Jak spędzacie Halloween?

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Kelorth
scyzoryk
scyzoryk

Jak spędzacie Halloween?

Post#11 » 31 paź 2017, o 18:32

Towne Baws pisze:Urzekł mnie twój awatar z How I met your dragon. ^_^

How To Train Your Dragon.
O "How I Met Your Dragon" nigdy nie słyszałem.

Ale dziękuję.
Sometimes... I dream about cheese...

Awatar użytkownika
Towne Baws
scyzoryk
scyzoryk

Jak spędzacie Halloween?

Post#12 » 31 paź 2017, o 18:54

Kelorth pisze:
Towne Baws pisze:Urzekł mnie twój awatar z How I met your dragon. ^_^

How To Train Your Dragon.
O "How I Met Your Dragon" nigdy nie słyszałem.

Ale dziękuję.

Racja. Pokiełbasiło mi się z nazwą gildii w WoW, w której grałem swojego czasu. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych

Jak spędzacie Halloween?

Post#13 » 31 paź 2017, o 20:23

Spiny nie mam, że ''hur durr niepolskie święto!'', generalnie wisi mi to, zwisa i powiewa. Jak spędzam? Ano obejrzałam odcinek Chirurgów, chwilę się pouczę i mam zamiar posiedzieć dalej nad konspektem.
Może bardziej się zainteresuję, jak/jeśli sama dorobię się dzieci w przyszłości.
Moja bratowa, praktykująca, zaangażowana katoliczka zrobiła mini-party dzieciom w domu, a więc można? Można. To tylko zabawa, nie róbmy z igły widły. ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji
Opiekun poezji

Jak spędzacie Halloween?

Post#14 » 31 paź 2017, o 23:53

Głodzia pisze:Ja nie obchodzę, bo jestem wierząca, a to jest święto demonów, szatana. I nie popieram tego. Głupia zabawa, która nieświadomie może doprowadzić do czegoś niedobrego.

Chryste Panie!
To jest zwyczaj RELIGII pogańskiej - od kiedy inne religie to satanizm! Głodzia, encykliki Jana Pawła II czytaj, a nie łykaj głupoty jak pelikan. Bo katoliczce się nie godzi.
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Jak spędzacie Halloween?

Post#15 » 1 lis 2017, o 00:38

Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji
Opiekun poezji

Jak spędzacie Halloween?

Post#16 » 1 lis 2017, o 01:15

Gdzie Cię obraziłam? Religia pogańska nie jest satanizmem - to jest takie obrażające Cię? Czy może to, że łykasz głupoty zrównujące religię pogańską z satanizmem. W pogaństwie nie ma szatana - z której zatem strony jest to satanizm? Logika Cię obraża? Ja mimo wszystko polecam Jana Pawła II zamiast kościelnych klechów. W katolicyzmie są dary Ducha Świętego, z których należy korzystać, bo nie będzie tłumaczenia, że kościół mi tak powiedział. Bo nie ma daru pod nazwą "słuchaj zawsze tego, co ksiądz powie". Notabene Głodziu - co takiego jest w zwyczaju kolędowania, że nie jest satanistyczny? Bo tak się składa, że nasze kolędowanie jest bardzo podobne, a to dlatego, że ze zwyczaju Halloween pochodzi. A Boże Narodzenie? Wiesz skąd data 25.12? Nie ma nic wspólnego z narodzinami Jezusa Chrystusa, bo została ustanowiona ze względu na dzień urodzin Mitry, pogańskiego boga słońca. Idąc zatem Twoim tokiem myślenia - jesteś satanistką. Tak się kończy stawianie znaku równości pomiędzy pogaństwem a satanizmem. Zatem to ja powinnam się obrazić, bo Twoja niewiedza na temat korzeni naszej religii obraża mnie jako katoliczkę.
Radzę korzystać ze źródeł papieskich - portale radiomaryjne nie mają z tym nic wspólnego.

Awatar użytkownika
Karen

Jak spędzacie Halloween?

Post#17 » 1 lis 2017, o 07:56

Liusah - zgadzam się w stu procentach.
Osobiście nic do pogańskich zwyczajów nie mam, bo, jak sama wskazałaś, wiele z ich pozostałości mamy w naszej kulturze.
A jako ateistka szanuję cudzą religię, o ile ktoś nie próbuje mnie na siłę nawracać. :)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji
Opiekun poezji

Jak spędzacie Halloween?

Post#18 » 1 lis 2017, o 08:03

Karen pisze:A jako ateistka szanuję cudzą religię, o ile ktoś nie próbuje mnie na siłę nawracać. :)

I prawidłowo. Ja najbardziej szanuję właśnie ateistów, osobiście nie rozumiem, ale to już inna para kaloszy :) Ateiści w przeciwieństwie do wyznawców zazwyczaj szanują cudzą religię, bo nie czują z jej strony zagrożenia.

Awatar użytkownika
Towne Baws
scyzoryk
scyzoryk

Jak spędzacie Halloween?

Post#19 » 1 lis 2017, o 08:39

Nie kłóćcie się, błagam. Źle mi z tym, że rozpętałem tu taką burzę.
Obrazek

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Jak spędzacie Halloween?

Post#20 » 1 lis 2017, o 09:32

Towne Baws pisze:Nie kłóćcie się, błagam. Źle mi z tym, że rozpętałem tu taką burzę.

Kolego, za późno, rozpętałeś III wojnę światową <hahaha>
Znam tradycję Halloween ze Stanów, i jest to naprawdę silna tradycja. W mojej ocenie w Polsce słabo się przyjęła. Walę Tynki są chyba jednak bardziej popularne :smiley:
Matt C.

Wróć do „W cieple kominka”