Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Czyje obrazy zapierają wam dech w piersiach?

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Kosteczek
runiczny rapier
runiczny rapier

Post#41 » 23 sie 2013, o 21:33

Na przykład "Temeraire". Cudo!

Na przykład Flint Castle. Z Rimbaudem mi się to kojarzy.

Caravaggio był ok, ale robił obrazy na zlecenie, w dodatku stricte realistyczne, więc ze sztuką ma to niewiele wspólnego.

William Blake i Friedrich.
The words of the prophets are written on the subway walls.

Beatnik
scyzoryk
scyzoryk

Post#42 » 23 sie 2013, o 22:05

Z Blakiem mam taki problem, że nie rusza mnie tematyka obrazów. Poza tym, wydają mi się takie płaskie, kolory nijakie.
Ale Friedrich to mistrz, tutaj muszę się zgodzić :D
Jeden jego obraz potrafi przenieść w tysiąc różnych miejsc, porusza wyobraźnię, a ja automatycznie dopowiadam sobie historię do każdego z jego dzieł.
A co sądzicie o Józefie Pankiewiczu? I ogólnie o impresjonizmie?
[center]Turn on
Tune in
Drop out
[/center]

Darkling
scyzoryk
scyzoryk

Post#43 » 9 wrz 2013, o 11:40

Obrazy Boch'a, van Gogh'a, Beksińskiego, Rothko... Te działające na wyobraźnię. Z wymienionego grona, to chyba najbardziej Beksiński... Ach! Tyle nieprzespanych nocy mi zafundował pan Zdzisław ;).

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

Post#44 » 20 paź 2013, o 12:56

Wspomniałeś o Beksińskim; podzielam Twój punkt widzenia. Kiedyś, dawno tak, byłem na wystawie jego obrazów, nie udało zdobyć mi się z niej katalogu, ale kolega mi go ofiarował i wracałem do niego przez długie miesiące. Jego obrazy nie mają tytułów, ale patrząc na te reprodukcje zaczęły mi się one rodzić, tak jakoś spontanicznie pojawiać się w umyśle. Nie pamiętam już ich, ale wiem, że były dość „literackie” i „filozoficzne”. I wciąż pojawiały się nowe.
Miałbym taki pomysł (nie wiem czy dobry): może ktoś zechciałby zamieścić tu jakieś jego dzieła (o ile to możliwe ściągnąć z jakiejś strony; ja nie dam rady technicznie) i spróbowalibyśmy przypisywać im tytuły według własnego pomysłu, własnego odczucia, przełożyć wizję malarską, wizualną, na język Słowa.

Kosteczek
runiczny rapier
runiczny rapier

Post#45 » 20 paź 2013, o 22:55

Obrazek
He, łapatologicznie tak: Miłość trzeba wymyślić na nowo. Od razu mi sie ten obrazek z Rimbaudem skojarzył.
The words of the prophets are written on the subway walls.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

Post#46 » 22 paź 2013, o 19:37

Miłość trzeba wymyślić na nowo.

Bardzo dobry tytuł.

Moja propozycja ( w pewnym sensie zbliżona, ciekawe, ale taka mi przyszła go głowy):

"Kiedyś znów będziemy istnieć"

Kiwi
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#47 » 4 kwie 2014, o 15:53

Edwin Burdis! Im więcej oglądam sztuki, tym mniej podobają mi się super dopracowane prace i ciągnie mnie do brudnych płotn, prostych linii i brzydkich, głośny kombinacji kolorów. Jest w nich coś dziecięcego, ale są takie przekonywujące i widać, ze artysta jest naprawdę pewny siebie... Widze ostatnio sporo obrazów, które pożyczają styl z kreskówek, nie wiem, czemu i co z tego wyrośnie, ale czuje, ze to następny duży trend w malarstwie...

I jeszcze Philip Guston:

Circe
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#48 » 9 sty 2015, o 16:53

To może ja z takich nowoczesnych form przedstawię autorkę, którą osobiście uwielbiam. Jestem jej fanką i od kilku miesięcy śledzę jej wpisy, chcąc kiedyś chociaż w połowie tworzyć tak jak ona :)
http://loish.net/
Loish jest niesamowicie utalentowana i podziwiam to w jaki niesamowity sposób dba o każdy detal znajdujący się na obrazie. Pomijając fakt, że ma jeden z najbardziej zarąbistych tabletów graficznych ( Wacom Cintiq 24HD :serce: ) to każde jej dzieło jest pomysłowe, oryginalne i wykonane w wyjątkowym stylu. :)
Obrazek
Obrazek

Drugą niesamowitą osóbką jest Yuumei. Podobnie jak Loish czerpie inspirację z mangi, jednak u niej widać to o wiele wyraźniej.
U niej również widać ogromną dbałość o detale i niesamowite pomysły.
http://yuumei.deviantart.com/gallery/
http://th08.deviantart.net/fs71/PRE/f/2 ... 7ds2hs.jpg
http://th05.deviantart.net/fs70/PRE/f/2 ... 5n85ei.jpg
Problem with that world is that intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence...
Charles Bukowski

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Post#49 » 12 sty 2015, o 15:11

Boris Vallejo był swego czasu bardo popularny. Publikowano jego prace w miesięczniku Fantastyka. Jest strasznie kiczowaty, ale Meduza wyszła mu nieźle:

Uwaga, 18+:
 Rozwiń, aby przeczytać
________
Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#50 » 28 sie 2015, o 08:18

Zdzisław Beksiński, Witkacy, Egon Schiele, Gustaw Klimt, Odilon Redon, Marc Chagall, Vincent Van Gogh, John Collier, Rene Magritte, Peter Doig. Najbliższą, emocjonalną i duchową niemal więź odczuwam zaś w stosunku do ge-nial-nych prac Rafała Olbińskiego, którego autorstwa nimfę wkleiłam również w avatar. I te błękity, niebo i księżyce... Perfekcja!

Wróć do „W cieple kominka”