Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Ulubione mangi i anime

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Ulubione mangi i anime

Post#101 » 3 paź 2014, o 17:34

Oooo, Junji Ito! Naprawdę nie wiem dlaczego, ale lubię jego horrory, szczególnie Gyo, chociaż jest naprawdę nienormalne i obrzydliwe. Uzumaki nigdy nie dorwałam, może w końcu czas przeczytać. :D

Oglądałam ostatnio Shingeki no Kyojin i mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Po wszystkich ochach i achach jakie słyszałam spodziewałam się średniej serii (bo niestety takie są bardzo często popularne na tumblr i dookoła), ale chociaż fabularnie nie jest to nic specjalnie odkrywczego, to po raz pierwszy od bardzo dawna autentycznie zastanawiałam się, co się stanie z bohaterami i nie byłam pewna tego, jak akcja się potoczy. Do tego pełno beznamiętnie zabijanych bohaterów, bardzo ładna kreska w anime i pasująca muzyka... Plus, bohaterowie zmieniają się w czasie trwania historii w wiarygodny sposób, to na pewno duży plus. Polecam i z całą pewnością będę oglądać następny sezon.

Wróciłam też do CLAMPa, konkretnie do xxxHolic i muszę powiedzieć, że nadal tę mangę lubię, chociaż zupełnie jej już nie rozumiem. Ostatnio została wznowiona i nowa seria jest już tak zaplątana, że zapewne wszystko wyjaśni się dopiero za kilka lat. Mam jednak słabość do serii w których mitologia i przesądy grają dużą rolę, a xxxHolic zawsze w idealny sposób łączy to z tajemniczością i naprawdę dobrze zaplanowaną fabułą. Szkoda tylko, że wychodzi tak wolno, bo o wiele łatwiej jest go zrozumieć, gdy się czyta pod rząd.

Edycja:
xxxHolic stał się bardziej zrozumiały z czasem, bo zaczęła wychodzić kolejna seria, która wyjaśnia, co się w xxxHolicu dzieje... Ech, CLAMP.

Generalnie skończył się sezon, a nowy jeszcze na dobre nie rozkręcił, więc korzystając z tego, że na forum fanów m&a przybyło, spytam: ktoś coś dorwał ciekawego? :D
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Ulubione mangi i anime

Post#102 » 23 gru 2014, o 10:19

Cześć, Michael, Kobayashiego Makoto (manga o kotach).
________
Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

Circe
lekki sztylet
lekki sztylet

Ulubione mangi i anime

Post#103 » 23 gru 2014, o 12:01

mangi:
  • Hellsing. Mój numer jeden od zawsze (i na zawsze).
  • Death Note. Uwielbiam praktycznie każdą postać w tej mandze (i anime).
  • Loveless za wspaniałą kreskę.
  • Osiedle promieniste - genialna manga, polecam każdemu, kto jeszcze nie czytał. :)

anime:
  • Hellsing. Mój numer jeden od zawsze (i na zawsze).
  • Fushigi Yuugi (trochę za dużo romansidła, ale można to przełknąć ze względu na świetne postaci i humor :) )
  • Vision of Escaflowne (też za dużo romansidła, ale ten soundtrack... najlepszy jaki słyszałam w anime)
  • Spirited away - klasyk :)
  • Mój sąsiad Totoro - jak wyżej :serce:
Problem with that world is that intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence...
Charles Bukowski

Awatar użytkownika
Vampircia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ulubione mangi i anime

Post#104 » 11 lis 2015, o 13:48

Nie chcę niepotrzebnie zakładać nowego tematu, więc spytam tutaj. Znacie jakieś dobre anime typu seinen?
Obrazek

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Ulubione mangi i anime

Post#105 » 11 lis 2015, o 18:08

Berserk, Monster, Cowboy Bebop, Rainbow (czytałem tylko mangę, ale słyszałem, że jest niewiele lepsza od anime). Darker than Black oraz Black Lagoon, są trochę lżejsze ale też dają radę.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Vampircia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ulubione mangi i anime

Post#106 » 11 lis 2015, o 20:30

Znam prawie wszystkie z nich. Rainbow właśnie oglądam. Ale dzięki.
Obrazek

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Ulubione mangi i anime

Post#107 » 11 lis 2015, o 23:00

No to jeszcze takie mniej znane pozycje i najnowsze: Trigun, Death Parade, Psycho-Pass, Ghost in the Shell, Sidonia no Kishi, Spice and Wolf, Gungrave, Samurai Champloo, Terra Formars, Wolf's Rain oraz takie które nie do końca klasyfikuje się jako seineny, ale mi się osobiście bardzo podobały: Usagi Drop, NANA i Aldnoah.Zero oraz Steins;Gate.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Vampircia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ulubione mangi i anime

Post#108 » 11 lis 2015, o 23:12

Niektóre z nich znam, ale też widzę tytuły, których nie kojarzę, więc dzięki. W ogóle strasznie mnie wciągnęło to "Rainbow", lubię takie poważne klimaty. Bardzo mocno przypominam mi film "Uśpieni". W fabule jest sporo podobieństw.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Ulubione mangi i anime

Post#109 » 14 lut 2016, o 14:05

Mnie urzekło "Aoi Bungaku", głównie "Koniec człowieczeństwa". Oczywiście moim ulubionym, nadal, na pierwszym miejscu jest "Welcome to the N.H.K." Wysoko w rankingu jest też "Tokyo Ghoul" i "Generał Daimos", ale to anime ze względu na sentyment.

Awatar użytkownika
Vampircia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ulubione mangi i anime

Post#110 » 14 lut 2016, o 14:18

Niedawno obejrzałam One Punch Mana i jestem ciekawa, czy tylko ja uważam, że to anime jest przereklamowane.
Obrazek

Wróć do „W cieple kominka”