Doctor Who

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Doctor Who

Post#121 » 4 years temu (11 sie 2014, o 23:03)

Ja mam jeszcze trzecie: Jamie :D
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Pryvian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Doctor Who

Post#122 » 4 years temu (11 sie 2014, o 23:08)

Lailerosse pisze:Ja mam jeszcze trzecie: Jamie :D

:serce: :serce: :serce:
Natychmiast trzema redagować petycję do BBC :D
[center]She's my carer. She cares so I don't have to.[/center]

[center]ObrazekObrazek[/center]

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Doctor Who

Post#123 » 4 years temu (21 sie 2014, o 13:22)

Jeszcze tylko dwa dni! https://www.facebook.com/photo.php?v=94 ... 50&fref=nf

Polska premiera jednak będzie równoczesna z brytyjską. I tu pojawia się pytanie: warto oglądać na polskim BBC? :D Można spodziewać się napisów, czy tylko koszmarnego lektora?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Doctor Who

Post#124 » 4 years temu (24 sie 2014, o 10:57)

I jak, Cam, oglądałaś w końcu na polskim BBC, czy nie? :D Jak wrażenia odnośnie pierwszego odcinka?

Mi osobiście podobał się strasznie. Słyszałam oczywiście opinie, że fabuła była zbyt zaplątana i w niektórych miejscach rwała się całkowicie, ale moim skromnym zdaniem to bzdura. Jedyny moment, który był bez sensu związany był z Vastrą i workiem pojawiającym się znikąd, cała reszta albo zwyczajnie nie wymagała wyjaśnienia, albo wyjaśniona zostanie później. Tymczasem, 12. 12 jest cudowny, jest tak uroczo zmierzły i nic go nie zachwyca, że aż nie wiem, jak można go nie pokochać od pierwszego odcinka. Capaldi jest genialny w swojej roli, a jego Doktor nabrał nieco wyraźniejszej mrocznej strony. Inne postacie też nabrały w tym odcinku głębi, zwłaszcza Clara. Plus cudne wizualnie sceny i baaardzo niepokojące potwory tygodnia - ja jestem na tak. :D
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Doctor Who

Post#125 » 4 years temu (24 sie 2014, o 12:58)

Hm, mnie się odcinek momentami wydawał nieco zbyt makabryczny, biorąc pod uwagę, że jednak DW jest skierowane do młodszej widowni. Balon z ludzkiej skóry to było chyba już zbyt wiele.
A tak poza tym, zgadzam się z Lir, odcinek udany. Dwunasty niedługo zostanie moim ulubionym Doktorem (razem z Shalką, of korz), mam nadzieję, że rzeczywiście będzie na wszystko narzekał xD Clara na duży plus, Vastra i Jenny na jeszcze większy. Dinozaur był trochę za duży.

Oczywiście najważniejsze pytanie - kim jest Missy? Teorie, że Master i Rani odrzucam, póki co. Master: a)to by było za proste b)prędzej by umarł zanim nazwał Doktora swoim "chłopakiem"(przy "my dear Doctor" i "my greatest stimulation" to takie plebejskie ;P). Zaś Rani ożyłaby, wyszła z telewizora kopnęła Stevena Moffata w krocze zanim nazwałaby Doktora swoim "chłopakiem". River też nie pasuje, bo River raczej nazwałaby go mężem. Więc?

Awatar użytkownika
Camenne

Doctor Who

Post#126 » 4 years temu (4 wrz 2014, o 21:13)

Zjadło mi dwa razy post, gdy odpowiadałam na pytanie, jak podoba mi się nowy Doktor, i tak się tym zirytowałam, że dopiero teraz ponawiam próbę :D
Myślę, że podczas oglądania tego odcinka byłam niemniej zmieszana niż Doktor, naprawdę ciężko mi było z początku zrozumieć, co się dzieje i przede wszystkim co się dzieje z Doktorem. Pierwszy raz widziałam aż taką dezorientację Doktora na regenerację i taki kryzys tożsamości, nie tylko w wydaniu jego, ale i Clary. Ale Doktor bardzo mi się spodobał, jest bardziej krnąbrny, bezpośredni i szczery niż 11., ta młodzieńcza werwa i wesołość ustąpiła chyba mroczności.

Drugi odcinek spodobał mi się jeszcze bardziej, a zwłaszcza relacja Doktor-Clara i ich docinki. I pan Pink, ma się rozumieć, przeuroczo niezręczna postać :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Doctor Who

Post#127 » 4 years temu (6 wrz 2014, o 03:03)

Myślę, że podczas oglądania tego odcinka byłam niemniej zmieszana niż Doktor, naprawdę ciężko mi było z początku zrozumieć, co się dzieje i przede wszystkim co się dzieje z Doktorem. Pierwszy raz widziałam aż taką dezorientację Doktora na regenerację i taki kryzys tożsamości

Musisz kiedyś obejrzeć Castrovalvę, Cam. Musisz :twisted:

Awatar użytkownika
Camenne

Doctor Who

Post#128 » 4 years temu (6 wrz 2014, o 09:38)

Ach, już mi Lir wspominała o szaleńczym rwaniu szalika :D Pooglądam, pooglądam, zabieram się za classic od dawna, mam już za sobą zresztą pierwszego Doktora. I właśnie - warto oglądać nie po kolei?

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Doctor Who

Post#129 » 3 years temu (24 wrz 2014, o 03:49)

Nadrobiłam wreszcie odcinki i OMÓJBOŻE THETA SIGMA ŚPI W STODOLE. Khm...

W każdym bądź razie, Dwunastego uwielbiam bardziej i bardziej, choć odcinki są póki co nieco nierówne.
-Into the Dalek mnie nie porwało, poza tym był pełne takich głupich nielogiczności i zgrzytów; i zbyt podobny do Daleka z ery Dziewiątego.
-Robots of Sherwood za to mi się podobało. Może dlatego, że identyfikuję się z Clarą, bo w dzieciństwie także byłam fanatykiem Robin Hooda. Plus za wyjątkowo zrzędliwego Doktora. Plus za turniej łuczniczy, który wyglądał jak hołd dla "Facetów w rajtuzach".
-Listen... ojejku jej. Mam mieszane uczucia co do tego odcinka, bo z jednej strony naprawdę był niezły, a z drugiej ta stodoła. I Clara-Zagreus. *wzdych*
-Time Heist za to oglądało się przyjemnie, choć nieco bezmyślnie. Ale był cyborg. I mutantka, która stanowiła krzyżówkę między Mystique i Rogue.

Podsumowując, nie narzekam, ten sezon ogląda się przyjemnie, Dwunastego uwielbiam, Clara przy nim rozkwita. Jedyne czego się boję, to dalszego mieszania w Gallifrey :|

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Doctor Who

Post#130 » 3 years temu (2 paź 2014, o 13:42)

Kilka lat temu obejrzałam dwie pierwsze serie z 2005 roku, tak więc, wiem co w trawie piszczy. Dzisiaj ściągnęłam dwa pierwsze odcinki, bo tamte mi zaginęły. Wtedy serial bardzo przypadł mi do gustu, ale teraz obawiam się, że chyba z niego wyrosłam, okaże się wkrótce. Czy ktoś oglądał jakieś odcinki z 1963 - 1989roku?

Wróć do „Film i serial”