Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Ulubione mangi i anime

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Ulubione mangi i anime

Post#91 » 29 sty 2013, o 20:40

Ojoooj, kocham Evangeliona jakąś taką dziwną, patologiczną miłością :lol: I nawet Rebuild zaczął mi się podobać, bo okazuje się, że jest czymś zupełnie innym niż zwykłym rebootem i jak ja w ogóle Hideakiego Anno mogłam o coś takiego podejrzewać.
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Pani Ka
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#92 » 14 mar 2013, o 21:32

Anime nie lubię oglądać, bo zajmują za dużo czasu. Po co mam marnować dwadzieścia minut na animacje, skoro mangę przeczytam w pięć? Może podam tytuły, które aktualnie czytam: sztandarowe Naruto, Bleach, One Piece. Oprócz nich znajduję jeszcze chwilkę na Green Blood, Beelzebub, Gamaran, One-PunchMan, Gantz, Claymore, Hajime no Ippo, Psyren, King of Hell, Devil King is Bored, Katekyo Hitman Reborn, Dengeki Daisy, Fairy Tail, Deadman Wonderland, Wake Up Deadman, Freezing, The Breaker, The Breaker: New Waves, Btooom!, Ao no Exorcist, D.Gray-Man, FMA, Legends of Tyr, Shiki, Monster, I am a hero. Z dorobku anime mogę natomiast wymienić Durarara!, Hellsing, FMA, FMA: Brotherhood, DTB i pewnie jeszcze o czymś zapomniałam. Ogólnie troszkę tego dużo ^^"

SHIROGACE
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#93 » 19 maja 2013, o 07:42

Anime kiedyś oglądałam non stop, gdy tylko wchodziłam na komputer, szukałam fajnych tytułów. Teraz robię to rzadziej: anime pochłaniają mnóstwo czasu, a ja czas spędzony na komputerze przeznaczam głównie na rozmowy (zwłaszcza, że mam tylko godzinę czasu dziennie. Przeklęty niech będzie limit rodzicielski!). Zdążyłam jednak obejrzeć już niemal mocną setkę anime (jakiś trzech mi brakuje do stu) i, oczywiście, wyrobiłam sobie ulubione pozycje :D .
1. Kuroshitsuji - kreska jest śliczna. Postacie dobrze dopracowane, mam jednak trzy przeciwwskazania. Po pierwsze, rozwój akcji. Niestety, akcja wolno si rozwiajała i reżyserzy na dodatek dali parę odcinków-zapychaczy. Niektóre są jne, ale jeden doprowadza mnie do szału i omdlenia. Po drugie, postać Elizabeth - zły pomysł, mętna koncepcja. Po trzecie, idealność Sebastiana. Trochę to kłuje, trochę przeszkadza - da się wytrzymać, ale w porównaniu do mangi Sebastian staje się mdły i nieco wnerwiający swoją niezwykłością. W mandze czesto pokazuje swoje "prawdziwe ja", dlatego jego idealnośc jest wręcz pożądana, w końcu mu wolno, nie jest zwyczajnym człowiekiem. Ale w anime wypada to dość słaby, Sebastian raczej nie pokazuje kim naprawdę jest. (Tak notabene gdyby porównać tą serię z drugą, to Kuro dostałoby 1000 pkt na 100, a druga jakieś 2025.)
2. Monochrome Factor - za dużo chibi, naciągane postacie, fabuła przerysowana... Acz wypada to kochać chociażby za samego Shirogane (na którym ogólnie wzorowałam nick ^^").
3. Psycho-pass - ciekawa bohaterka, ciekawy świat, ciekawe... w sumie wszystko. Twórcy się postarali, trzeba przyznać. Anime stosunkowo młode, z zeszłego roku.
4. Soul Eater - kreska może gryźć w oczy, ale ja ją chwalę. Raczej wszystko w porzadku, chociaż mi nie podoba się końcówka.
5. Pandora Hearts - podobne do Kuroshitsuji, brak zapychaczy, za to więcej drażniących postaci. Akcja szybko się rozwija.
6. Death Note - to chyba każdy lubi.
Jesli chodzi o mangi, te o wiele częściej czytuję. Codziennie jakąś. Mam trzy ulubione:
1. Kuroshitsuji - zdecydowanie lepiej, niż w anime. Brakuje w mandze mi tylko Asha... :cry:
2. Vassalord - uwaga! Nawiązania do homoerotyki męskiej. Uwielbiam postać Rayflo, zresztą, Cherry też jest niczego sobie. Tylko Barry mnie denerwuje, ale, jak zauważyłam, każdy raczej za nim nie przepada.
3. Pandora Hearts - lepsze od anime, tyle powiem.
Jak widać, mam swoich świętych anime trochę więcej od mangi ^^.
Jeśli wystąpiły wyraźne błędy, przepraszam, ale mam dziwne paluszki, nie chcą w klawiaturę dobrze trafiać.

myownheaven
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#94 » 19 maja 2013, o 22:02

Junjou Romantica!
Poza tym z sentymentu wszystkie tasiemce, Bleach, DB, Naruto, czy tam Death Note i Kuro.
Ogólnie przepadam za yaoi :3

SHIROGACE
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#95 » 20 maja 2013, o 16:52

myownheaven pisze:Junjou Romantica!
Poza tym z sentymentu wszystkie tasiemce, Bleach, DB, Naruto, czy tam Death Note i Kuro.

Toż to siostrę yaoistke znalazłam! :D Ja tam wolę od Junjou Koisuru Boukun. Ukeś jest tam sliczny i ładnie jęczy ^^.

SHIROGACE
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#96 » 20 maja 2013, o 16:54

myownheaven pisze:Junjou Romantica!

Zaraz, zaraz... Jestes facetem! Gej czy normalny yaoista? :3 (jak gej, to fajnie... bo mam samych bi kolegów, homo by się przydał xD.)

Zwracam uwagę na to, iż nie należy pisać postów jeden pod drugim. Od tego jest opcja edycji. ~Koś

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Ulubione mangi i anime

Post#97 » 29 sie 2013, o 12:29

Patrząc na swoje posty w tym temacie, teraz mogę powiedzieć, że z mang i anime zdecydowanie wyrosłam nieco temu. Na szczęście, dzięki Bogu.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Nekroskop
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#98 » 29 sie 2013, o 22:28

Bo w większości mangi/anime ociekają wtórnością i infantylizmem, co z wiekiem staje się dla widza/czytelnika oczywiste. Poza tym w myśl panującego w Japonii kultu młodości, główni bohaterowie w/w to przeważnie nastolatkowie, z którymi trudno się utożsamić osobie w wieku 20+.

Niemniej są mangi takie jak "Berserk" i anime takie jak "Cowboy Bebop".
W życiu jak w fizyce: są pewne prawa, których nie da się obejść; dopóki nie pojawi się ktoś, kto to zrobi, bo nie wie, że nie można.
- Ktoś (ja?)
Obrazek
Believer
Speak not to me of justice
For none have I ever seen
By God, I shall give as I receive

Darkling
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#99 » 9 wrz 2013, o 11:16

Wcinam wszystko jak popadnie, jednak do ulubionych zaliczyć mogę tylko "Cowboy Bebop'a", "Ghost in the Shell" i "Death Note". Z tasiemców ostatnio zacząłem np. Soul Eater'a.

Kiwi
magiczna kosa
magiczna kosa

Ulubione mangi i anime

Post#100 » 16 mar 2014, o 21:00

Nie manga, ani anime, ale interesującym się komiksem polecam przejrzeć Mould Map: http://mouldmap.tumblr.com/ Alternatywna i dość kultowa publikacja o "nowych-młodych" twórcach komiksów, niestety nie widzę kopii do sprzedaży w Polsce, a i cena nie jest przystępna (30 funtów! DLACZEGO?! ;( ), ale warto zerknąć na stronę, może znajdzie się coś ciekawego!

A poza tym, nie pamiętam, czy już o tym pisałam, ale: http://read.mangashare.com/Uzumaki to jest prawdziwa, krwawa, obrzydliwa perełka :D

Wróć do „W cieple kominka”