Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

Najbardziej Męscy Bohaterowie Gier

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Post#11 » 7 gru 2014, o 14:24

Elvellon pisze:Łysy geralt zdecydowanie nie! :D Ale jakiś krótki, ładnie przycięty fryz - jak najbardziej.
Nie ma to jak dwóch facetów rozmawiających o fryzurach :).

Oj, bo się skończy jakimś erotycznym fanfikiem ;)
________
Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#12 » 7 gru 2014, o 14:54

Z tego, co pamiętam, mutacje Geralta generalnie uodparniają go na wszelkiego rodzaju choroby :)

Hm, bo widzisz, dla mnie jest różnica, jeśli słyszę, że ktoś jest "męski" a jeśli jest "prawdziwym mężczyzną". "Męski" jednak niesie skojarzenie z takim typowym maczo o pewnym określonym wyglądzie, który albo jest tragicznie samotny (za czym kryje się oczywiście tragiczna historia, najczęściej z martwą żoną w tle) albo uprawia seks ze wszystkim, co popadnie, który jest dumny i zawsze musi stawiać na swoim, bo uważa, że tylko on ma rację. "Prawdziwy mężczyzna" to coś, co dla mnie postrzegane jest bardziej indywidualnie przez każdego z nas. Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego i "prawdziwy mężczyzna" może być "męski", ale też nie musi... Trochę się zaplątałam, ale mam nadzieję, że jest mniej więcej zrozumiale ;)

A z tym, że długie włosy przeczą męskości zdecydowanie się nie zgadzam :P Vide Geralt, Kain, Valen Shadowbreath...

A do tematu dorzucę jeszcze Dantego, a co. I Joshuę Grahama (Fallout: New Vegas), który nieco się wyłamuje na tle innych, ale... tak. Zostaje.
No i oczywiście jest jeszcze absolutna najbardziej męska z męskich, teraz karykaturalna wręcz (choć w latach 90. doskonale wpisująca się w konwencje filmów akcji) postać Duke'a z serii Duke Nukem.
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Post#13 » 9 gru 2014, o 19:47

Lailerosse pisze:Z tego, co pamiętam, mutacje Geralta generalnie uodparniają go na wszelkiego rodzaju choroby :)

Praktyczne. Ale mało przekonujące. Stąd już bardzo blisko do uroczej Mary Sue.

Hm, bo widzisz, dla mnie jest różnica, jeśli słyszę, że ktoś jest "męski" a jeśli jest "prawdziwym mężczyzną". "Męski" jednak niesie skojarzenie z takim typowym maczo o pewnym określonym wyglądzie

Dla mnie męski facet oznacza albo faceta męskiego z wyglądu, albo męskiego i z wyglądu i z zachowania.

[Męski facet o okreslonym wyglądzie, który jest albo] tragicznie samotny (za czym kryje się oczywiście tragiczna historia, najczęściej z martwą żoną w tle) albo uprawia seks ze wszystkim, co popadnie, który jest dumny i zawsze musi stawiać na swoim, bo uważa, że tylko on ma rację.

Na przykład.

"Prawdziwy mężczyzna" to coś, co dla mnie postrzegane jest bardziej indywidualnie przez każdego z nas.

Można chyba jednak uznać, że jest kanon prawdziwie męskich cech, i że działanie jest męskie, a poddawanie się w obliczu trudności nie. Itd.

Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego i "prawdziwy mężczyzna" może być "męski", ale też nie musi... Trochę się zaplątałam, ale mam nadzieję, że jest mniej więcej zrozumiale ;)

Tak.

A z tym, że długie włosy przeczą męskości zdecydowanie się nie zgadzam :P Vide Geralt, Kain, Valen Shadowbreath...

Dla mnie długie włosy to atrybut kobiet. Jeśli facet, albo postać ma długie włosy to stopień męskości spada natychmiast o 50%. Pan z miejsca zaczyna kojarzyć się z kobietą i/lub osobą pasywną w sexie. Może to jakiś atawizm? ;)

A do tematu dorzucę jeszcze Dantego, a co.

Dante? Ten z białymi włosami, z DMC? Moim zdaniem ma wygląd metrosexualnego mięczaka.

I Joshuę Grahama (Fallout: New Vegas), który nieco się wyłamuje na tle innych, ale... tak. Zostaje.

Ma wygląd nauczyciela-intelektualisty. Nie wygląda na twardego.

No i oczywiście jest jeszcze absolutna najbardziej męska z męskich, teraz karykaturalna wręcz (choć w latach 90. doskonale wpisująca się w konwencje filmów akcji) postać Duke'a z serii Duke Nukem.

Fakt. Ciotowaty nie jest. ale bardziej meski od niego wydaje się np. Harkyn (Lords of the Fallen). Albo Dark Prince, z (Prince of Persia: Two Thrones).
________

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#14 » 9 gru 2014, o 19:59

W zbyt wiele najnowszych gier nie grałam ostatnio, zatrzymałam się na pierwszym Dragon Age'u. Jak się zastanowić, nie wskazałabym żadnej postaci stamtąd, to jakiś trop.
O, za to Bezimiennego z nieśmiertelnego Gothica już jak najbardziej, choć i tu wiele cech charakteru nie widać w czasie rozgrywki.

InfraRedSubZeral pisze:
Lailerosse pisze:Z tego, co pamiętam, mutacje Geralta generalnie uodparniają go na wszelkiego rodzaju choroby :)

Praktyczne. Ale mało przekonujące. Stąd już bardzo blisko do uroczej Mary Sue.

Żale najlepiej kierować do Sapkowskiego. Chociaż on pewnie popukałby się w głowę - w najlepszym razie.

Dla mnie długie włosy to atrybut kobiet. Jeśli facet, albo postać ma długie włosy to stopień męskości spada natychmiast o 50%. Pan z miejsca zaczyna kojarzyć się z kobietą i/lub osobą pasywną w sexie. Może to jakiś atawizm? ;)

Dla mnie nie i pewnie wielu innych osób również. Kulturowo "niemęskość" długich włosów wiąże się dopiero z XIX wiekiem i obowiązkiem służby wojskowej, to wymysł ostatniego stulecia, dlatego też mnie dziwi już zakorzeniony ostry stosunek do długich włosów u mężczyzn.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#15 » 9 gru 2014, o 20:16

Ale problem z długimi włosami jest problemem głównie ze strony szowinistycznych facetów, którzy się boją podejrzenia o bycie kobiecymi. Kobiety jakoś nie mają problemu z uznawaniem długich włosów za męskie. :>

Z Geraltem się jak najbardziej zgadzam, tak samo jak z Dante. :D
A jeżeli chodzi o DA: IRON BULL.
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Post#16 » 10 gru 2014, o 12:30

Camenne pisze:[...] Bezimiennego z nieśmiertelnego Gothica już jak najbardziej, choć i tu wiele cech charakteru nie widać w czasie rozgrywki.

Nie kojarzę. A mogłabyś wrzucić jakąś udaną grafikę tę postać przedstawiającą?

Żale najlepiej kierować do Sapkowskiego. Chociaż on pewnie popukałby się w głowę - w najlepszym razie.

Wiadomo, że Sapkowski nie lubi rozmawiać z czytelnikami. Ale takie jest moje zdanie o jego Geralcie. Zbyt idealny. Mimo tego, że zdarza mu się oberwać.

Dla mnie nie i pewnie wielu innych osób również. Kulturowo "niemęskość" długich włosów wiąże się dopiero z XIX wiekiem i obowiązkiem służby wojskowej, to wymysł ostatniego stulecia, dlatego też mnie dziwi już zakorzeniony ostry stosunek do długich włosów u mężczyzn.

Tak. Np. dorośli Spartanie nosili długie włosy. Ale już np. Rzymianie, nie.

Lira pisze:Ale problem z długimi włosami jest problemem głównie ze strony szowinistycznych facetów, którzy się boją podejrzenia o bycie kobiecymi.

Czy ja wiem. Szowinistyczni faceci mówią, że za długie włosy wygodniej podczas sexu się trzyma ;)

Kobiety jakoś nie mają problemu z uznawaniem długich włosów za męskie. :>
Znam takie, które mają.

Z Geraltem się jak najbardziej zgadzam, tak samo jak z Dante. :D

Ale Dante z Dante's Inferno, czy ten metrosexualny goguś z DMC?

A jeżeli chodzi o DA: IRON BULL.

Rzeczywiście. Zdecydowanie, ma jednoznacznie męski wygląd.

A co powiecie o Hitmanie?
________

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#17 » 10 gru 2014, o 17:07

InfraRedSubZeral pisze:
Camenne pisze:[...] Bezimiennego z nieśmiertelnego Gothica już jak najbardziej, choć i tu wiele cech charakteru nie widać w czasie rozgrywki.

Nie kojarzę. A mogłabyś wrzucić jakąś udaną grafikę tę postać przedstawiającą?

Wiadomo, że Sapkowski nie lubi rozmawiać z czytelnikami. Ale takie jest moje zdanie o jego Geralcie. Zbyt idealny. Mimo tego, że zdarza mu się oberwać.

Hm, niby wszystkim "wiadomo", a ja byłam na spotkaniu autorskim z Andrzejem Sapkowskim i było bardzo miło, na pytania od czytelników chętnie odpowiadał i dyskusja była generalnie przyjazna.

I Joshuę Grahama (Fallout: New Vegas), który nieco się wyłamuje na tle innych, ale... tak. Zostaje.

Ma wygląd nauczyciela-intelektualisty. Nie wygląda na twardego.

Jest od stóp do głów owinięty w bandaże, bo za karę za przegraną bitwę Cezar podpalił go i wrzucił do Wielkiego Kanionu. Co udało mu się przeżyć. Chyba mówimy więc o kimś innym...
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Elvellon
Relikt przeszłości

Post#18 » 10 gru 2014, o 17:22

Prawdopodobnie miałeś na myśli tego pana - http://fallout.wikia.com/wiki/Arcade_Gannon
Zło i niedobro.

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Post#19 » 10 gru 2014, o 17:25

Lailerosse pisze:Hm, niby wszystkim "wiadomo", a ja byłam na spotkaniu autorskim z Andrzejem Sapkowskim i było bardzo miło, na pytania od czytelników chętnie odpowiadał i dyskusja była generalnie przyjazna.

Na pytania może i tak, ale, z tego, co wiem, a wiem z wywiadu z Sapkowskim, autor nie dyskutuje o zasadności zastosowania takich, a nie innych rozwiązań konceptualno-stylistyczno-fabularnych w swoich textach. Jest podobno zdania, że czytelnik powinien znać swoje miejsce, i że może mieć własne zdanie, ale on nie będzie pewnego typu dyskusji z czytelnikami prowadził. Tak wynika z wywiadu zamieszczonego w Fantastyce, jakiś czas temu. Ale może się mylę, może to i owo zostało źle przeze mnie zrozumiane.

Jest od stóp do głów owinięty w bandaże, bo za karę za przegraną bitwę Cezar podpalił go i wrzucił do Wielkiego Kanionu. Co udało mu się przeżyć. Chyba mówimy więc o kimś innym...

Na twardego nie wygląda. Bez względu na to, co mu się stało. Twardy z wyglądu i z charakteru jest np. m.in. Agent 47.
________

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#20 » 10 gru 2014, o 22:57

InfraRedSubZeral pisze:
A co powiecie o Hitmanie?

Podzielam już wyżej wymienione zdanie o Męskości i o byciu Mężczyzną
,,Męski'' kojarzy mi się z takim bad asem

Hitman nim nie był. Na sto procent nim nie był. Co prawda był łysy, lecz wolał załatwiać wszystkie sprawy po cichu i... No nie był Maczo

Natomiast czy był prawdziwym mężczyzną?
Otóż tak i nie... Przyjęło się, że cechą określającą powyższego jest honor, któremu naszemu agentowi jest brak ( Lecz dzisiaj brak go większości postaci. Nie narzekam ;p )
Lecz poświęcił się niejako dla uratowania Victori a także miał wyrzuty sumienia z powodu zabicia... pewnej spoilerowej pani

Wróć do „W cieple kominka”