Zachęcamy do głosowania! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Ogłaszamy czas wielkich wyborów na Autora Miesiąca w dziale prozy!

Ulubione gatunki, zespoły i piosenki.

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
bezdechegzystencji
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#91 » 26 lip 2014, o 16:52

Miesiąc temu byłam na Europejskim Stadionie Kultury w Rzeszowie i tam poznałam muzykę Idana Raichela, którą wciąż jestem oczarowana. Od tamtego dnia zachwycam się muzyką izraelską. Polecam Wam twórczość Idana oraz Mosh Ben Ari. Doskonałe, naprawdę doskonałe.
[center]/ Everyone's a whore. We just sell different parts of ourselves. / [/center]

[center]
lazurowaprzestrzen.blogspot.com
slowakruchejakpatyk.blogspot.com
[/center]

Pomidor
scyzoryk
scyzoryk

Post#92 » 2 paź 2014, o 16:28

Zazwyczaj słucham wszystkiego co na to zasługuje, od klasyki do rapu, dupstep, czegoś spokojnego etc. Ale praktycznie od zawsze, i przede wszystkim Linkin Park!

Sanne

Post#93 » 2 paź 2014, o 17:02

Oj różnie, bardzo różnie, właściwie wszystko co mi wpadnie w ucho chociaż są zespoły i muzycy, których cenię bardziej niż innych. The Who, DIO, Tenacious D ( :D ), późny John Lennon... A oprócz tego uwielbiam muzykę klasyczną, soundtracki, piosenki z bajek Disneya (Mam tę moc!) i tematy muzyczne z wielkich wydarzeń sportowych. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach miałam dwanaście lat i ta piosenka często leciała w telewizji jako zapowiedź. Nauczyłam się jej na pamięć i wyobrażałam sobie że występuję z nią na eurowizji dla dzieci. Wciąż mam dreszcze jak tego słucham i widzę teledysk bo to była moja pierwsza, świadomie oglądana impreza sportowa:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=059uiHIhqNw[/youtube]

Od tamtego czasu chyba tylko w Kanadzie się postarali, bo oprócz Pass the Flame i Bang the drum nie mogę sobie przypomnieć żadnej innej piosenki olimpijskiej. Co innego piłkarskie. Oficjalna płyta mundialu w Brazylii jest genialna.

AsIs
scyzoryk
scyzoryk

Post#94 » 17 lis 2014, o 00:38

Metal, Hunter, T.E.L.I.

SzalonySkorpion1976
scyzoryk
scyzoryk

Post#95 » 27 sty 2015, o 23:48

U mnie tak:
- P!nk - jestem jej fanką ok. 2,5 roku. Znam wszystkie piosenki, mam trzy płyty, wszystko osłuchane wiele razy. Pojawiła się w moim życiu w odpowiednim momencie, ona ma piosenki, które mi były potrzebne, pomogły mi zmienić myślenie. Wiele zawdzięczam jej muzyce. Najbardziej lubię płytę "I'm Not Dead", a ulubiona piosenka - "Long Way To Happy" z tej płyty.
- Scorpions - zaczęłam słuchać w kwietniu zeszłego roku. Zaczęło się od tego, że było mi smutno po zakończeniu sezonu w skokach i słuchałam "Wind Of Change", bo mi się z nimi kojarzyło. I pomyślałam sobie: "przecież ten facet ma genialny głos, muszę poznać więcej". I tak się zaczęła moja obsesja. Na Klausa (ten wokalista) mam największą). Uwielbiam ich twórczość z lat 70, zwłaszcza płytę "Virgin Killer". Ale ulubioną piosenkę mam "We'll Burn The Sky" z "Taken By Force".
- Rammstein - to też ma związek ze skokami. Było mi smutno po odejściu jednego z moich ulubionych skoczków. I tobie przypomniałam o piosence "Mein Herz Brennt", którą kiedyś słyszałam, ale wtedy mnie nie przekonała specjalnie. Ale wtedy, w czerwcu do mnie trafiła i to bardzo. Zagłębiłam się w twórczość Rammstein i odnalazłam wiele innych, które mi się spodobały. Moją ulubioną jest teraz "Fruhling In Paris".
- Janis Joplin - zainteresowałam się nią dzięki P!nk, a konkretnie jej coverowi "Me And Bobby McGee". W ogóle "Me And Bobby McGee" to mój ulubiony utwór Janis. Podoba mi się jej głos i teksty, to przenosi w inny świat.

A poza tym słucham trochę:
- Electric Sun - zespół, który Uli Jon Roth założył po odejściu ze Scorpions. Mało znany, ale polubiłam, jak na razie pierwsze dwie płyty. Na trzecią się muszę przygotować psychicznie, bo tam Uli zapraszał innych wokalistów, a ja jestem bardzo przyzwyczajona do tego, że on śpiewa. :-D
- UFO - też tam grał kiedyś były gitarzysta Scorpions - Michael Schenker. Na razie moja znajomość utworów UFO ogranicza się przede wszystkim do płyt: "Phenomenon" i "No Heavy Petting", no i kilku z innych płyt.
- King Crimson - przesłuchałam póki co pierwszą płytę i wiem, że na tym się nie skończy.
W koło, w koło...
Mój umysł wiruje w koło
Księżyce na niebie
Zdają się palić na ziemi
Przeminęło, przeminęło...
Moje koszmary na jawie przeminęły
Księżyce na niebie...
Zdaje się, że zjadły słońce!

Circe
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#96 » 28 sty 2015, o 09:41

Z gatunków lubię: Folk/Viking/Pagan/Gothic Metal i te klimaty :) Słucham też dark electro i klasycznej. W drodze do pracy i z pracy często też króluje alternatywny rock.
Jej moja lista zespołów jest długa i szeroka. Z moją muzyką jest tak, że przeważnie podobają mi się 3-4 utwory, nie więcej. Są jednak miłe wyjątki:
- Marilyn Manson - jeśli miałabym wymieniać, które piosenki mi się podobają, to trochę by to zajęło. Pozostanę na tych, co ostatnio słuchałam: "Heart-shaped glasses", "Tainted love", "Dope show", "Car crash away".
- Nine inch nails - uwielbiam ich przede wszystkim ze względu na teksty piosenek i świetny klimat. Moje ulubione "Something I can never have", "Hurt" (cover), "Discipline", "Closer", "Wish", "Only"... Hm chyba starczy :D
- Tyr - z "Regin Smidur" wiąże się wiele wspomnień. :) Jak ktoś nie zna to polecam. Poza tym jeszcze jedne z fajniejszych: "The evening star of Valhalla rising", "Hold the heathen hammer high". :D
- Korpliklaani - dobre gdy siedzię i brakuje mi energii na cokolwiek :> "Vodka", "Happy little buzzer", "Beer beer" <ok>
- Amon Amarth - "Guardians of Asgaard" :serce: "The pursuit of Vikings" w ogóle uwielbiam wokal tego zespołu i muzykę. :>
Jeśli chodzi o obsesje na punkcie członków zespołu i ich życia to raczej nigdy tak nie miałam. Skupiałam się głównie na muzyce i nie wiązałam jej z życiem prywatnym artystów. Chociaż dawniej czytałam trochę o Anthonym Kiedisie bo mi się strasznie podobał. :D Aaa no i Freddiem Mercurym. :serce: Którego też zresztą bardzo lubię słuchać. Dla mnie Queen przestało istnieć od kiedy nie ma w nim Freddiego. :<
Problem with that world is that intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence...
Charles Bukowski

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Post#97 » 16 lut 2015, o 09:47

Circe pisze:Słucham też dark electro i klasycznej.

A co z klasycznej, konkretnie? :)
________
Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

Metaliczny
scyzoryk
scyzoryk

Post#98 » 23 lut 2015, o 23:33

Metallica, Slayer, Pantera, Megadeth, Nirvana (ogólnie grunge), Stone'si i od czasu do czasu czarne rapsy xd

Babrach
scyzoryk
scyzoryk

Post#99 » 24 lut 2015, o 17:04

Pierwsza fascynacja muzyczna? Jean Michel Jarre! Aż wstyd się przyznać, ale twórczość Francuza poznałem dopiero przy okazji jego koncertu w Stoczni Gdańskiej. Choć w tamtym wydarzeniu nie mogłem uczestniczyć, nadrobiłem to później z nawiązką: widziałem występ Jarre'a na Torwarze (dwa razy!), we wrocławskiej Hali Stulecia i w Spodku. Dodatkowo dwukrotnie uczestniczyłem w spotkaniach z fanami, co zaowocowało kilkoma podpisanymi płytami, jednak niestety nie wspólną fotką - stres zrobił swoje ;)

Miłość do muzyki elektronicznej pozostała. Bez Depeche Mode też nie wyobrażam sobie życia!

buubi
scyzoryk
scyzoryk

Post#100 » 1 lip 2015, o 15:37

progresja - Floydzi, yes, Genesis

Wróć do „W cieple kominka”