, o 14:44

To marsz do księgarni kupić GONE. Hehe. Naprawdę warto :D.

Giwi

Ekranizacje a książki

Post#80 » 29 lip 2012, o 22:33

http://www.imdb.com/title/tt1538403/
CZEMU. CZEMUUU?

Wyjaśnienie: Cassandra Clare była kiedyś bardzo popularna w fandomie Pottera, potem okazało się, że jej opowiadania do plagiat (poważnie, były to fragmenty z książek na żywca przepisane), więc zmieniła imiona bohaterów i wydała jako książkę. I mówiła, że tylko się "inspirowała" (yeah, right...) Nie lubię jej bardzo bardzo.

Wróć do „Film i serial”