Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Blog.Onet.pl

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Giwi

Blog.Onet.pl

Post#1 » 10 sie 2011, o 16:41

Bo czy tylko ja uważam, że Blog.Onet.pl to naprawdę creepy serwis, z dziwnymi ludźmi...? :D

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Re: Blog.Onet.pl

Post#2 » 10 sie 2011, o 16:47

Oj, troszkę się rozpisałam, a chciałam tak tylko rzucić pewnym spostrzeżeniem.

Szukasz sobie przyjaciółki internetowej - idź na onet! :D Przez dłuższy czas wrzucałam tam Arkana i zauważyłam, że zasada popularności opowiadań tam jest prosta - musisz nie tylko komentować, ale też utrzymywać bliższe kontakty z blogowiczkami. Wejdźcie sobie na random opowiadanie, same wstępy odautorskie potrafią być wręcz pamiętnikowe ("ostatnio robiłam to i to, miałam takie i takie problemy, nienawidzę życia!"), a dyskusje w komentarzach to głównie prywatne rozmowy.
Taki fejsbuk z blogami, no :D

Dlatego tak, dla mnie onet jest creepy :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

grizzly bear
scyzoryk
scyzoryk

Post#3 » 16 sie 2011, o 21:36

Jeśli chodzi o kwestię blogasków onetowych, to jest to syf, kiła i mogiła, ale jakże wielka mogiła zauważcie! Z Onetu korzystają miliony, bo jest łatwy w obsłudze i popularny. Dlatego większość (grr, nienawidzę tego słowa) właśnie tam idzie.
Osobiście tam publikowałam opowiadania i to jest tak, że jak nie piszesz komuś komcia, którego zawartość opiera się w stu procentach na synonimach słowa "cudowny", to twojego blogaska nie odwiedzi i opowiadanka nie przeczyta (o komciu nie wspominając). Na jakiekolwiek krytyczne opinie, wytknięcie błędów i tak dalej nie ma nawet co liczyć. A jak ktoś spróbuje... O matko bosko, jaki lament. Nie znasz się, idź stąd, bla, bla. No i kasuje twoją konstruktywną opinię.
Na Onecie chyba jest największe skupisko opowiadań tworzonych przez osoby, które nigdy tworzyć nie powinny.
A ile błędów na serwerze... Makabra. No ale ludzi ciągnie. Cóż.
Oh, stop it Voldemort you tart!
Obrazek

Giwi

Post#4 » 16 sie 2011, o 22:38

Tak, ale niekiedy na onecie można znaleźć prawdziwe perełki. Bo to jeden z tych portali, gdzie ludzie w większości piszą opowiadania albo głupie pamiętniki. Mało kto słyszał o czymś takim jak mylog.pl a blog.onet.pl jest wszechobecny. No i jednej z lepszych o najbardziej aktywnych ocenialni są na onecie. Sama myślałam, czy by tam nie spróbować czegoś popisać, ale stwierdziłam, że to nie ma sensu. Jak powiedziała grizzzlie: jeśli nie napiszesz komentarza, w którym wielbisz opowiadanie pod słońce, to masz marne szanse. Spróbowałam tak, dwa labo trzy razy i do tej pory nie dostałam odpowiedzi od autorki, a jak już to był to spam w stylu "dzięki za komentarz, wpadnij do mnie".
Blog.onet.pl to śmietnik, ale niestety, musimy się z owym śmietnikiem liczyć...

Keva

Post#5 » 16 sie 2011, o 22:46

Miałam raz bloga na onecie... jak tylko zainstalowali mi internet i chciałam podzielić się ze światem swoim opowiadaniem o magicznym koniu... I jaka byłam z siebie dumna jak po miesiącu miałam 33 wyświetlenia. Do dzisiaj to pamiętam, chociaż z dziesięć lat mineło :d
Ech... jak widzę serwisy blogowe bez możliwości edycji html to mnie trafia... A spora część tamtejszych opowiadań jest wątpliwej jakości ( w sumie jedyne, co naprawdę tam czytałam to Fantasy Romans, ale głównie dlatego, że znałam autorkę z forum internetowego - sama z siebie pewnie bym tam nie trafiła, bo na Onet, od czasu opowiadania o koniu z masą gifów i ohydnym szablonem mam alergię. Inna sprawa, że mają kilka naprawdę dobrych ocenialni, do których mam zamiar się przymierzyć za jakieś trzy, cztery rozdziały Złodziei.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#6 » 16 sie 2011, o 22:49

A ja jestem tak stara, że pierwszego bloga miałam na blog.pl.
Pamiętam też, że onet.pl to kiedyś były głównie syfiaste szablony, paskudne czcionki, dużo glitteru i najgorsze "opqa" w sieci xD
Good times.
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Giwi

Post#7 » 16 sie 2011, o 22:53

Z ocenialniami na onecie jest tylko taki problem, że nie wszystkie przyjmują blogi z innych serwisów...
Ach, czasy paskudnych szablonów! Teraz, co drugi blog ma taką grafikę, że mi tylko szczęka opada. Tekst jest jakości wątpliwej, ale niektóre grafiki powalają.

Keva

Post#8 » 16 sie 2011, o 22:54

Oj... a ja zapomniałam o moim drugim haniebnym onetowym dziełku. Tyle, że zamiast opowiadania to był chyba bardzo świecący się blog o jakimś szwedzkim programie typu top model dla psów... Pamiętam, że miałam mnóstwo komciów ( :d ) i robiłam konkursy, których ogólne założenie polegało na sprawdzeniu w internecie kto wygrał, zanim polsat to pokaże... I robiłam kolorowe dyplomiki z tymi psami :D
Bogowie. Byłam dziwnym dzieckiem.
Ale cóż. Każdy jakoś zaczynał.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#9 » 16 sie 2011, o 22:56

Biedna Lai *głaszcze*

Mój pierwszy blog też był na onecie, taki śmietnik potterowskich newsów. Pierwsze opowiadania wrzucałam już na mylogu (nie wiem w sumie, skąd się wtedy o samym mylogu dowiedziałam).

Tak, ale niekiedy na onecie można znaleźć prawdziwe perełki.
Jak wszędzie :) Tyle że na onecie ta szansa jest niska, zwłaszcza, że promowane są głównie poczytne opowiadania, które najczęściej nie są najlepsze.
Co do ocenialni - zdecydowanie. Pod tym względem onet to prawdziwy skarbiec.

Ech, ja dalej ze smutkiem wspominam, jak wyglądało moje onetowe wrzucanie Arkan, z początku miałam do piętnastu czytelniczek, przy szóstej notce odechciało mi się czytać ich opowiadań i wszystko zdechło. Wcale nie jest mi szkoda, ale wiecie, to dość okrutne, że nie można tam znaleźć szczerych czytelników (choć najpierw tak o onetowcach myślałam).
Ale fakt faktem, lepiej nie krytykować. Sama w komentarzach po prostu nie kadziłam, pisałam to, co było zgodne z prawdą, ale bez wytykania - szkoda potem czytać flejmy i najazdy :lol:
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Camenne

Post#10 » 18 sie 2011, o 14:26

Offtop o mylogu trafił do Nowy mylog ;)

Wróć do „W cieple kominka”