Nasze "nowe" zainteresowania

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#1 » 3 sie 2017, o 20:26

Zakładam ten wątek z ciekawości o wasze nowe zainteresowania, hobby i zajęcia.
Sama odkryłam sobie pod koniec zeszłego roku zapędy do ogrodnictwa, które ograniczałam z braku innych możliwości do formatu mieszkaniowego, ale obawiam się, że nie mam ręki do roślin, bo w ciągu ostatnich miesięcy uschło mi trzecie z kolei drzewko cytrynowe, multum ziół, tych marketowych i wysiewanych, i umierający właśnie zastrzalin, biedne bonsai, którego nie umiem uratować. Nie żałuję czasu, który poświęciłam na czytanie o pielęgnacji drzewek i roślin, ale żałuję na pewno roślin, które nie przeżyły pod moim okiem.
Ostatnio zaczęłam się interesować hand letteringiem i na tym polu na szczęście mam więcej wrodzonych zdolności.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych

Post#2 » 3 sie 2017, o 20:35

Z racji tego, że ostatni raz miałam angielski na studiach 1,5 roku temu - postanowiłam nieco sobie przypomnieć, na dobry początek zaczynając od apki do nauki języków. Od angielskiego przeszłam do niemieckiego, którego kiedyś, jako gówniara, nie znosiłam, ale teraz jego nauka całkiem mi się podoba. :kuku:
Poza tym, przez ostatni rok, poczułam ciągoty do kryminałów, choć jak do tej pory czytałam głównie fantastykę i horrory. Ciągoty realizuję, a nawet mam ochotę napisać jakiś amatorski ''kryminał'' po skończeniu historii Alicji (ogólny zarys i główne wątki już mam wymyślone).
Hmmm, co jeszcze z nowych rzeczy...
To by chyba było na tyle. Mało oryginalne te moje nowe hobby, ale zawsze coś. :kuku: Poza tym niezmiennie na mojej top 5 znajdują się: pisanie, psy, stomatologia, podróże i - jakżeby mogło być inaczej - JEDZENIE.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#3 » 4 sie 2017, o 22:45

Ostatnio kupuję kolorowe długopisy 30 sztuk + i piszę po białych kartkach, że ładnie piszą i mają ciekawy kolor, inspirujący, nieudany, kiepski, czy jakiś tam...zależy od dnia. Relaksuje mnie to. Szybko się wyczerpują niestety, ale najczęściej się gubią. Czasami maluję kwiatki.
Niszczarka ma co robić.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#4 » 4 sie 2017, o 23:30

A ja od jakiegoś czasu szydełkuje. Jestem w trakcie robienia czegoś w rodzaju narzuty, którą przeistoczę w cieplutki koc dodając materiał od spodu. Z zewnątrz będą takie oto śliczne kwiatki ^^
https://www.youtube.com/watch?v=fG_GRbnoiKg
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Tjereszkowa
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#5 » 4 sie 2017, o 23:39

Prześliczne... i zapewne niesamowicie relaksujące.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#6 » 4 sie 2017, o 23:45

A jakie satysfakcjonujące. Fajnie jest zrobić coś swojego, a jak jeszcze jest ładne... Bezcenne :)
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#7 » 10 lis 2017, o 12:59

Jak wspomniałam ostatnio na czacie, od paru miesięcy bawię w bullet journaling.

Bullet journal tak w skrócie to kalendarz/planner, który rozplanowujemy tak, jak potrzebujemy. Zupełnie dowolnie, w choćby pierwszym lepszym czystym zeszycie, który mamy pod ręką. Może wyglądać, jak tylko nam pasuje, zawierać cokolwiek nam pasuje, oprócz typowych "rozkładów" z dniami tygodnia, może mieć dowolne strony np. na listę książek, które chcemy przeczytać, listę spraw bieżących na kwartał, pomysłów na teksty czy cokolwiek innego. Wiem, że dużo osób uczestniczących w NaNoWriMo (akcja pisania powieści w miesiąc) wykorzystuje bujo do odnotowywania swoich pomysłów, progresu, planów na tekst etc. etc., więc na pewno bujo może być świetne dla osoby piszącej.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

szczepantrzeszcz
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#8 » 10 lis 2017, o 14:20

A ja ostatnimi czasy gram w pociągi. Częściej przegrywam, niż wygrywam (w Dookoła_świata/Wielkie_jeziora nigdy nie zdążę postawić portów) ale nie mam powodów narzekać... jak ktoś ma szczęście w miłości, nie ma szczęścia do kart :))

Awatar użytkownika
Karen

Post#9 » 13 lis 2017, o 18:42

Wraz z pierwszym samodzielnie wyrwanym zębem, poczułam z nową mocą pasję do chirurgii :D
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

szczepantrzeszcz
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#10 » 14 lis 2017, o 17:25

Pacjent przeżył? :))

Wróć do „W cieple kominka”