Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Nasze imiona

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Palmer
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Nasze imiona

Post#191 » 23 sty 2018, o 23:33

Pramatka. :)

Awatar użytkownika
chinatsa
scyzoryk
scyzoryk

Nasze imiona

Post#192 » 24 sty 2018, o 11:02

Cóż, wiele lat zajęło mi polubienie swojego imienia. Koniec końców nawet nowo poznane osoby mówią mi zdrobniale "Bożenka". A do pewnej piosenki na przestrzeni lat już się przyzwyczaiłam. Z jednej strony się śmieje, że rodzice nie trafili ze znaczeniem imienia i moją osobowością, ale z drugiej lubię słowiańską mitologie, a tam są przecież Ubożęta. ☺
No i jakoś po tych 25 latach nawet polubiłam swoje imię.
— A ja im udowodnię, że potrafię!
— Co potrafisz?
— Marzyć.
— I komu chcesz to udowodnić?
— Światu i tym, którzy zapomnieli już, że coś takiego istnieje.

Awatar użytkownika
Toyer
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Nasze imiona

Post#193 » 24 sty 2018, o 11:41

Chyba wiem jaki utwór masz na myśli:D Byłem na ich koncercie w trakcie juwenaliów w Łodzi, chociaż nie przepadam za tego rodzajem muzyki:)

Ja jestem Tomek i lubię swoje imię:) W liceum dorobiłem się zdrobnienia Tomsi, które przypadło mi do gustu:) Ogólnie moje imię ma wiele ciekawych zdrobnień:D

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Nasze imiona

Post#194 » 24 sty 2018, o 16:12

A ja mam na imię Joanna. Tez nie przepadałam za swoim imieniem przez chyba większość życia, ale już od jakiegoś dłuższego czasu mi się podoba (jednak bardziej w wersji pełnej niż zdrobnieniu). Jak zastanawialiśmy się z mężem nad imionami dla przyszłych dzieci, to z damskich niewiele nam się podobało, Joanna okazało się jednym z ładniejszych.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Wróć do „W cieple kominka”