Nasze nicki - skąd się wzięły?

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Mała_mi
scyzoryk
scyzoryk

Post#181 » 29 maja 2016, o 17:18

Ludzie często mi mówią, że wyglądam jak Mała Mi. A poza tym zawsze pałałam sympatią do tej małej, rudej, wrednej dziewczynki:)

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#182 » 29 maja 2016, o 19:22

Mała_mi, pokaż się! :)

KotDrRyszarda
scyzoryk
scyzoryk

Post#183 » 31 maja 2016, o 22:07

Koleżanka kiedyś powiedziała,że blisko mi z zachowania i charakteru do kota. A moja mamuśka odkąd pamiętam nazywała mnie kocią mamą, może coś w tym jest. Ryszard to jedno z moich ulubionych imion. Cała miłość do imienia wzięła się od czerwonego krawatu mojego ulubionego profesora, rektora mało znaczącej uczelni.

meerkat
scyzoryk
scyzoryk

Post#184 » 1 cze 2016, o 01:43

Na wiedzy o kulturze mieliśmy za zadanie wybrać coś, co według nas jest najpiękniejsze.
Przyjaciółka która marzy o zostaniu persem, (ona po prostu wielbi te małe płaskoryjne puszyste grube kule) bez wahania wybrała persa i tak temat zszedł nam na zwierzaki.
Strasznie lubie surykatki :D. Ciekawiło mnie jak to jest po angielsku. Sprawdziłam, okazało się, że całkiem fajnie brzmi i przykolegowałam się do tej nazwy ^^.

Invaerne
scyzoryk
scyzoryk

Post#185 » 5 wrz 2016, o 21:14

Mój nick wziął się od elfów :D Dokładnie od elfów Sapkowskiego. Invaerne to w Starszej Mowie "zima". Moja pierwsza postać do ff z wiedźmina nazywała się Ireth Invaerne, a ponieważ zawsze w pewien sposób utożsamiam się z postaciami do fanficów, to przygarnęłam sobie jej nazwisko.
No i próbowałam też odciąć się od swoich "mangowych" ksywek, które pochodzą jeszcze ze strasznych czasów mojej chorobliwej fascynacji anime i Japonią. :D

Imia
Użytkownik zbanowany

Post#186 » 6 wrz 2016, o 13:24

mój nick wziął się z głowy, nie mając podejrzeń, że ta nazwa istnieje, byłam rozanielona swoją oryginalnością. niestety, życie dało o sobie znać.
a tak mi się dobrze bujało w obłokach:)

Piotr
scyzoryk
scyzoryk

Post#187 » 29 wrz 2016, o 10:25

Mój bardzo łatwo rozszyfrować.

kati
scyzoryk
scyzoryk

Post#188 » 30 wrz 2016, o 18:09

Bardzo proste od mojego imienia Katarzyna- Kasia- Kati, ostatnie używane w Niemczech.

kalina
scyzoryk
scyzoryk

Post#189 » 5 paź 2016, o 20:45

Może będzie to niespodzianką bo *tum tu rum tu, dramatyczne werble* od rośliny. Bardzo, bardzo lubię kaliny, mają ładniutkie nie tylko kwiaty (odmiana kulista wygląda naprawdę efektownie), ale i owoce, no a do tego przaśnie się kojarzą. Lubię przaśność, samam przaśna dziołcha ze wsi.
Rzeczywiście tak jak księżyc, ludzie znają mnie tylko z jednej, jesiennej strony.
J. Harasymowicz

VeraLynn
scyzoryk
scyzoryk

Post#190 » 16 paź 2016, o 10:12

Lubię takie tematy :)

VeraLynn powstała od imienia brytyjskiej piosenkarki Very Margaret Welch. Napisała We'll Meet Again, który został użyty w serialu Castle, który aktualnie emitują najnowszy, 8 sezon, prawdopodobnie ostatni :) Piosenka skradła moje serce, podłożona idealnie pod dwa odcinki :) Lynn to imię stworzonej przeze mnie bohaterki-policjantki z Los Angeles w moim opowiadaniu :)

Chociaż ciekawsza historia trzyma się starego nicku :)
Będą stawiać mi pomniki, będą mówić "To był ktoś".
Został kimś, a miał być nikim, to mnie kręci, to jest to!
~ Chemia

Wróć do „W cieple kominka”