Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Najbardziej Męscy Bohaterowie Gier

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
bartoszgomola
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#21 » 11 gru 2014, o 09:03

Ursus z Quo Vadis. Koniec kropka ! skreślam to co napisałem.

A jeżeli chodzi o gry, to moje czytanie ze zrozumieniem się kłania.
A co do innych wyżej wymienionych, Geralt był bezpłodny co go dyskwalifikuje !

Ja uważam osobiście Max Payne, chęć zemsty na zabójcach córki i żony.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#22 » 11 gru 2014, o 10:06

Halo, to jest temat o grach. Powstała o Quo Vadis? Google milczy na ten temat.

Jest podobno zdania, że czytelnik powinien znać swoje miejsce, i że może mieć własne zdanie, ale on nie będzie pewnego typu dyskusji z czytelnikami prowadził. Tak wynika z wywiadu zamieszczonego w Fantastyce, jakiś czas temu.

I generalnie ma wiele racji. Podejście z klasą, powiedziałabym.

Fakt faktem, Geralt rzeczywiście jest prawdziwym mężczyzną, bardzo męską postacią męską. Nawet nie ze względu na otoczkę, bycie mutantem, zabijaką czy kolekcjonerem kobiecych serc, ale na sam charakter, który w zasadzie uwidocznia wszystkie cechy kojarzące się z męskością, a przy tym nie jest pozbawiony pewnej wrażliwości i moralności. Właśnie to ostatnie moim zdaniem najbardziej rysuje obraz "prawdziwego mężczyzny" - bo mężczyznę czyni w zasadzie nie to, czy ma krótkie włosy i potrafi zmieścić się w drzwiach, a raczej to, czy potrafi cierpieć, przeżywać i uwidoczniać swoją wrażliwość po męsku.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Post#23 » 11 gru 2014, o 11:08

Camenne pisze:I generalnie ma wiele racji. Podejście z klasą, powiedziałabym.

Też tak uważam. Niech się czytelnicy spierają między sobą. W kłótnie z czytelnikami wdawała się swego czasu Magdalena Kozak (ex-lekarz), z fatalnym skutkiem dla swojego imageu, niby super twardej alfy. Madzia krytykę swoich textów bardzo poza forum to przeżywała. I prosiła o pomoc wpływowych znajomych, w związku z tym.....

Mężczyznę czyni w zasadzie nie to, czy ma krótkie włosy i potrafi zmieścić się w drzwiach, a raczej to, czy potrafi cierpieć, przeżywać i uwidoczniać swoją wrażliwość po męsku.

Nie do końca się zgodzę. Są dwa główne aspekty mężczyzny. 1) jego wygląd. 2) osobowość. Żeby to zrozumieć, wystarczy zadać sobie pytanie, czy skończyło by się namiętnym sexem spotkanie z bardzo dzielnym i męskim pod względem osobowości, ale fizycznie nieatrakcyjnym, grubym, małym, owłosionym, śmierdzącym, pryszczatym blondynkiem w okularkach, który ma krótkiego, cienkiego penisa? ;) Czy naprawdę wspaniałe cechy jego charakteru zrównoważyłyby fizyczną nieatrakcyjność? Raczej nie. A faceci, którzy noszą długie włosy, noszą długie włosy nie bez powodu, m.in. po to, żeby zniechęcać tych, którzy długich włosów nie lubią ;)

TRADIS pisze:Podzielam już wyżej wymienione zdanie o Męskości i o byciu Mężczyzną
,,Męski'' kojarzy mi się z takim bad asem. Hitman nim nie był. Na sto procent nim nie był.

Nie? Jak dla mnie, w ujęciach ze strzykawką wygląda szczególnie paskudnie ;)

Co prawda był łysy, lecz wolał załatwiać wszystkie sprawy po cichu i... No nie był Maczo

Agent 47 to bezwzględny morderca, mordujący często po cichu, ale w brutalny, bezwzględny sposób.

Natomiast czy był prawdziwym mężczyzną? Otóż tak i nie... Przyjęło się, że cechą określającą powyższego jest honor, któremu naszemu agentowi jest brak ( Lecz dzisiaj brak go większości postaci. Nie narzekam ;p )

Honor? Hm. Ciekawe podejście. Czy faceta honorowego, ale bardzo w swoich działaniach nieskutecznego i do tego tchórzliwegom można Twoim zdaniem nazwać mężczyzną prawdziwym?

Lecz poświęcił się niejako dla uratowania Victori a także miał wyrzuty sumienia z powodu zabicia... pewnej spoilerowej pani

Mowa chyba o ostatniej części Hitmana. Dziwne to trochę, kiedy bezwzględny zawodowiec, w dodatku zawodowiec tego rodzaju, naraża się z powodu nieznajomej nastolatki. Jak dla mnie jest to zupełnie nieprzekonujące. Nie znam dobrze fabuły tej serii, ale takie zachowanie protagonisty wydaje mi się mocno odbiegać od typowego mu wzorca zachowań. Niby dlaczego miałby się przejmować jakąś tam dzieczynką?
________
Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

KamerinK
scyzoryk
scyzoryk

Post#24 » 12 gru 2014, o 18:16

Snake z MGS?

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#25 » 12 gru 2014, o 18:49

Camenne pisze:Halo, to jest temat o grach. Powstała o Quo Vadis? Google milczy na ten temat.

Pisało kiedyś o tym w cd-action

A co powiecie na Niko Belisa?

KamerinK
scyzoryk
scyzoryk

Post#26 » 12 gru 2014, o 18:54

Niko morduje wszystkich, nawet niewinne kobiety i policjantów więc... :)

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#27 » 12 gru 2014, o 19:24

Właściwie to gracz morduje ;p

A może Koleś z Postala!
Wiem, że możecie to odebrać jako żart ale on... No żyję z własną żoną. Wiemy jaka ona jest, a on już do niej nic nie czuję. Nie
mają dziecka ani nic, ale on nie chcę jej zawieść. Możliwe, że wpada w psychozę i zaczyna mordować wszystkich, ale da się też przejść tą grę bez tego.

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Post#28 » 13 gru 2014, o 09:30

KamerinK pisze:Snake z MGS?

Na przykład :)

Tardis pisze:A co powiecie na Niko Belisa?

Na mięczaka nie wygląda. Ale np. Harkyn jest dużo przystojniejszy.

A może Koleś z Postala!

Mógłbyć opublikować jakiś kadr, w którym dobrze tę postać widać?
________

humbas
scyzoryk
scyzoryk

Post#29 » 28 mar 2015, o 01:03

Trevor, GTA IV. Dlaczego? Bo to najbardziej zwyrodniały, zdradziecki i nikczemny knur, jakiego można znaleźć.
W zasadzie to mam zamiar pozwać Rockstar Games za wzorowanie się na Johnie Cannonie.

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Post#30 » 28 mar 2015, o 12:22

humbas pisze:Trevor, GTA IV. Dlaczego? Bo to najbardziej zwyrodniały, zdradziecki i nikczemny knur, jakiego można znaleźć.

Tylko czy zdradzieckość i nikczemność są aby na pewno archetypowo męskie....
________

Wróć do „W cieple kominka”