Pożegnanie Grafomana

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych

Pożegnanie Grafomana

Post#21 » 29 wrz 2017, o 08:41

Mam całego Artystę na kompie - w wersji ostatecznej nr 1 (przed przeróbkami i poprawkami, które Graf miał w planach), mam tego maila, z którego do mnie napisano. Myślałam, żeby za jakiś czas wysłać Artystę/napisać o twórczości Grafa do tej osoby (chyba matki?), ale myślę, że jeśli to faktycznie ktoś naprawdę bliski, to powinnam odczekać, aż emocje trochę opadną, dać tej osobie trochę czasu.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
pauvrelelian
lekki sztylet
lekki sztylet

Pożegnanie Grafomana

Post#22 » 29 wrz 2017, o 08:58

Trudno, żeby ktokolwiek ręczył za wydanie, bo to jest niemożliwe, wydanie leży w gestii wydawców, do których taki zbiór można by podesłać. Ale w próbach stworzenia, zredagowania i powysyłania takiego zbioru do wydawnictw nie widzę żadnej trudności i dziwi mnie, że w liternecie mimo deklaracji sprawę olano. Uważam, że jako grupa, z którą Graf był literacko najbardziej zżyty, jesteśmy odpowiedzialni za losy jego twórczości i powinniśmy przynajmniej spróbować coś z tym zrobić.
facebook: Marcin Podlaski Poezja Record
instagram: marcinpodlaski_poetryrecord

Awatar użytkownika
Karen

Pożegnanie Grafomana

Post#23 » 29 wrz 2017, o 09:23

Pauv, nie widzisz żadnej trudności? A chociażby to, że prawa autorskie nie należą do nas?
Z tego, co wiem o rodzinie Grafa i jej nastawieniu do jego twórczości, to szczerze wątpię, żeby chcieli w takiej sprawie z nami współpracować i przekazać nam prawa. Więc proszę o ucięcie tej dyskusji - serio, to już zaczyna wyglądać na sztuczne nakręcanie sprawy. Ale tak jak mówiłam - jak emocje opadną, napiszę wiadomość na tego maila razem z Artystą w załączniku, zobaczę, jaką odpowiedź otrzymam.
Samej jest mi bardzo przykro, bo bardzo dużo pisałam z Grafem na pw i wymieniałam się mailami, a jednak nie uzewnętrzniam się na forum, bo primo, uważam, że to nieco na pokaz, taki przerost formy nad treścią, secundo, uważam, że dywagacje na temat, że Bóg tak chciał są zwyczajnie niesmaczne, bo nie wiemy, co dokładnie Graf wyznawał, a jeśli już, to był Żydem, przynajmniej z pochodzenia. I, jako jego koleżanka (myślę, że jednak bliższa niż wiele osób tutaj) i jako moderator, wolałabym, żeby takie dywagacje na temat bożych decyzji prowadzić na PW. I z taką prośbą się zwracam do wszystkich.

Awatar użytkownika
pauvrelelian
lekki sztylet
lekki sztylet

Pożegnanie Grafomana

Post#24 » 29 wrz 2017, o 09:56

Ja się z niczym nie uzewnętrzniam, Karen, ani niczego nie robię na pokaz. Nie zależy mi na zaprezentowaniu się Wam z dobrej strony. W dupie to mam, jeśli mam być szczery. Boli mnie po prostu, że wraz z młodym pisarzem ma zginąć jego twórczość, być może jedyna spuścizna. No ale jeśli tak Waszym zdaniem musi się stać, to nie mam w tym temacie nic więcej do powiedzenia.

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Pożegnanie Grafomana

Post#25 » 29 wrz 2017, o 10:05

pauvrelelian pisze:Ja się z niczym nie uzewnętrzniam, Karen, ani niczego nie robię na pokaz. Nie zależy mi na zaprezentowaniu się Wam z dobrej strony. W dupie to mam, jeśli mam być szczery. Boli mnie po prostu, że wraz z młodym pisarzem ma zginąć jego twórczość, być może jedyna spuścizna. No ale jeśli tak Waszym zdaniem musi się stać, to nie mam w tym temacie nic więcej do powiedzenia.

Spokojnie, przyjacielu, Wszystkich nas boli ta śmierć. Pozdrawiam Cię.
Matt C.

Awatar użytkownika
Karen

Pożegnanie Grafomana

Post#26 » 29 wrz 2017, o 10:22

Pauv, druga część wypowiedzi nie była do Ciebie, dlatego była oddzielona. Była ogółem odnośnie forum.
A co do twórczości Grafa - to już napisałam, co można zrobić za jakiś czas. Teraz, gdy sprawa jest świeża, nie widzę sensu bombardowania wiadomościami jego rodziny. Niech przeżyją żałobę w spokoju.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Pożegnanie Grafomana

Post#27 » 29 wrz 2017, o 10:36

Paul, ale my realnie nie mamy jak wydać twórczości Grafa i swoją drogą, znając troszkę Grafa, myślę, że byłby zawstydzony, widząc te czy inne pomysły, pewnie uważałby je za przesadę, której nie chce, a o tym, co mógłby chcieć, też powinno się myśleć. Najlepszym, co można zrobić, to, jak napisała Karen, wysłać jego ukończoną powieść rodzinie, najlepiej po jakimś czasie, szanując ich żałobę. I to Karen podjęła się zrobić, to jest i poszanowaniem rodziny, i zrobieniem tyle, ile możemy, dla mnie najbardziej słuszna opcja. Można napisać im o tym, jak wiele pisanie dla niego znaczyło, i dać im linka do forum, ale to, co z tym zrobią, to już nie jest w naszych rękach. Nie możemy być egoistami i twierdzić, że mamy prawo rozporządzać twórczością Grafa, bo ją lubiliśmy i ceniliśmy.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Pożegnanie Grafomana

Post#28 » 29 wrz 2017, o 10:55

Karen, jeśli poniekąd to było do mnie, to wszystko co napisałam pod wierszem Ross_Rabiaka było ogólne i Grafa nie dotyczyło (być może mogło, ale nikt tak na dobrą sprawę tego nie wie. Dotyczyło ogólnie ludzi, straty, itd). I na pewno nie uzewnętrzniam tu swoich emocji w związku z jego śmiercią, bo go nie znałam, co nie znaczy, że mimo to nie jest mi przykro.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
pauvrelelian
lekki sztylet
lekki sztylet

Pożegnanie Grafomana

Post#29 » 29 wrz 2017, o 12:20

W porządku, rozumiem. Mam nadzieję, że się uda.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

Pożegnanie Grafomana

Post#30 » 29 wrz 2017, o 13:54

Tragiczna i smutna wiadomość. Na pewno nie raz będziemy Go wspominać.
Zgadzam się ze stanowiskiem Karen i Camenne.

Wróć do „W cieple kominka”