Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

W co ostatnio graliście?

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

W co ostatnio graliście?

Post#51 » 29 mar 2016, o 17:12

Ja grywam namiętnie w "Kolejkę" ale to jest planszówka. :-D
W każdym razie, dla mnie ta gra to mistrzostwo!

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

W co ostatnio graliście?

Post#52 » 29 mar 2016, o 17:35

W chwili wolnej od obowiązków zawodowych oraz codziennych, rutynowych czynności domowych, wracam czasem do swych starych, ale jarych gier. To są naprawdę starocia, które mają po dobrych kilkanaście lat, ale że jestem sentymentalnym facetem i mam do wielu spraw stosunek osobisty, tylko takie giery mnie kręcą i w takie właśnie czasem grywam. W "zestawie młodego skauta" jest zatem gra Heroes of Might and Magic III. Zapewne część z Was ją zna, bo jest to tzw. legendarna gra - strategiczna turówka fantasy. Gra jest o tyle uniwersalna i na czasie, że wciąż powstają do niej coraz to nowe mapy świata o różnej skali trudności (są ich tysiące). Ogólnie gra polega na odkrywaniu mapy, podbijaniu miast i wrogów, a co za tym idzie rekrutowaniu i udoskonalaniu swojej armii stworzeń. Oczywiście ważna jest rozbudowa gospodarcza państwa (kopalnie itp.) i pomnażanie złota. Nie wiem, czy jest sens drobiazgowo rozpisywać się o specyfice gry, jako że myślę, iż większość z Was przynajmniej z raz w nią grała i zna mechanizmy jej funkcjonowania. Dodam tylko może, że z miast, które gracz może sobie wybrać na starcie gry, lubuję się w Zamku, głównie z uwagi na możliwość rekrutacji armii Archaniołów, które mają "wrodzone" zaklęcie Wskrzeszania poległych jednostek. Jednak z doświadczenia gracza wiem, że większą gwarancję wygrywania daje granie miastem nieumarłych - Nekropolis. Bohaterowie, których można tu zwerbować mają nieocenioną umiejętność Nekromacji, która pozwala zamieniać poległe jednostki w szkielety. Co więcej, w przypadku posiadania pewnych magicznych artefaktów w sakwojażu bohatera - nawet w Arcylicze.
Wydaje mi się, że największe pole do popisu gracz ma w prowadzeniu walki na polu bitwy. Kunsztu stratega można dowieść nawet posiadając niewielką armię pod wodzą bohatera, posiadającego wysokie umiejętności magiczne.
Jeśli kto chciałby wymienić się mapami, czy skonsultować technikalia gry - służę pomocą ;))
Matt C.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

W co ostatnio graliście?

Post#53 » 27 maja 2016, o 02:27

Och rety, pomyśleć, że tak długo mnie tu nie było, że nie zatruwałam Wam życia zachwycaniem się nad Pillars of Eternity. Najwyższy czas zacząć! :D
Najzabawniejsze jeśli chodzi o PoE jest to, że w zasadzie nie są tym, czego większość graczy oczekiwała. Jako że gra jest autorstwa Obsidianu, przygotowywano się na mniej epicką, a bardziej introspektywną fabułę, tymczasem wyszło... pół na pół. Musze przyznać, główny wątek jest ciekawy, ale nie jest porywający, jest trochę epicko, trochę osobiście, tak... tak sobie, ale jest "tak sobie" jak na poziom Obsidianu, więc ogólnie całkiem dobrze. Nieco bardziej "obsidianowa" była dla mnie fabuła side questa w ścieżkach Od Nua, gdzie dosłownie schodziło się głębiej i głębiej w szaleństwo, gdzie czuło się, że coś jest bardzo nie tak, a historia, która się za tym wszystkim kryła tylko to potwierdziła.
Jakiekolwiek ewentualne niedociągnięcia w fabule nadrabiają dwie rzeczy: świat i postacie.
Eora jest dopracowana w najmniejszych szczegółach. Każda rasa, każda kultura, każdy kraj są ciekawe i unikalne, historia, bestiariusz, wierzenia... to jest świat, który stworzono od podstaw i któremu poświęcono mnóstwo pracy i uwagi. Eora żyje, Eora istnieje wokół gracza, nawet jako główny protagonista nie czujesz, że ten świat został stworzony wokół ciebie, ale że jesteś jego częścią.
Co do postaci, szczególnie towarzyszy, mogłabym się nad nimi rozpływać godzinami. Dawno nie dostałam drużyny, którą tak polubiłam i do której tak się przywiązałam. Każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy, każde z nich jest unikalny. Nie są stereotypami swoich klas, ale nie poprzez usilne staranie się, by tymi stereotypami nie być. Każde z nich ma swoje życie, swoją historię i cała ich egzystencja nie kręci się wokół głównej postaci. Dołączają się do ciebie, bo chcą, bo potrzebują pomocy, ich osobiste questy są ich głównym celem, a nie czymś do "odfajkowania", żeby mogli po grób zostać lojalni w stosunku do głównego bohatera. Nie, idą z Tobą dalej, bo tego chcą, bo czują, że muszą oddać ci przysługę albo zwyczajnie "bo tak". Lubię wszystkich na raz i każdego z osobna (miła odmiana po DA3, gdzie w zasadzie nie lubię nikogo xD ).
Podsumowując, Pillarsy są cudne i polecam je wszystkim i żeby tylko ekranów ładownia było mniej...
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

W co ostatnio graliście?

Post#54 » 5 lip 2016, o 17:24

Ostatnio maniacze w LoLa... :( #przegrałamżycie
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

W co ostatnio graliście?

Post#55 » 5 lip 2016, o 18:02

Hearts of Iron IV, już chyba przetestowałem wszystkie główne kraje (może oprócz Francji), parę mniejszych (Szwecja, Turcja, Cesarstwo Indyjskie, Australia, Brazylia, Hiszpania [obie strony wojny]), ciężko mi się od niej oderwać.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Tharil
scyzoryk
scyzoryk

W co ostatnio graliście?

Post#56 » 4 sie 2016, o 22:03

Cześć!

Jako fan RPGów do całego dyskursu dorzucę jeszcze jedną grę: Banner Saga

Jest to niezależna gra zrobiona przez odszczepieńców z BioWare, która osadzona jest w świecie inspirowanym nordyckim wierzeniami. Bogowie już umarli, a ludzie i giganty próbują utrzymać swój sojusz w nieprzyjaznym świecie, który szybko staje się jeszcze bardziej niebezpieczny. Brzmi epicko, brzmi jak typowe fantasy, ale sama historia pokazana w grze jest niesamowicie ludzka i tylko momentami skupia się na tych wielkich wydarzeniach. Osią fabułą jest exodus wikingów z ziem ogarniętych wojenną pożogą. Obserwujemy go z perspektywy Rooka - myśliwego, który od śmierci żony samotnie wychowuje córkę. W trakcie podróży podejmuje się wiele trudnych decyzji i zaprawdę powiadam Wam - niewiele jest gier, które tak mocno angażują i intelekt, i sumienie. Całość okrasza przepiękna muzyka i grafika.

Jeśli chodzi o samą walkę, to gra jest strategią turową, w której kierujemy pojedynczymi postaciami. Każda z nich ma odmienne specjalne zdolności, jest więc trochę zabawy przy składaniu naszej "grupy uderzeniowej". Gdybym miał porównać ten aspekt Banner Saga do jakiejś klasycznej gry, to porównałbym ją do szachów - zasady kierujące walką są dość proste, ale liczba możliwości jest absolutnie przeogromna.

Reasumując:
Piękna historia w pięknej formie. Czasem strach chwyta za gardło, czasem łezka się w oku kręci, ale gdzieś spod tego wszystkiego czasem wychyla się... nadzieja.

Polecam!
Tharil

Imia
Użytkownik zbanowany

W co ostatnio graliście?

Post#57 » 11 sie 2016, o 12:06

gram w życie, niestety przegrywam, nie poznałam jeszcze zwycięzców...

Awatar użytkownika
Vampircia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

W co ostatnio graliście?

Post#58 » 1 lis 2016, o 21:39

Ostatnio gram w Feza i chciałam się spytać, czy są tu jacyś fani tej gry.
Obrazek

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

W co ostatnio graliście?

Post#59 » 1 lis 2016, o 21:51

Oj, ja nawet nie znam, szczerze powiedziawszy :mrgreen:

Sama uległam złowrogim namowom Lai i zaczęłam grać w Star Wars: The Old Republic. Polecam gorąco, zwłaszcza jeżeli ktoś lubi multiplayery i SW.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Svetozara Morozov
scyzoryk
scyzoryk

W co ostatnio graliście?

Post#60 » 2 lis 2016, o 06:03

W SWToR grałam na samym początku. Fajna zabawa. Obecnie wydłubuję odrobinki czasu coby ostatniego Wiedźmina skończyć.

Wróć do „W cieple kominka”