Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

Pożegnanie Grafomana

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017

Pożegnanie Grafomana

Post#11 » 27 wrz 2017, o 20:23

To się po prostu w głowie nie mieści, taki pozytywny człowiek, co zarażał swoim entuzjazmem i całe życie było przed nim... To nie fair... [*]
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Awatar użytkownika
Toya
Zdobywca Artefaktu 2016 i Autor Miesiąca

Pożegnanie Grafomana

Post#12 » 27 wrz 2017, o 20:45

Nie znałam Piotra, a jednak boli. Wyrazy współczucia dla najbliższych.

Awatar użytkownika
pauvrelelian
lekki sztylet
lekki sztylet

Pożegnanie Grafomana

Post#13 » 28 wrz 2017, o 15:50

Z perspektywy nowego mogę powiedzieć, że był jedną z osób, które najbardziej wyróżniały się w moich oczach na tym Forum. Jestem w szoku. Czuję się, jakbym stracił kolegę, choć nie zamieniłem z Grafem słowa, poza komentowaniem. Wiecie, ile miał lat? Jakieś szczegóły odnośnie do wypadku? Zastanawiam się, co stanie się teraz z Jego twórczością. Czy ktoś o to zadba? Pisał świetne teksty i jest to jedna z rzeczy, które nam i światu po sobie pozostawił. Oby bliscy zaopiekowali się Jego spuścizną, kiedy Ich żal okrzepnie.
facebook: Marcin Podlaski Poezja Record
instagram: marcinpodlaski_poetryrecord

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Pożegnanie Grafomana

Post#14 » 28 wrz 2017, o 17:00

Miał 19 lat, zerknęłam na jego powitanie sprzed roku.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Pożegnanie Grafomana

Post#15 » 28 wrz 2017, o 17:38

Boże, jaka strata... Nie mogę uwierzyć...
Matt C.

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi i Autor Miesiąca
mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi i Autor Miesiąca

Pożegnanie Grafomana

Post#16 » 28 wrz 2017, o 20:50

Z tego co wiem, rodzina Grafa była raczej sceptycznie nastawiona do jego amatorskiego pisarstwa, więc chyba tylko nam pozostaje zaopiekować się tym, co tutaj po sobie zostawił.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Pożegnanie Grafomana

Post#17 » 28 wrz 2017, o 20:56

(...) chyba tylko nam pozostaje zaopiekować się tym, co tutaj po sobie zostawił.

Zgadzam się z tym, że proza Grafa miała w sobie to coś i strasznie mi żal, że jego rodzina mogłaby tego nie doceniać, ale tak naprawdę nikt poza właśnie rodziną nie jest w pozycji, która pozwalałby cokolwiek z Grafową twórczością zrobić. Niestety :sad:
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Pożegnanie Grafomana

Post#18 » 29 wrz 2017, o 00:18

Aż trudno w to uwierzyć... Będzie mi go brakowało :(

Awatar użytkownika
pauvrelelian
lekki sztylet
lekki sztylet

Pożegnanie Grafomana

Post#19 » 29 wrz 2017, o 07:45

A gdybyśmy wystosowali maila w tej sprawie do rodziny? Jeśli dla nich to była tylko zabawa, może nie mieliby nic przeciwko, abyśmy zebrali teksty Grafa, zredagowali i rozesłali do wydawnictw. Pewnie też wszystko, co Graf zamieścił na Artefaktach, jest tylko częścią Jego dorobku, więc warto byłoby postarać się o Jego teksty nieukończone lub z innych powodów tu niezamieszczone.
facebook: Marcin Podlaski Poezja Record
instagram: marcinpodlaski_poetryrecord

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Pożegnanie Grafomana

Post#20 » 29 wrz 2017, o 07:52

pauvrelelian pisze:A gdybyśmy wystosowali maila w tej sprawie do rodziny? Jeśli dla nich to była tylko zabawa, może nie mieliby nic przeciwko, abyśmy zebrali teksty Grafa, zredagowali i rozesłali do wydawnictw. Pewnie też wszystko, co Graf zamieścił na Artefaktach, jest tylko częścią Jego dorobku, więc warto byłoby postarać się o Jego teksty nieukończone lub z innych powodów tu niezamieszczone.

Pomysł zacny, ale niesłychanie trudny do realizacji. Po śmierci przyjaciela-poety Romka Knapa z portalu liternet, przerabialiśmy temat wydania jego wspaniałej skądinąd twórczości przez ludzi z portalu. Były deklaracje, a z tego, co mi wiadomo, od kilku lat sprawa nie jest załatwiona. Aczkolwiek pomysł popieram.
Matt C.

Wróć do „W cieple kominka”