Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Nasze nicki - skąd się wzięły?

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Alchemik
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#211 » 2 cze 2017, o 22:15

Głodzia.
Ale przecież nie napisałaś nic o swoimi nicu.
A bardzo ciekawie brzmi.
Mam wiele skojarzeń.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#212 » 2 cze 2017, o 22:44

To najpierw podaj te twoje skojarzenia xD

Dodano po 3 minutach 40 sekundach:
potisz pisze:A zgadnijcie skąd się wziął mój nick?

Ja nie wiem, nie mam pomysłu.
Zdradź nam ;p
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
potisz
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#213 » 3 cze 2017, o 00:14

Bądź cierpliwa, choć głód może determinować Twą reakcję na mój post.
Wyjawię na pewno :)

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#214 » 3 cze 2017, o 23:09

potisz pisze:Bądź cierpliwa, choć głód może determinować Twą reakcję na mój post.
Wyjawię na pewno :)

Ale kiedy? Najpierw mamy próbować odgadnąć, tak? xD
To ja wypadam xD
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Beh
Użytkownik zbanowany

Post#215 » 15 lip 2017, o 13:09

Mój nick wziął się od słowa Behemot. Nie, nie diabła, tylko Bułhakovskiego kota, który był, owszem, demonem. Kot ten jest jednak prześmieszny i ma bardzo ciekawe odzywki, toteż pozwoliłam sobie ukraść mu trzy pierwsze litery imienia. Mam nadzieję, że nie będzie się na mnie mścił. :)
„Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu."
M. Bułhakow

Awatar użytkownika
Towne Baws
scyzoryk
scyzoryk

Post#216 » 31 paź 2017, o 11:24

Towne Baws... Miałem w swoim życiu okres intensywnego oderwania od rzeczywistości. Mieszanka używek i nagminnego szukania tego, co niewidzialne, sprawiła, że przez ułamek chwili uważałem się za coś wielkiego, za ucieleśnienie wieczności. Wiem jak to brzmi, i dziś mam poglądy zdecydowanie przeciwstawne. Niemniej jednak, tamten etap jest dla mnie na tyle ważny, że do dziś posługuję się tym pseudo.

Towne Baws - The One Who Never Existed, But Always Was Somewhere.
Obrazek

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#217 » 31 paź 2017, o 11:50

Towne Baws pisze:Towne Baws... Miałem w swoim życiu okres intensywnego oderwania od rzeczywistości. Mieszanka używek i nagminnego szukania tego, co niewidzialne, sprawiła, że przez ułamek chwili uważałem się za coś wielkiego, za ucieleśnienie wieczności. Wiem jak to brzmi, i dziś mam poglądy zdecydowanie przeciwstawne. Niemniej jednak, tamten etap jest dla mnie na tyle ważny, że do dziś posługuję się tym pseudo.

Towne Baws - The One Who Never Existed, But Always Was Somewhere.

Z ciekawości: Jak powinienem zdrabniać Twój nick?
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Towne Baws
scyzoryk
scyzoryk

Post#218 » 31 paź 2017, o 11:55

DuralT pisze:Z ciekawości: Jak powinienem zdrabniać Twój nick?

Jak tylko chcesz. Minęło tyle czasu, słyszałem tyle wersji, że przestałem zwracać na to już uwagę. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kelorth
scyzoryk
scyzoryk

Post#219 » 31 paź 2017, o 15:16

Kelorth — historia brzmi mniej-więcej tak:
Pisałem kiedyś opowiadanie (niestety, obrany temat był zbyt ciężki dla mnie, więc projekt padł po kilku stronach). Szukałem imienia dla smoka, a jako iż nie jestem zbyt pomysłowy w sprawie imion, to czasami wysługuję się generatorem imion. Szukałem chyba pod kategorią imion dla smoków (btw. czemu smocze imiona muszą być takie dziwne?) i padło na jedno normalne, możliwe do wypowiedzenia, czyli Kelorth. Biorę.

Jak wspomniałem, opowiadanie runęło w gruzach. Później szukałem nicku do Guild Wars 2. Ustalanie imienia postaci to bardzo ważny krok w kreacji. Przeszukiwałem swoje teksty i trafiłem na to imię. Padło na Kelorth The Silent. Już rok latam z tą nazwą, stale mylony z Kelroth albo Kellog (takie płatki śniadaniowe).

Tutaj potrzebowałem jakiejś nazwy, z którą będę się identyfikował. Wybór był szybki. Niedawno pisałem RP, i moja Role-play'owa postać też miała na imię "Kelorth". To imię nabrało dla mnie znaczenia.
Sometimes... I dream about cheese...

Awatar użytkownika
Maniokowa
scyzoryk
scyzoryk

Post#220 » 31 paź 2017, o 17:21

Marianna - Mania - Mań (stary pseudonim) - Maniok - Maniokowa. Sama nie wiem, skąd się to wzięło. W pewnym momencie partner zaczął mnie tak przezywać. Chyba zaczynam przypominać ziemniaka D:

Wróć do „W cieple kominka”