Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

W co ostatnio graliście?

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

W co ostatnio graliście?

Post#1 » 28 maja 2013, o 00:31

Mamy ostatnio oglądane, ostatnio czytane, ostatnio słuchane, pomyślałam, że brakuje takiego tematu dla gier!
Ode mnie na początek:

Mirror's Edge. Krótki (niestety) FPP osadzony w dystopijnym świecie, gdzie pełną inwigilację przepływu danych omija się korzystając z usług Runnerów. Nasza główna bohaterka, Faith Connors, jest jedną z nich, ale żeby nie było zbyt łatwo, ona i jej siostra zostają wplątane w Fabułę.
Gra jest przede wszystkim bardzo intensywna. Sam free run wychodzi najlepiej, jeśli nie wytraca się prędkości (co jednakże łatwiej powiedzieć niż zrobić), co daje efekt naprawdę dużego dynamizmu akcji. Dodatkowo, Faith nie nosi przy sobie żadnej broni (co jest logiczne, to naprawdę dziwnie by wyglądało, gdyby babka która na wyposażeniu ma buty spodnie i bluzkę miała też inventory z trzema karabinami), więc ewentualnych napastników trzeba omijać, bądź rozbrajać, co też trzeba zrobić szybko, bo nie da się chamów podejść w żaden sposób.
Co do fabuły, to owszem, jest, ale taka raczej słabo wyczuwalna. Zapewne dlatego, że, jak powiedziała Rhianna Pratchett, w grze wykorzystano zaledwie 40% z całego, napisanego przez nią scenariusza. Welp... To widać i czuć, bo w samą fabułę, przynajmniej mi, ciężko było się wciągnąć. Nie miałabym też nic przeciwko, gdyby na samym początku było parę zadań wprowadzających w sam świat i bardziej oswajających z bieganiem bez bycia ostrzeliwanym na każdym kroku.
Co jeszcze... O, grafika, bardzo specyficzna, oparta na uproszczonej kolorystyce, bardzo mi się podobała. I bardzo przyjemny soundtrack.
Podsumowując, zdecydowanie polecam, bardzo przyjemnie się gra, jednak mogłaby być dłuższa.
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

GallAnonim

W co ostatnio graliście?

Post#2 » 22 sie 2013, o 01:07

Ostatnio, może powiem lepiej w co teraz gram... "DayZ", mod do "Arma II", surwiwalowe przeżycia gwarantowane i horrorowy klimacik też. :D Teraz może powiem w co grałem... "Assasin Cread" (1 i 2), "Ace of Spades", "TF".

Goland_GT
scyzoryk
scyzoryk

W co ostatnio graliście?

Post#3 » 22 sie 2013, o 15:51

Dla odstresowania WOT, ale dla posmakowania historii - Mass Effect w trzech odsłonach :)

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

W co ostatnio graliście?

Post#4 » 23 sie 2013, o 22:40

Męczę Fallout: New Vegas. Pierwszy raz w grze z otwartym światem gram postacią, która zamiast charyzmy ma kij bejsbolowy. Podoba mi się :D
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Kosteczek
runiczny rapier
runiczny rapier

W co ostatnio graliście?

Post#5 » 23 sie 2013, o 22:57

W manipulację.
The words of the prophets are written on the subway walls.

Nekroskop
scyzoryk
scyzoryk

W co ostatnio graliście?

Post#6 » 24 sie 2013, o 11:53

Ostatnio wreszcie sięgnąłem po "Maskę Zdrajcy" i wszystkim, którzy nie grali mogę serdecznie polecić ten tytuł. Wprawdzie formalnie jest to dodatek do gry NWN2, lecz spokojnie broni się jako samodzielne RPG. Zresztą podstawka, pomimo kilku fajnie zrealizowanych wątków, jest w ogólnym rozrachunku nudna, przydługa, mdła i nie warto tracić na nią czasu. "Maska Zdrajcy" co prawda (luźno) nawiązuje do oficjalnej kampanii, niemniej jest to historia napisana i zrealizowana przez zupełnie innych ludzi i z punktu widzenia gracza nawet nie przypomina domyślnego NWN2.

A więc dlaczego warto zagrać? Po pierwsze dlatego, że MoTB to niebanalna opowieść napisana niebanalnym językiem - czytanie dialogów, opisów, notek itd. to czysta przyjemność dla duszy. Po drugie fabuła nie przypomina żadnej innej gry z uniwerum DnD - to nic z serii "zbieramy paczkę i ratujemy świat"; pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że to trochę takie gaimanowskie klimaty (bez wdawania się w spoilery i w dużym uproszczeniu powiem, że to historia śmiertelnika, który w zaświatach poprowadził krucjatę przeciwko bogowi śmierci). Po trzecie gra kładzie silny nacisk na CQC (choices and consequences): można ją przejść na różne sposooby, z różnymi postaciami i uzyskać 6 różnych zakończeń dla każdej postaci i jeszcze więcej dla głównego bohatera, nie zabraknie też interakcji z drużyną. Po czwarte muzykę do MoTB skomponował Alexander Brandon, znany z takich kult-klasyków jak Deus Ex czy Unreal. Oto próbka tego, co można usłyszeć:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GdGlJOZxRuA[/youtube]

Jedyną wadą może być to, że gra - jak zresztą wszystkie gry oparte na systemie DnD - w domyśle zakłada pewną znajomość zasad i laik może mieć problem z odnalezieniem się w kreatorze postaci oraz technicznej stronie rozgrywki.

Na koniec kilka bezspoilerowych screenów z mojego przejścia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W życiu jak w fizyce: są pewne prawa, których nie da się obejść; dopóki nie pojawi się ktoś, kto to zrobi, bo nie wie, że nie można.
- Ktoś (ja?)
Obrazek
Believer
Speak not to me of justice
For none have I ever seen
By God, I shall give as I receive

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

W co ostatnio graliście?

Post#7 » 25 sie 2013, o 23:24

Ostatnio pykam w... Simsy. Trójeczkę. Studenckie życie.
Gdzie mój mózg? :D
where does everybody go when they go?

petrichor
lekki sztylet
lekki sztylet

W co ostatnio graliście?

Post#8 » 26 sie 2013, o 17:43

Moje zainteresowanie Simsami zawsze kończyło się na wybudowaniu domu. Potem już mi się odechciewało, ewentualnie budowałam drugi dom :D
[center]We didn't say anything because there was such an awful lot to say, and no language to say it in.
William Saroyan, My Name Is Aram[/center]

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

W co ostatnio graliście?

Post#9 » 27 sie 2013, o 16:45

petrichor pisze:Moje zainteresowanie Simsami zawsze kończyło się na wybudowaniu domu. Potem już mi się odechciewało, ewentualnie budowałam drugi dom :D

Moja gra zazwyczaj kończyła się po zrealizowaniu celu życiowego Simsa, zresztą to akurat przychodzi zbyt łatwo według mnie, wystarczy nawet mniej niż parę godzin gry, by mieć Sima pisarza/ordynatora/prezydenta etc.
Może po prostu nie nadaję się w ogóle do tej gry, życie moich Simów wcale nie przypomina realnego, nie wydaje mi się, by gdziekolwiek na świecie istnieli aż tacy pracoholicy :lol:
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

W co ostatnio graliście?

Post#10 » 5 wrz 2013, o 14:17

No, z pragnieniami życiowymi jest prościutko, ale znowu nie z wszystkimi. :D Teraz możesz wszystko przeskoczyć, robiąc pracoholika i pracując w domu, nie rozwijając żadnej umiejętności. Możesz mieć Przywódcę Wolnego Świata bez ani jednej kreski charyzmy... Życie.

Ostatnio zaczęłam pykać w dodatki. Zaczęłam od Supernatural, ale mnie nie porwało, teraz magluję Studenckie Życie (ostatnio moją laskę zabił AUTOMAT DO BATONÓW), potem może ściągnę Wymarzone Podróże? *myśli*

Tak czy siak, czwórka wychodzi w lutym. ♥

A ostatnio odkopałam też Twierdzę: Krzyżowiec i pykam sobie od czasu do czasu. :D
where does everybody go when they go?

Wróć do „W cieple kominka”