Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Jak spędzacie Halloween?

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Towne Baws
scyzoryk
scyzoryk

Jak spędzacie Halloween?

Post#1 » 31 paź 2017, o 12:17

Jak w tytule. Co jest Waszą receptą na Halloween? Zamykacie się, czy raczej otwieracie na tego typu wydarzenia?

Jeśli zamykacie, to czemu? A jeśli otwieracie, to w jakiej formie to świętujecie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kelorth
scyzoryk
scyzoryk

Jak spędzacie Halloween?

Post#2 » 31 paź 2017, o 15:05

Chciałbym powiedzieć, że szykuję brukselkę w czekoladzie i cebulę w karmelu, bo jestem takim śmieszkiem, ale mieszkam w bloku i odkąd pamiętam, to tylko raz jakaś para dzieciaków pukała po słodycze.
U nas nawet Śmingus-Dyngus nie jest celebrowany, chociaż dzieci na osiedlu jest dużo.

Ja na Halloween jestem otwarty. Nie rozumiem tych ludzi, którzy spinają się, bo to nie jest polskie święto, pochodzi z zachodu (taka trochę komunistyczna gadka. Z ZEPSUTEGO ZACHODU I JEST ZŁE!). Niektórzy nie widzą różnicy między 31 października a 1 listopada. Przecież dzisiaj można się bawić, a jutro iść na groby. Wilk syty i owca cała. No cóż, nie wszystkim dogodzisz.

A dzień spędzam jak zwykle. Chwyta mnie po prostu taki dziwny klimat świąt, bo jutro Wszystkich Świętych i jedziemy z babcią na cmentarz, potem tradycyjnie kawa, ciastko i bigos...
Sometimes... I dream about cheese...

Awatar użytkownika
Towne Baws
scyzoryk
scyzoryk

Jak spędzacie Halloween?

Post#3 » 31 paź 2017, o 15:16

Urzekł mnie twój awatar z How I met your dragon. ^_^
Obrazek

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017

Jak spędzacie Halloween?

Post#4 » 31 paź 2017, o 15:21

Jak byłam mniejsza, to razem z przyjaciółką ubierałyśmy babcine płaszcze oraz kapelusze, malowałyśmy twarze, po czym wyruszałyśmy po słodycze do sąsiadów, a nawet nawiedzałyśmy osiedlowe sklepiki. Obecnie młodsza siostra przejęła pałeczkę i tylko czasem poczęstuje mnie jakąś swoją pyszną zdobyczą. Tymczasem osobiście siedzę w domu, kosztuję wyrobów cukierniczych, przygotowuję z mamą stroiki i ogarniam porządek na przyjazd krewnych. Z jednej strony cieszę się, bo to czas, który mogę spędzić z rodziną, ale z drugiej chodzenie na cmentarz bywa bardzo przykre.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Towne Baws
scyzoryk
scyzoryk

Jak spędzacie Halloween?

Post#5 » 31 paź 2017, o 15:26

To jeden z powodów, dla których na cmentarz nie chodzę.
Obrazek

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Jak spędzacie Halloween?

Post#6 » 31 paź 2017, o 16:06

Osobiście nie celebruję Halloween bo nie mam na to czasu. Zwykle (czyli teraz też) 31 października wracam do domu rodzinnego, więc spędzam ten czas z rodziną. Nie żałuję.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Towne Baws
scyzoryk
scyzoryk

Jak spędzacie Halloween?

Post#7 » 31 paź 2017, o 16:09

I pieczesz ciasteczka z drabbelkami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Jak spędzacie Halloween?

Post#8 » 31 paź 2017, o 16:35

Ja nie obchodzę, bo jestem wierząca, a to jest święto demonów, szatana. I nie popieram tego. Głupia zabawa, która nieświadomie może doprowadzić do czegoś niedobrego.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

witka
magiczna kosa
magiczna kosa

Jak spędzacie Halloween?

Post#9 » 31 paź 2017, o 16:46

To można sobie sobie darować.
W USA na pozbytych się, niepotrzbnych już ciałach koszą tylko trawę.
To wtórne pogaństwo, a pisanie o tym to jakaś porąbana ewngelizacja domowych samomianowanych proroków.
Autor dla mnie spalony.

Awatar użytkownika
Towne Baws
scyzoryk
scyzoryk

Jak spędzacie Halloween?

Post#10 » 31 paź 2017, o 17:01

witka pisze:[...] Autor dla mnie spalony.

Autor, czyli ja?

Zapytałem jakie jest Wasze podejście do tego i tyle. :)
Obrazek

Wróć do „W cieple kominka”