Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Nasze imiona

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Sileth
scyzoryk
scyzoryk

Nasze imiona

Post#161 » 31 mar 2016, o 23:53

Moje imię Wiktoria. Miałam zostać Nikolą, ale gdy mama wybierała imię Nikol było mnóstwo. Natomiast potem w mojej grupie przedszkolnej było pięć Wiktorii. :D Myślano także nad Oliwią, ale na moje szczęście zostało to jedynie moim drugim imieniem. Jakoś go po prostu nie lubię, brzmi jak oliwa. :/
Podobno wredna... Podobno bezczelna... Podobno dziwna... Podobno dziecinna... Podobno.... Ale po co oceniać po tym?

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Nasze imiona

Post#162 » 16 kwie 2016, o 15:18

Niech już będzie, że się przyznam:Agnieszka Antonia albo Antonina.

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi i Autor Miesiąca
mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi i Autor Miesiąca

Nasze imiona

Post#163 » 28 kwie 2016, o 21:44

Eliza Aleksandra. Kiedyś nienawidziłam szczerze Elizy :D
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

KateValentine1990
lekki sztylet
lekki sztylet

Nasze imiona

Post#164 » 28 kwie 2016, o 22:20

Katarzyna :D. Długo zastanawiali się nad wyborem imienia dla takiego łobuziaka, jak ja. Podobno babcia wymyśliła, bo nie mogła znieść imienia zaproponowanego przez mamę mojego taty. Jestem prawdziwą Katarzyną, taką, jak opisują w imienniku czy na horoskopowych stronach :)
"Moje przemyślenia są proste: nie ma człowieka, który by nie umarł. Łącznie z papieżem. Skoro jest to nieodwołalne i nieodwracalne, to nie ma się czego bać."

Alenna
lekki sztylet
lekki sztylet

Nasze imiona

Post#165 » 11 maja 2016, o 18:54

Dla mnie Tata wybrał imię Aleksandra. Lekarze twierdzili, że będą bliźniaki, więc mieli też na podorędziu imię Barbara. Urodziłam się tylko ja, dlatego w dowodzie osobistym widnieje Aleksandra Barbara, z czego bardzo się cieszę. Mimo mojego szacunku dla wszystkich Baś, myślę, że Ola znacznie bardziej do mnie pasuje, chociaż mało kto zwraca się do mnie po imieniu.
Mózg przeżarty wattpadem

Stachu
scyzoryk
scyzoryk

Nasze imiona

Post#166 » 28 maja 2016, o 21:14

Fajne macie imiona. Ja z tym Stachem mogę się schować. Rodzice pragnęli abym stał się sławny i stąd Stanisław. Dziś po latach zna mnie z "pindziesiąt" ludzi na wsi ( na skutek wyjazdów i zmiany pokoleń dla młodszych figuruję jako "jakiś facet"). Poza wsią może ze czterdzieści ( większość kolegów ze szkół może kojarzy a może już nie). Zna mnie kilku aktualnych przyjaciół, zna mnie nieźle moja własna żona, pies Herman i odbicie w lustrze. Mam przeczucie, że nie o taką skalę sławy chodziło moim rodzicom... :kuku:

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Nasze imiona

Post#167 » 29 maja 2016, o 18:05

Oj, Staszek to fajne imię.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

kresowa pani
Wydany pisarz

Nasze imiona

Post#168 » 17 cze 2016, o 12:03

Aniela Maria Magdalena Anna :| Po Prababce, choć wolałabym "Annę" . Kiedyś jako dziennikarko-publicystka podpisywałam się "Anna", mimo iż mój Szef twierdził, iż powinnam się cieszyć, że noszę takie "fredrowskie" imię... :roll:

Michals
scyzoryk
scyzoryk

Nasze imiona

Post#169 » 13 lip 2016, o 00:59

Krótko, ale treściwie :) Michał

Awatar użytkownika
Tjereszkowa
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Nasze imiona

Post#170 » 31 lip 2016, o 20:08