Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Czyje obrazy zapierają wam dech w piersiach?

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
i_am
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#31 » 24 lis 2012, o 22:18

O rany! Ktoś też lubi Płonącą żyrafę

No przecież! "Płonąca żyrafa" jest najlepsza, bo jest żyrafą! Ale do genialności tego obrazu należy jeszcze dodać, że tak naprawdę tytułowa żyrafa nie jest pierwszoplanową "bohaterką".

Hmm... Kiwi, te obrazy przyciągają najbardziej kolorystyką. Tak mi się wydaje. Ja generalnie nie jestem fanem tego typu malarstwa, więc kolory są jedyną rzeczą, która może mnie do tych obrazów przyciągać.
I potser no seré el teu amic,
ni tindré res a veure amb si ets o no ets feliç.

amaranta
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#32 » 24 lis 2012, o 23:08

Pamiętam, jak miałam pytanie o "Płonącą żyrafę" na teście z historii XX-lecia międzywojennego w liceum :D Ale z Dalego i tak najbardziej lubię "Kobietę" :serce:
When life gives you lemons, throw them back and demand Robert Downey Jr.'

Obrazek

ayumi_666
scyzoryk
scyzoryk

Post#33 » 23 gru 2012, o 17:13

Uwielbiam twórczość Victoriii Francés. http://www.victoriafrances.es/
Obrazek
"Gotyk, sztuka ta zdaje się być przede wszystkim sztuką tych, których dusze zasępia choroba marzenia."
- Oscar Wilde

Awatar użytkownika
i_am
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#34 » 20 sty 2013, o 10:16

O, ona jest Hiszpanką, więc już ją lubię! xd

Ale fakt - jest na czym oko zawiesić. Chociaż ja zawsze podziwiałem ludzi, którzy malują i rysują, bo ja po prostu nie umiem...

Mań czuwa i jak widzi hiszpankę, to krew ją zalewa.
I potser no seré el teu amic,
ni tindré res a veure amb si ets o no ets feliç.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#35 » 20 sty 2013, o 10:24

Faktycznie genialne prace. W podobnym stylu (a przynajmniej od razu skojarzyli mi się) tworzą np. Luis Royo czy Linda Bergkvist http://enayla.deviantart.com.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

ayumi_666
scyzoryk
scyzoryk

Post#36 » 2 lut 2013, o 15:30

Też piękne. Chociaż mnie łatwo zadowolić z racji tego, że sama talentu plastycznego nie otrzymałam :)
"Gotyk, sztuka ta zdaje się być przede wszystkim sztuką tych, których dusze zasępia choroba marzenia."
- Oscar Wilde

Sal Amandra
scyzoryk
scyzoryk

Post#37 » 21 lut 2013, o 10:21

Bosch. Genialny i niezastąpiony Hieronim Bosch. Każdy obraz jest tak nasycony symboliką, że niemalże wycieka ona żywymi kolorami, kwitnie w Ogrodzie rozkoszy ziemskich czy parzy w Piekle. Zainteresowanym jego sztuką polecam książkę Metafizyka Lecha Majewskiego oraz film Ogród rozkoszy ziemskich w reżyserii, nie zgadniecie, Pana Majewskiego.

SHIROGACE
scyzoryk
scyzoryk

Post#38 » 19 maja 2013, o 07:27

Jeśli o mnie chodzi, nie lubię sztuki współczesnej. Nie rozumiem jej i nawet jeśli się staram, rozumem jej objąć nie potrafię. Za to stare obrazy, z renesansu chociażby, uwielbiam. Zawsze chętnie chodzę do muzeów i właśnie ekspozycje takich obrazów potrafią ruszyć mój mały mózg. Moim ulubionym autorem jest Michelangelo Merisi da Caravaggio. Kolory, sposób malowania... ale chyba właśnie użyty światłocień i kolory. Obrazy są piękne, lubię mocną kolorystykę, a u Caravaggio wszystko jest wyraźne. Zawsze, jak je oglądam, mam ochotę wskoczyć w obraz, choćby była na nim przedstawiona niesamowicie brutalna scena. Jego styl po prostu mnie garnie do siebie, i może za to kocham tego malarza :) .

wronabezogona

Post#39 » 11 cze 2013, o 21:56

Od tylu lat niezmiennie Edwarda Hoppera. Jak on operuje światłem, plamą, jaki on ładunek emocjonalny do tych swoich prac pakuje... magia.

Beatnik
scyzoryk
scyzoryk

Post#40 » 23 sie 2013, o 15:32

SHIROGACE pisze: Obrazy są piękne, lubię mocną kolorystykę, a u Caravaggio wszystko jest wyraźne. Zawsze, jak je oglądam, mam ochotę wskoczyć w obraz, choćby była na nim przedstawiona niesamowicie brutalna scena. Jego styl po prostu mnie garnie do siebie, i może za to kocham tego malarza :) .

O jeny, zaczynam się Ciebie bać. Serio.
Obrazy Caravaggia są tak mroczne, że aż boje się na nie patrzeć.
Jednym z moich ulubionych malarzy jest William Turner. Jego dzieła są takie nostalgiczne a zarazem ciepłe. Tajemnicze i piękne. Na przykład "Temeraire". Cudo!
[center]Turn on
Tune in
Drop out
[/center]

Wróć do „W cieple kominka”