The Walking Dead i Fear The Walking Dead

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#1 » 23 paź 2012, o 21:38

Walking Dead, zastanawiam się, czy coś przegapiłam, czy co... Bo na początku pierwszego sezonu mówili, żeby uważać na zombiaczą krew, bo można się przez nią zarazić, nawet przez kontakt ze skórą, a potem nie raz, nie dwa ktoś chodził tym umazany...
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Seriale, seriale!

Post#2 » 24 paź 2012, o 10:02

Pewnie w trakcie walki o przetrwanie ich organizmy wytworzyły przeciwciała, które zadbały o to, żeby jednak mogli latać umazani zombiaczą krwią, żeby było bardziej widowiskowo xd. Całego nie oglądałam, widziałam fragmenty odcinków początkowych i chyba dwa ostatnie. Jak ogarnęłam, że gra tam Reedus i to jak gra, to nie mogłam się oderwać, więc na te reżyserskie potknięcia w ogóle nie zwróciłam uwagi.
 Rozwiń, aby przeczytać
Ale zakończenie mnie zabiło, dlaczego oni wszędzie muszą wpieprzać naukowców, co?

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Seriale, seriale!

Post#3 » 24 paź 2012, o 12:09

Mań pisze:Pewnie w trakcie walki o przetrwanie ich organizmy wytworzyły przeciwciała, które zadbały o to, żeby jednak mogli latać umazani zombiaczą krwią, żeby było bardziej widowiskowo xd. Całego nie oglądałam, widziałam fragmenty odcinków początkowych i chyba dwa ostatnie. Jak ogarnęłam, że gra tam Reedus i to jak gra, to nie mogłam się oderwać, więc na te reżyserskie potknięcia w ogóle nie zwróciłam uwagi.
 Rozwiń, aby przeczytać
Ale zakończenie mnie zabiło, dlaczego oni wszędzie muszą wpieprzać naukowców, co?

Hm, a może może. Coś musieli wymyślić, kiedy wszyscy zaczęli żyć w dziczy :P Btw, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, podoba mi się, jak pokazują takie proste rzeczy, jak np. spuszczanie paliwa z innych samochodów, bo czasem w tego typu filmach/serialach człowiek ma wrażenie, jakby potrafili setki kilometrów przejechać na powietrzu, by potem nagle "skończyło im się paliwo" w momencie odpowiednim dla fabuły.

Rozwiń, aby przeczytać
Ale ja w sumie polubiłam tego naukowca xD Taki był... dziwny generalnie i creepy trochę, miałam nadzieję, że dłużej zostanie, ale cóż... W sumie to całkiem logiczne dla niego zakończenie.

I Reedus, tak! Daryl to zdecydowanie moja ulubiona postać :D

Rozwiń, aby przeczytać
Nienawidzę motywów z szukaniem zagubionych dzieci, a trwa już chyba czwarty odcinek. Mam nadzieję, że nie zejdzie na tym cały sezon -.-

Zombiak w studni ma numer jeden na liście obrzydliwości serialu. Zdecydowany numer jeden.
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

The Walking Dead

Post#4 » 13 lis 2012, o 21:58

Obiecałam Lai, że zdam raport, gdy cokolwiek pooglądam z TWD, a tu już dwa sezony za mną w zaledwie kilka dni :D Czuję, że znalazłam swój nowy ulubiony serial - może po Chirurgach, no, którzy pewnie się nie umywają, ale wiecie, z sentymentem się nie wygra.
Ale konkretniej - kocham to, że postaci ewoluują, jak zmieniają się ich charaktery z każdym odcinkiem, choć nie do końca podoba mi się to, co widzę. I charakteryzacja!

Lai, co do pytania na górze - oni z początku nie wiedzieli, że już są zarażeni, i unikali kontaktu z krwią, może to tylko to? Skoro i tak byli "instant zombie - wystarczy zabić", krew jakkolwiek nie mogła im zaszkodzić, dopiero śmierć lub ugryzienie była, hm, ostateczna. Fakt faktem, dziwnie, że w pierwszym sezonie byli aż zbyt uważni, by potem całkiem sobie odpuścić, może to przeoczenie scenarzystów.

Rozwiń, aby przeczytać
Nienawidzę motywów z szukaniem zagubionych dzieci, a trwa już chyba czwarty odcinek. Mam nadzieję, że nie zejdzie na tym cały sezon -.-

Zombiak w studni ma numer jeden na liście obrzydliwości serialu. Zdecydowany numer jeden.
Nic mi nie mów. Mam już swojego kandydata na miejsce nr 2, ale to była tylko urywkowa scena zabijania zombie z któregoś odcinka - i nie mam pojęcia którego :S
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

The Walking Dead

Post#5 » 22 mar 2013, o 23:30

Camenne pisze:
 Rozwiń, aby przeczytać

Nic mi nie mów. Mam już swojego kandydata na miejsce nr 2, ale to była tylko urywkowa scena zabijania zombie z któregoś odcinka - i nie mam pojęcia którego :S

Przed chwilą doszłam do tej sceny i aż musiałam spauzować, żeby poprzeć Waszą opinię. Obrzydliwość!
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Awatar użytkownika
Camenne

The Walking Dead

Post#6 » 26 mar 2013, o 22:04

Zawsze mamy rację :D Przynajmniej, jeśli chodzi o ranking najbardziej obleśnych scen w WD.

Czy tylko mi średnio podoba się sezon trzeci? Wątek wojny z Woodbury i Gubernatorem jest sam w sobie fajny, dobrze pokazuje, że nie tylko zmienił się sam świat, ale zmienili się ludzi, ale uleciał klimat serialu, ta groza, strach przed szwendaczami. Zombie w gruncie rzeczy nawet nie stanowią już dla nich większego zagrożenia, odzombić wielkie więzienie? Nie ma większego problemu. Jedyne faktyczne zagrożenie stanowią ludzie, takie to.... meh. Można znaleźć kilka uzasadnień, dlaczego ten wątek powinien być dobry, ale nie czuję tego zupełnie. Zaczynam mieć smutne wrażenie, że ten serial powinien skończyć się na pierwszym lub drugim sezonie.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Incubus
scyzoryk
scyzoryk

The Walking Dead

Post#7 » 15 maja 2013, o 19:10

Zgadzam się z Tobą Camenne. Sezon 3 to słaby sezon. Brakuje mi tych ucieczek przed hordami zombie, martwienia się tylko o swoją grupę i o atak zombie, nie o ludzi z Woodbury...

GallAnonim

The Walking Dead

Post#8 » 22 sie 2013, o 01:10

Tak macie racje z tym 3 sezonem to trochę, ten surwiwalowy klimat zmalał, ciekawe co nowego pokażą w 4 sezonie. Czytałem, że z premierą czekają do września.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#9 » 16 wrz 2015, o 21:41

Mnie 4 sezon w ogóle nie zainteresował, przestałam oglądać w połowie i raczej nie wrócę do TWD. Za to zaczęłam oglądać FTWD, nowy spinoff, na razie są trzy odcinki i zaczyna się interesująco - serial zaczyna się jeszcze przed apokalipsą w Los Angeles i na ten moment ludzie powoli zaczynają się orientować, z czym mają do czynienia. Zawsze mnie ciekawił początek zombie apokalipsy, bo w TWD nie był pokazany.

Eimhir
scyzoryk
scyzoryk

Post#10 » 26 wrz 2015, o 23:13

TWD oglądałam z przerwami, sympatyzuję z postapokaliptycznym klimatem :-) Fear The Walking Dead jest zupełnie inną serią. Czasem łapię się na tym, że złoszczę się na bohaterów - nie mają jeszcze wyrobionych odruchów, posiadają szczątkową wiedzę i uczą się na swoich błędach. Za to pokazanie początków epidemii jest, według mnie, bardzo ciekawe.

Wróć do „Film i serial”