Ulubione mangi i anime

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Ulubione mangi i anime

Post#111 » 14 lut 2016, o 18:30

Ja nawet nie ruszyłem anime, sama manga mi się nie podobała.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Kalypsol
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#112 » 20 lut 2016, o 15:53

Naruto :D

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

Ulubione mangi i anime

Post#113 » 23 lut 2016, o 18:25

Animców ostatnio zbyt wiele nie oglądam, ale moim zdecydowanym numerem jeden w tej kategorii jest "W krainie bogów", a potem "Rodzice chrzestni z Tokio", z odcinkowych "Mikan", "Parasyte", "Now and Then, Here and There".
Aktualnie męczę się z "Ognistooka Shana" - powiedziałem sobie, że wytrwam jeden sezon, ale nie najlepiej mi idzie.

A z manguchami to bywa różnie, moimi pierwszymi seriami były "Dragon Ball", "Sailor Moon" i "Pokemon". Także mangi DB oraz Pokemon mogę polecić z czystym sumieniem. Bardzo mi się spodobał "Black Paradox" Junji Ito - świetna kreska, trochę makabry i o dziwo fabuła ciekawa. Fajne było też "Rewolucja według Ludwika" - taka fantastyczna komedia o podróży księcia po bajkach braci Grimm w poszukiwaniu żony i też polecam tomy 1 i 2 (gorąco), 3 i 4 (chłodniej).
Obrazek

Awatar użytkownika
Vampircia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ulubione mangi i anime

Post#114 » 23 lut 2016, o 22:36

A wziąłeś się za Dragon Ball Super? Bo ja szczerze polecam.
Obrazek

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

Ulubione mangi i anime

Post#115 » 24 lut 2016, o 11:33

Zacząłem, ale to bardziej z inicjatywy kuzyna, oczywiście z całym jego komentarzem na temat serii (niezbyt pochlebnym), ale na ten moment nie oglądam, ale może zabiorę się jak przebrnę przez obecnie oglądane.
Obrazek

adney
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#116 » 7 lis 2017, o 01:02

Ja Dragon Ball Super oglądam, ale dopiero od sagi Battle of Gods. Udzieliłem się w temacie, bo widziałem jakieś 3 miesiące temu Cowboya Bepop'a, a to pierwsze anime wspomniane w całym temacie. Anime ma specyficzny powolny klimat. To jedna z tych serii, które określić można jako "opowieść drogi" - coś jak kino obyczajowe. Nie liczy się tu jakiś cel, tylko przeżywane historie w trakcie podróży, które okazują się być niekiedy ważniejsze od celu. Jest też pełnometrażowy film Cowboy Bepop, całkiem niezły. Jeśli chodzi o anime, to podobał mi się odcinek z szalonym Piotrusiem. Generalnie na Bebopa wpadłem za sprawą innego anime tego samego autora, a mianowicie Samurai Champloo. Również polecam tę serię, jest utrzymana w podobnej konwencji, choć w innym klimacie.

Wróć do „W cieple kominka”