Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Ulubione gatunki, zespoły i piosenki.

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#81 » 20 gru 2013, o 00:51

U mnie power metal i Rhapsody Of Fire, Wspaniały klimat świata fantasy i idealny podkład do pisania tego typu tekstów :)

Szeptun
scyzoryk
scyzoryk

Post#82 » 21 gru 2013, o 20:18

nieeee... metal, nawet taki symfoniczny odpada u mnie. Ja piszę (jak idzie o fantasy) przy soundtrackach...

Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#83 » 22 gru 2013, o 22:36

ja cenię Rhapsody Of Fire również za własne uniwersum, które stworzyli na potrzeby swojej muzyki. Taka fajna opowieść fantasy im wyszła sama w sobie. Warto sięgnąć po ich płyty i zagłębić się w ten świat.
O proszę link do opowieści z ich pierwszych pięciu albumów: http://rhapsody-polska.pl/index.php/rha ... sword-saga

Naseilen
Kocioł z Gundestrup

Post#84 » 26 gru 2013, o 17:46

Skoro lubisz Rhapsody of Fire, to koniecznie musisz posłuchać Nanowar of Steel. Świetne teksty, na prawdę. :P
http://www.youtube.com/watch?v=vL9yTn6dzwQ reszta do znalezienia na oficjalnej stronie zespołu i wszędzie indziej, bo udostępniają swoją muzę za darmo.

Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#85 » 31 gru 2013, o 20:23

chetnie poslucham przy wolnej chwili :-)

bezdechegzystencji
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#86 » 15 sty 2014, o 22:29

Nie lubię szufladkowania muzyki, to za bardzo zawęża pojmowanie piękna muzyki. Najlepiej posługiwać się dwoma pojęciami - muzyka wyborna i muzyka niewyborna. Do tej wybornej zaliczę wielu wielu wielu. Mówi się, że w Polsce nie ma dobrej muzyki, ale to wielkie kłamstwo. Polecam projekt BOKKA, o którym nic nie wiadomo. Polecam nową płytę Makowieckiego, Hatifnats, Klimt, album Rozynka Second Hand, Patrick the Pan, Peter J. Birch, UFly.

Natomiast numer jeden w moim sercu zajmuje White Lies już od lat czterech. "Farewell to the Fairground" to utwór, którego żaden inny nigdy nie zastąpi, z tą piosenką łączy mnie już dosłownie wszystko.
Ponadto wielbię The Horrors, Depeche Mode, Electric Light Orchestra, The Vaccines, Friendly Fires, The Cure, In The Valley Below, Foals, Memoryhouse i tak wielu innych, że musiałabym odesłać na mój profil na last.fm.
[center]/ Everyone's a whore. We just sell different parts of ourselves. / [/center]

[center]
lazurowaprzestrzen.blogspot.com
slowakruchejakpatyk.blogspot.com
[/center]

Awatar użytkownika
Innuendo
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#87 » 26 mar 2014, o 12:50

Nie lubię się ograniczać, więc słucham wszystkiego, co mi w duszy gra. Kiedy byłam młodsza mocno zamykałam się w ramach rocka, zwłaszcza starszego. Nadal uwielbiam Led Zeppelin, Depp Purple, Pink Floyd czy Dire Straits, ale jestem nimi już trochę zmęczona. Ukochanym zespołem niezmiennie pozostaje Queen. Ostatnio odkryłam Muse i również strasznie się zakochałam. Czasem posłucham sobie metalu, najchętniej symfonicznego, czasem mam fazę na muzykę klasyczną i katuję Rachmaninowa, czasem idę na imprezę i z przyjemnością słucham Lady Gagi. Uwielbiam również show tunes i muzykę musicalową, ścieżki dźwiękowe z filmów i dobrą elektronikę. Wszystkich zespołów nie byłabym w stanie wymienić, bo zajęłoby to wieki.
If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

Karolina96
scyzoryk
scyzoryk

Post#88 » 12 cze 2014, o 15:19

Nie dzielę muzyki, słucham tego na co aktualnie mam ochotę. I z roku na rok coraz bardziej lubię polską muzykę- od Happysad, przez Melę Koteluk po genialny Rasmentalism :)

Andersen
scyzoryk
scyzoryk

Post#89 » 27 cze 2014, o 09:46

Nie lubię się ograniczać w muzyce i słucham przeróżnych gatunków muzyki. Muzyka mi służy do nastrojenia umysły i dla przykładu chcąc się uspokoić blues, chcąc się pobudzić rock. Ulubionych zespołów nie mam, mam za to ulubione piosenki, nie potrafię przesłuchać całego albumu jednego autora, bo zawsze jest kilka piosenek, które mi nie podchodzą.

thortillaa
scyzoryk
scyzoryk

Post#90 » 20 lip 2014, o 18:31

Od zawsze na zawsze Pearl Jam, Pink Floyd, Iron Maiden, Black Sabbath, AC/DC, Nirvana, Alice in Chains.

Wróć do „W cieple kominka”