Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”! Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

A jeszcze gdzie się udzielacie?

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#11 » 17 lis 2017, o 22:40

Gunnar, historia Alicji umarła śmiercią tragiczną i nie wiem, czy kiedyś do niej wrócę.
Teraz coś innego mam w planach.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Gunnar
scyzoryk
scyzoryk

Post#12 » 17 lis 2017, o 23:25

Karen pisze:Gunnar, historia Alicji umarła śmiercią tragiczną i nie wiem, czy kiedyś do niej wrócę.
Teraz coś innego mam w planach.

Szkoda, ale mam nadzieję, ze wrócisz.
To bardzo dobry i mocno zaawansowany projekt.
Z pozycji czytelnika powiem, że fajnie by było zobaczyć całość.

Tak więc weny życzę :)
"Zaufanie to w tym świecie towar deficytowy i luksus, na który nie zawsze nas stać" (Gunnar)

RikaEllen
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#13 » 18 lis 2017, o 14:52

Ja jestem jeszcze na Weryfikatoruim, zjechali mnie to stamtąd uciekłam xD w ogóle atmosfera jest tam bardzo nieprzyjemna, nie polecam. Brak konstruktywnej krytyki, tylko hejt
"Nigdy nie odbieraj nikomu nadziei - może to jedyne, co mu pozostało."

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#14 » 18 lis 2017, o 14:56

RikaEllen pisze:Ja jestem jeszcze na Weryfikatoruim, zjechali mnie to stamtąd uciekłam xD w ogóle atmosfera jest tam bardzo nieprzyjemna, nie polecam. Brak konstruktywnej krytyki, tylko hejt

Zgadza się. Na Weryfikatorium siedzą też i takie osoby (sam tego doświadczyłem), które niczym zeus z olimpu schodzą raz na jakiś czas do maluczkich autorów, by przekazać swój ukaz. Tak być nie powinno, ale cóż, trzeba mieć mocne nerwy i cięty język, żeby się obronić. Bo na argumenty ciężko jest prowadzić dyskurs.
Matt C.

RikaEllen
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#15 » 18 lis 2017, o 15:27

Ross_Rabiaka pisze:
RikaEllen pisze:Ja jestem jeszcze na Weryfikatoruim, zjechali mnie to stamtąd uciekłam xD w ogóle atmosfera jest tam bardzo nieprzyjemna, nie polecam. Brak konstruktywnej krytyki, tylko hejt

Zgadza się. Na Weryfikatorium siedzą też i takie osoby (sam tego doświadczyłem), które niczym zeus z olimpu schodzą raz na jakiś czas do maluczkich autorów, by przekazać swój ukaz. Tak być nie powinno, ale cóż, trzeba mieć mocne nerwy i cięty język, żeby się obronić. Bo na argumenty ciężko jest prowadzić dyskurs.

Dokładnie! Najlepsze jeszcze jest to, że gdy stwierdzisz, że jakiś tekst Ci się podoba, to zaraz się odzywa nasza alfa i omega pisarstwa i się z Tobą kłóci o.o

Awatar użytkownika
Karen

Post#16 » 19 lis 2017, o 16:36

Gunnar pisze:Szkoda, ale mam nadzieję, ze wrócisz.
To bardzo dobry i mocno zaawansowany projekt.
Z pozycji czytelnika powiem, że fajnie by było zobaczyć całość.

Tak więc weny życzę :)

Miło mi to słyszeć. :) Może kiedyś wrócę do historii Alicji - nie mówię ''nigdy''. ;)

andy
scyzoryk
scyzoryk

Post#17 » 25 lis 2017, o 16:39

Mam dokładnie odwrotne zdanie.
Fakt, że uwag jest dużo i nie wszystkie trafione, ale zamiast bronić tekstu należy pomyśleć, dlaczego tekst nie broni się sam.
Nauczyłem się tam sporo odnośnie stylu, jak i uwagi do szczegółów.
Samo czytanie komentarzy do innych tekstu może sporo wnieść do czyjegoś warsztatu.

Największy szok przeżyją tam autorzy z "opowiadania.pl" czy "Wattpad", gdzie nieważne co się umieści, słyszy się głównie pozytywne komentarze. Wery daje na prawdę szczere odpowiedzi. I nigdy nie miałem wrażenia, że to jest hejt (co najwyżej lekki sarkazm).

Także ja Weryfikatorium polecam. Trzeba tylko mieć na uwadze, że jest to z goła inny portal niż Artefakty. Tu jest dobre miejsce, aby publikować swoje teksty, gdy ktoś uważa, że ma opanowany warsztat. A Weryfikatorium to miejsce nauki i pracy nad sobą.

Awatar użytkownika
Karen

Post#18 » 25 lis 2017, o 17:21

Mnie na Wery odrzuca atmosfera, fakt, że dostęp do czatu mają tylko ''wybrani'' i to, że - o ile mi wiadomo - nie można samemu raz-dwa usunąć własnych tekstów np. w wypadku chęci wydania ich czy whatever.

andy
scyzoryk
scyzoryk

Post#19 » 25 lis 2017, o 20:26

Karen pisze:Mnie na Wery odrzuca atmosfera, fakt, że dostęp do czatu mają tylko ''wybrani'' i to, że - o ile mi wiadomo - nie można samemu raz-dwa usunąć własnych tekstów np. w wypadku chęci wydania ich czy whatever.

Moim zdaniem ważniejsza od atmosfery jest rzetelna ocena tekstu.

A co do usuwania tekstów. Na forum było to poruszane i sugestia jest taka, że teksty do weryfikacji to nauka, a jak ktoś ma coś, do czego ma większe plany, to może zgłosić się do działu, gdzie są "bety". I wysłać tekst na priv.

Obie uwagi jednak znowu rozbijają się o inne "zastosowanie" tego forum a Wery.

RikaEllen
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#20 » 25 lis 2017, o 20:55

Dla mnie mówienie, że tekst jest do kitu, zamiast, co konkretnie powinno się poprawić, nie pomaga w doskonaleniu stylu. A na Weryfikatoruim tak jest. To nie miejsce nauki, tam nikt Ci nie powie, co robisz źle, tylko Cię wyśmieje, jakie słabe teksty wrzucasz.

Wróć do „W cieple kominka”