Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Nasze nicki - skąd się wzięły?

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Nasze nicki - skąd się wzięły?

Post#1 » 17 lut 2009, o 22:18

Jakich używacie obecnie, jakie przewinęły się przez Wasze życie, jeżeli mieliście inne, i skąd się brały? ;)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Naseilen
Kocioł z Gundestrup

Re: Nasze nicki - skąd się wzięły?

Post#2 » 17 lut 2009, o 22:55

Obecnie coraz częściej używam nicka Naseilen.
Bazowe słowo - Naseilis - pochodzi z rekonstuowanego języka pruskiego i oznacza ducha. Ładnie brzmi i po obcemu coś znaczy ;). A ogólnie wzięło się z mojego zainteresowania średniowiecznymi Prusami i Jaćwingami.

Wcześniej używałam nicka Thaxllssillya, czy raczej - Thaxll`ssillya. Potrzebowałam jakiegoś pseudonimu kojarzonego ze smokami i padło na imię Smoka Cienia z Baldur`s Gate II (w oryginale Thaxll`ssillyia, wkradła mi się literówka...). Specjalnie wybrałam tak skomplikowany nick, ze względów czysto rozrywkowych, bo:
a) fajnie obserwować ludzi, którzy próbują to wymówić
b) powalająca jest mnogość sposobów w jaki ludziska starają się poprawnie zapisać...
c) ...odmienić
d) ...skrócić

A co śmieszniejsze, kiedy próbowałam przejść na Naseilen na moim forum, to użytkownicy zaczęli marudzić, że nie będę sobą... I nie będzie można już mną straszyć. ;)

A jeszcze wcześniej, kiedy dopiero zaczynałam przygodę z internetem, daaaawno temu w epoce modemu, używałam ksywki Vilya (często z "nazwiskiem" Adalon). Vilya - wiadomo. Adalon - srebrna smoczyca z BGII.

Awatar użytkownika
Zireael
Lewa ręka ciemności
Lewa ręka ciemności

Post#3 » 19 lut 2009, o 21:21

Właaśnie, a propos BG II - chciałam być Drowką, ale że bloga o tym tytule już ktoś założył (potem udało nam się z dziewczyną zapoznać, naprawdę fajna i kreatywna) zostałam Viconią (ale na tym blogu piszę tylko w momencie, gdy jestem sążnie wkurzona - na szczęście co raz rzadziej) :D

Z tego co pamiętam, zaczynałam od nicka Earenya... U Numenorejczyków oznaczał Dzień Morza (zawsze bardziej kobieco i ładniej brzmi od Oraearon :D), pierwszym pod Dniu Niebios (wypada na sobotę lub czwartek, nvm).

Lai, tak się właśnie poznałyśmy - w pokoju Fantastyka na chacie interii... Ile lat temu to było? :D

Potem, na potrzeby wrocławskich zespołów undergroundowych i pod wpływem nauki francuskiego, przed sześcioma laty... powstał jeszcze inny, i od tych undergroundowców jeszcze inny, w szkole jeszcze inny, a tak w ogóle to teraz wołają na mnie po nazwisku. Najprościej :D
Salve lux post tenebras!

www.alternation.pl / www.alternation.eu

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#4 » 19 lut 2009, o 21:42

Lai, tak się właśnie poznałyśmy - w pokoju Fantastyka na chacie interii... Ile lat temu to było?

Oj, wiele, wiele... I to była naprawdę ciekawa historia ;P A swoją drogą to nie było Tolkienowo (czy jakoś tak)? xD
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Zireael
Lewa ręka ciemności
Lewa ręka ciemności

Post#5 » 20 lut 2009, o 08:54

Taak, Tolkienowo! Miałaś nick ZielonaElfi! (do dziś taki mam na gg... siła sentymentu xD)
Salve lux post tenebras!

Awatar użytkownika
Camenne

Post#6 » 20 lut 2009, o 20:14

Byłam święcie przekonana, że Oeone zaczerpnęłam z BehindTheName - a tu jednak okazuje się, że nie. I nie wiem, jakie pochodzenie w takim razie jest, grunt, że niepospolite i podoba mi się, sic! :)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#7 » 20 lut 2009, o 22:39

Zireael pisze:Taak, Tolkienowo! Miałaś nick ZielonaElfi! (do dziś taki mam na gg... siła sentymentu xD)

O reeeeety, a ja miałam nadzieję, że to zniknie i przepadnie gdzieś w otchłaniach Internetu- żenujący nick ;P
A pamiętasz Andreę i Czupakabrę? :P
Cóż, potem była Laiquendi (tolkienomania) i trwało czas dość długi... No dobra, fakt, trwa do dziś. Potem przez czas pewien była Iwga (Diaczenki) i Moonchild (Dobry Omen, z którym absolutnie nikt nigdy tego nie skojarzył, niestety).
Teraz używam:
Desmei- wzięte z "Lyonesse" Jacka Vance'a, od postaci, która sama w sobie właściwie mało znaczyła, ale jej imię najładniej mi brzmiało. I gdzieś tam, w biegu odkryłam, że jak się poprzestawia literki to wychodzi "demise"- po prostu mrok i draże, nieprawdaż? xD
No i Lailerosse- glosariusz Silmarilliona plus literówka, która właściwie mi się spodobała. Jak ktoś chce wiedzieć, jak powinno być prawidłowo- niech poszuka. Ale mnie się z błędem nawet bardziej podoba ;P
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Zireael
Lewa ręka ciemności
Lewa ręka ciemności

Post#8 » 21 lut 2009, o 13:33

Eej, ja go lubię, mówię Ci - sentymentalna jestem :D poza tym zawsze mnie Elfi intrygowało!

Pamiętam, pamiętam Andr(z)e(j)ę i Czupakabrę... to był dobry blog, szkoda, że nie miałyśmy czasu :P
Salve lux post tenebras!

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#9 » 25 lut 2009, o 21:34

Prosty dialog:
- Znaczy zmieniasz nicka?
- Tak, zmieniam.
- A na jaki?
- Emmm...
- Ładnie!

Wcześniej znana pod nazwą starego instrumentu muzycznego, choć nieudolnie próbowała się przerobić na Julię. Nie wyszło, więc aktualnie zmieniła na siłę i już. xD
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Beatrice
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#10 » 22 mar 2009, o 00:01

Beatrycze, bo mam słabość do Snicketa, Szekspira i do Dantego trochę też, o. Kobieta idealna i jej przeciwieństwo (czyli ja xD).
i'm killing time with a timebomb

Wróć do „W cieple kominka”