Ulubione mangi i anime

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
chinatsa
scyzoryk
scyzoryk

Re: Ulubione mangi i anime

Post#81 » 9 kwie 2012, o 18:32

Lira pisze:Brave 10 miała niesamowicie dobrych seiyuu jak na, w zasadzie, słabe anime. Dalej uważam, że manga jest lepsza, plus Yukimura/Rokurou mi się w mangowym wydaniu podobało strasznie, ale sama dobrze wiem jak było. Czyli w zasadzie czym dalej, tym gorzej. Ale, poza Kamiyą i Daisuke był przecież jeszcze cudowny Nakai Kazuya, Takehito Koyasu za którym dziewczyny mdleją i wzdychają już od dawna, mój ulubieniec Miki Shinichiro i chociażby Kakihara Tetsuya. To naprawdę mocna załoga jak na taki tytuł, który w zasadzie nie zdobył nawet specjalnej popularności, widać, że włożono w niego sporo pieniędzy.

Ah Yukimura/Rokurou. Uwielbiam ich, ale masz całkowitą, świętą rację. Manga jest po tysiąckroć lepsza ( a rzadko to mówię, ponieważ jestem z tych co wolą " jak postać się rusza wraz z melodią w tle" :lol: )
Z resztą ostatnio widzę że niektórzy seiyuu występują zaskakująco często w tym samym duecie.
Kamiya i Daisuke już w ogóle chyba występują ze sobą w każdym możliwym anime ( stop! Moja wyobraźnia wydostaje się zbyt daleko :lol: ), ale dla mnie to dobrze.
Takehito ma ładną barwę głosu i nie dziwię się że dziewczyny mdleją na jego dźwięk :lol: Wystarczy popatrzeć na ilość postaci, którym podkładał głos. Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru? Loveless? Sukisho? Papa to Kiss in the Dark? :-o W takim razie ja się pytam: Dlaczego nie ma go w Sekaiichi albo Junjou!

Lira pisze:Inu x Boku SS ma genialnego Sugitę, więc chociażby dlatego mam do tego anime słabość. Gdziekolwiek jest Sugita, Akira, Nakai albo Koyasu - ja z całą pewnością będę przychylnie nastawiona. IxB ciężko traktować jako coś ambitnego, ale też nie zawsze czegoś ambitnego się szuka. A to anime akurat jest całkiem przyjemne.

IxB jest tym rodzajem anime, które ogląda sie po prostu tak dla przyjemności a nie głębi, niesamowitej akcji lub czegoś innego. Po prostu dobry tytuł na takie dni, gdzie człowiekowi się nic nie chce i po prostu ma ochotę się zrelaksować.

Lira pisze:Jeżeli o muzykę chodzi, to na pewno mocne tytuły, to jak dla mnie: Baccano!, Beck, Natsume Yuujinchou i Mushishi. Zwłaszcza te ostatnie, bo wielka część klimatu była tam kreowana właśnie przez cudowną muzykę. No i oczywiście Cowboy Bebop, którego jeszcze nie widziałam, ale cały OST znam. XD

Mów do mnie jeszcze ^_^ Natsume Yuujinchou ma tak piękną ścieżkę dźwiękową, że roztapiam się. ( Celowo nie dałam go jeszcze do TOP 10, ponieważ nie oglądnęłam jeszcze całości a jak na razie ma szansę stanąć w pierwszej trójce.

Lira pisze:07-Ghost... Szczerze próbowałam obejrzeć. Być może spodziewałam się po prostu czegoś innego, ale jakoś nie dotarłam do końca. Podejrzewam, że winna jest tutaj kreska, jestem przyzwyczajona do shounenów i ten delikatny styl mnie nieco odstrasza.

Ja właśnie jestem za tym "delikatnym" stylem, ale każdy ma swój gust, dlatego anime ma tak zróżnicowaną kreskę.
— A ja im udowodnię, że potrafię!
— Co potrafisz?
— Marzyć.
— I komu chcesz to udowodnić?
— Światu i tym, którzy zapomnieli już, że coś takiego istnieje.

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#82 » 9 kwie 2012, o 21:11

Taak, poza Ao no Exorcist, Pandora Hearts, d.Gray-manem i właśnie Brave 10 nigdy nie byłam za specjalną fanką mangi. Bardzo rzadko zdarza mi się czytać coś, nie było nigdy zekranizowane... Właściwie poza Enigmą i Dengeki Daisy chyba nawet nigdy. Oczywiście z One Piece, albo Gintamą gonię z czystej ciekawości, co było dalej, ale to nie jest to samo. Przy anime nie ma tego problemu, że w mojej wersji jakiś bohater ma nagle zupełnie inny kolor włosów, jak mi się przytrafiło z Gokuderą z KHR (serio, jemu bardziej pasuje jasny brąz i kropka).

Z Brave10 irytuje mnie też to, że to naprawdę mały fandom jest. Ludzi z np. tumblr bez problemu znam po nickach, tak mało nas jest. Yuki/Roku to bardzo łatwy temat do pisania, a jednak ff jak na lekarstwo, a jak zaczynałam oglądać, to nawet artów za specjalnie dużo nie było. Smutne to trochę.

Wydaje mi się, że niektórzy po prostu uwielbiają ze sobą pracować i to widać. Dzięki temu im o wiele lepiej wychodzi. Co do Takehito... Wydaje się to dziwne, chociaż wydaje mi się, że obsada Sekaiichi i Junjou była dobrana akurat. Nie fascynowałam się za bardzo mangą, więc nie mam porównania, ale jakoś do nikogo nie miałam zastrzeżeń.

Natsume też nie skończyłam, Nen mnie pewnie zamorduje, bo nie pamiętam w sumie nawet gdzie skończyłam. Planuję jednak obejrzeć, to na pewno. Czarująca seria. :D
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#83 » 13 kwie 2012, o 19:04

Ostatnimi czasy przechodzę samą siebie. W ciągu trzech, czterech dni przeczytałam ile tytułów? Hmm... ze cztery? Dwa romanse, jedno przypadkowo okazało się ecchi (xD) i prawdziwą perełkę z zakończeniem i fajnymi bohaterami - Defence Devil. To ostatnie było bardzo przyjemne, a główny bohater choć wydawał się debilem, to w rzeczywistości był swego rodzaju geniuszem. no i Shugarl <3 cudowny bohater. Żałuję, że nie było o nim czegoś więcej.
Seria zamknięta z otwartym zakończeniem. Kurczę, poczytałabym coś więcej o tym.
Po prostu robię za zły charakter.

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Ulubione mangi i anime

Post#84 » 13 lip 2012, o 17:56

Jaaa.... Kto czyta na bieżąco Fairy Tail?
Cały dzień nie mogę przeżyć jak
 Rozwiń, aby przeczytać
zmasakrowano Lucy. Ona nawet nie miała szans się obronić! A wcale nie jestem pewna, czy by nie pokazała pazurków i nie dała mocno w dupę Minervie. Szkoda mi jej, bo przez to zachowanie nie fair play, znowu nie pokazała na co naprawdę ją stać, a w końcu to wyjątkowy Gwiezdny Mag i podejrzewam, że większość ludzi z FT nawet nie podejrzewa, iż posiada wielką siłę. No bo kto mógł posiadać w przeszłości aż 10 kluczy?! Pewnie tylko kreator xDDDD

Giwi

Ulubione mangi i anime

Post#85 » 13 lip 2012, o 18:17

Strasznie denerwuje mnie w Fairy Tail, że wszystkie kobiety poza Erzą, są takie słabe/nie pokazały swoich najlepszy stron. To irytujące, bardzo bardzo.

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Ulubione mangi i anime

Post#86 » 15 lip 2012, o 15:31

Ano, to wkurzające. Chociaż Mira podczas egzaminu na maga klasy S pokazała coś więcej, jednak chyba najbardziej czekam na niespodzianki z Lucy i Caną (w końcu nie byle jaka krew!). I o ile ta pierwsza będzie gwiazdą tego arcu, zaś z kolei ta druga niby już rozwaliła system podczas mierzenia wmm, to brakuje mi tu ciężkiej walki, by udowodniły swoją wartość.

Ryba
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#87 » 28 sty 2013, o 22:09

Cóż.. Widzę, że tutaj rozmowa o Fairy Tail się toczy. Miałam oglądać, jednakże coś się stało po dwóch/trzech odcinkach i .. i zapomniałam.
Ulubione anime? Na pewno DRRR! Bardzo chciałabym zobaczyć drugą serię, co to Izaya wymyślił z głową Celty.. Czy powinnam uiścić spoiler? Chyba nie. W końcu nie zepsułam niczego, podałam tylko suche fakty, które są na samym początku Durararary. D:
W sumie.. tych "ulubionych" jest naprawdę bardzo dużo. Nie umiem wybrać jednego z anime, skoro jest ich cała masa.

Haunted
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ulubione mangi i anime

Post#88 » 28 sty 2013, o 22:29

A ja umiem :> Death Note.
Ślepi milczą, głusi przymykają oko, niemi zatykają uszy. Opętani coś wiedzą, lecz oni jedynie potępieńczo nucą.

Ryba
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#89 » 28 sty 2013, o 23:09

No tak Death Note to jedno z lepszych anime : >> Szczególnie, że jest tam L.

Maskotka
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#90 » 29 sty 2013, o 12:34

Popieraaaam. Death Note jest wspaniały, też chciałam o nim napisać. A teraz staram się wziąć za obejrzenie "Neon Genesis Evangelion"

Wróć do „W cieple kominka”