Nasze imiona

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Matey
scyzoryk
scyzoryk

Nasze imiona

Post#141 » 9 paź 2014, o 20:23

Mateusz, czyli (pompatycznie) "Dar od Boga". No cóż, jak na Boski dar jestem trochę zbyt grzeszny. No ale złe to ono nie jest.
Żyj dobrocią a Cię zdepczą,
żyj miłością a Cię wyśmieją,
żyj nadzieją a zostanie Ci ona odebrana
bowiem człowiek najgorszą jest z bestii.

drake1004
scyzoryk
scyzoryk

Nasze imiona

Post#142 » 10 paź 2014, o 12:26

Kamil czyli "pomocnik kapłana" bądź "zrodzony z wolnych rodziców", "szlachetny chłopiec".

3c273
lekki sztylet
lekki sztylet

Nasze imiona

Post#143 » 7 lis 2014, o 23:08

Tomasz (podobno niewerny uczeń Jezusa) i Łukasz (jeden z ewangelistów). Pozdrawiam.

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Nasze imiona

Post#144 » 30 lis 2014, o 19:00

Ja jestem Nataniel
I zawsze się przechwalam ludziom, że po hebrajsku* znaczy to Natan L czyli Bóg dał

*Czy tam w po staro amarejsku

PolyLuiza
scyzoryk
scyzoryk

Nasze imiona

Post#145 » 1 gru 2014, o 21:10

Marta Katarzyna (nic dodać nic ująć, nic zabawnie skomentować, w liceum w klasie aż trzy dziewczyny miały identyczne komplety imion, więc to tym bardziej dołuje) : )

Evelyn
scyzoryk
scyzoryk

Nasze imiona

Post#146 » 19 gru 2014, o 21:15

Mnie obdarzono łaskawie (jedynie w tym przypadku i z naciskiem na łaskawie), mianowicie
Ewelina Maria Magdalena siem zwem. :shock:

Ewelina to imię pochodzenia celtyckiego (radość, światło) lub wywodzące się z hebrajskiego imienia Ewa, od słów hajja lub hawwa (wzięta od męża lub dająca życie).

Maria jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa mariam (napawać radością) lub od egipskiego meri-jam (ukochana przez Boga). Hebrajska wersja - Miriam przekształcona została na Mariam, a z tego słowa powstało imię Maria.

Magdalena jest to imię pochodzenia hebrajskiego. Oznacza kobietę pochodząca z miejscowości Magdala (obecnie El-Me-dżel) – miasta położonego na północny zachód od Tyberiady nad jeziorem Genezaret w Palestynie, zwanego Migdal-Nunaja (Wieża Ryb).

Konkluzja: Jestem radością i światłem dającym życie (bardziej emocjonalnie niż fizycznie), Bóg mnie kocha (mniejsza o to który) i powinnam pochodzić z Wieży Ryb, (rybia wieża- interesujące).

Muszę przyznać, że grzebanie we własnym imieniu może okazać się ciekawe :roll:
Kto nie czyta, ten ginie!

DoubleTrouble
scyzoryk
scyzoryk

Nasze imiona

Post#147 » 25 gru 2014, o 22:33

Feliks - pozdrawiam.

Bodziantus
scyzoryk
scyzoryk

Nasze imiona

Post#148 » 27 gru 2014, o 14:23

Czołowy ateista Ziemi Lubuskiej - Bogusław. :twisted:
''Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.'' Car Piotr I.

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Nasze imiona

Post#149 » 27 gru 2014, o 14:35

^ Uśmiałam się! :D
where does everybody go when they go?

Darksasha
scyzoryk
scyzoryk

Nasze imiona

Post#150 » 11 sty 2015, o 09:37

A ja jestem po prostu Jagodą Antoniną. Do bierzmowania nie poszłam, bo nie w smak mi mieszać wiarę w bogów słowiańskich i Boga Jedynego.
Jagoda to po prostu Jagoda, a Antonina pochodzi od rzymskiego rodu Antonius. Tyle.

Wróć do „W cieple kominka”