Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

Rozmowy o wszystkim i niczym

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Lęki juzerów

Post#1321 » 25 paź 2016, o 20:33

Przypomniałeś mi, jak bardzo cierpiałam po wizycie u okulisty, właśnie po badaniu dna oka. Atropina to zło okrutne.
Ciekawy masz styl, podoba mi się. Historyjka niby o niczym konkretnym, ale przyjemnie się ją czytało.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Camenne

Nowy mylog

Post#1322 » 28 paź 2016, o 20:05

Coś mnie tknęło, by z sentymentu wejść na ten serwis, i chyba okazuje się, że niestety już upadł lub wkrótce upadnie, bo strona główna albo wcale nie wyświetla, albo nie wyświetla poprawnie, jeżeli w ogóle uda jej się załadować. Jest tu jeszcze ktoś korzystający kiedyś z myloga?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Camenne

We want zielarka back!

Post#1323 » 29 paź 2016, o 11:24

Oczywiście, że bez zielarki nic nie będzie takie samo, ale pragnę zauważyć, że nick jasminum pięknie się skraca do jas :D

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Lęki juzerów

Post#1324 » 30 paź 2016, o 09:32

refluks pisze:Zgodziłem się na to badanie i jąłem odwijać rękaw w celu udostępnienia powierzchni do umieszczenia urządzenia ciśnienie mierzącego.
Pani doktor oznajmiła, że musi przyrządem dotknąć moich oczu.
Boże! Tym przyrządem można zabić człowieka wbijając go w gardło, a ona chce nim dotykać me gałki oczne!

Ja od małego zostałem zmuszony do obcowania z okulistami i noszenia okularów (genetyka, kurde). Nigdy nie miałem badania ciśnienia w oku przy pomocy wkłucia, więc nie wiem jak musiałeś się czuć. Wizja zbliżania się kogoś z igłą do mojego oka, jest przerażająca. Rozumiem cię ;)
Karen pisze:Nigdy żaden kot mnie zaatakował, a mimo to im nie ufam. Zawsze pojawia mi się w wyobraźni obraz, jak kot, którego np. w danej chwili mijam, rzuca się na moją twarz z pazurami...

Karen, nie należy ufać kotom i osobom rozmawiającym w kinie (mi też, sam niejednokrotnie rozmawiałem w kinie podczas seansu, będę się smażył w specjalnym kręgu piekła).
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi i Autor Miesiąca
mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi i Autor Miesiąca

Lęki juzerów

Post#1325 » 30 paź 2016, o 13:41

Hahahahaha, Dural, rozwaliłeś mnie. :D
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Lęki juzerów

Post#1326 » 30 paź 2016, o 15:22

Ciśnienie w oku można w dzisiejszych czasach zbadać bezinwazyjnie, czyli bez igieł itp.
Matt C.

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

We want zielarka back!

Post#1327 » 30 paź 2016, o 16:48

A ja tylko nieśmiało dodam, że skrót Camenne jest bardzo wdzięczny.

refluks

Lęki juzerów

Post#1328 » 30 paź 2016, o 23:42

Pająki

Codziennie sprzątam, a raz w tygodniu gruntownie.
Musiał w poniedziałek dom w kącie za telewizorem założyć, bo w sobotę lokum jego było już solidne.
Zawsze bałem się pająków, ale ten mnie zafascynował.
Jeszcze była pora much.
Wpadały do mieszkania, lekko je kapciem uderzałem, zbierałem z podłogi i jeszcze drżące wrzucałem mu w pajęczynę.
Przez kilkanaście sekund nie reagował. Ale gdy mucha coraz bardziej drgała splotami siatki wychodził z gęstszości pajęczyny i atakował zdobycz.
Wysysał coś z niej.
Po kilku tygodniach na pajęczynie wisiało kilkanaście muszych trupków.
Kilka razy dziennie zaglądałem za telewizor.
Jakby współlokator.
W skrzynce znalazłem zawiadomienie, że przyjdzie technik od kablówki, bo coś cyfrowe, czy analogowe będą wyłączać i załączać.
Nie wypada, żeby coś takiego za telewizorem zobaczył.
Wciągnąłem odkurzaczem, a worek wyniosłem na śmietnik.

molejni7
scyzoryk
scyzoryk

Prośba o pomoc młodej osobie!

Post#1329 » 1 sty 2017, o 21:19

Witam serdecznie!
Prowadzę akcje, dla najbliższej osoby, ale brak mi rozgłosu, możliwości dotarcia do ludzi. Naprawdę potrzebuję pomocy. Na chwilę obecną, już desperacko, poszukuję kogoś kto weźmie zbiórkę pod swoje skrzydła, da znać ludziom, że potrzebna jest pomoc.
https://pomagam.pl/wlasna-doroslosc opis całej historii, jak i możliwość pomocy.
Wszystkie problemy tej osoby wynikają z osoby rodzica alkoholika oraz lekomana (rodzic popełnił samobójstwo niedawno), a ja naprawdę uważam, że jest to niesamowicie nie fair i zrobię wszystko, aby ta osoba mogła stanąć na nogi.
Pokażmy, że zdarzają się cuda, ponieważ mamy taką możliwość! Zrezygnujmy z jednego piwa, czy kawy na mieście - dla nas to tak niewiele, a dla kogoś bardzo dużo!
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam pod mój e-mail: molejni7@gmail.com do wglądu dokumenty poświadczające sytuację. W razie jakichkolwiek pytań/wątpliwości, proszę pisać; odpowiem najlepiej jak potrafię.
Oczywiście pisać można, także w tym temacie - także odpowiem na wszelkie pytania, aczkolwiek dokumenty wolałbym przesłać wiadomością e-mail.
Pozdrawiam serdecznie,
Michał Olejniczak.

Awatar użytkownika
Camenne

Fotografia dla początkujących

Post#1330 » 17 sty 2017, o 10:29

Nie wiem, czy ktoś na forum interesuje się fotografią, ale strzelam, że tak. Trafiłam na coś, co może okazać się naprawdę dobrym źródłem wiedzy dla osób, które chcą zacząć przygodę z fotografią, a nie bardzo wiedzą jak (czyli np. dla mnie). Harvard udostępnił pełen kurs fotograficzny: https://alison.com/courses/Digital-Photography/content. w 13 modułach omawia różne pojęcia i techniki, zagłębia temat światła, ekspozycji, histogramów i samego oprogramowania.

Wróć do „W cieple kominka”