Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Jak minął ci dzień?

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Jak minął ci dzień?

Post#1 » 20 gru 2017, o 11:54

Kiedyś na forum tematy na dzielenie się swoją codziennością, smutkami i sukcesami były bardzo popularne i uważam, że warto do tego wrócić. Jak wyżej - jak minął wam dzień?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Jak minął ci dzień?

Post#2 » 20 gru 2017, o 22:09

Pokroiłem trzy karpie i miałem piekielny zamęt w pracy... ale jakoś minął. Idę spać nie myśląc o tym, co jutro.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Jak minął ci dzień?

Post#3 » 27 gru 2017, o 09:06

Miło spędziłam święta z rodziną i teściami, dostałam fajne prezenty i obżarłam się za cały miesiąc. :D
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Jak minął ci dzień?

Post#4 » 28 gru 2017, o 18:03

Najgorsze w tym jest "spędziłeś/spedzilaś" w czasie przeszłym. Wszystko mija. W tym roku miałam postanowienie by intensywnie przeżyć święta. A przeleciały jak zwykle w oka mgnieniu. Nie rozumiem jak mógł ten rok tak szybko minąć. Mam wrażenie że czas dla mnie ciągle przyspiesza. Właściwie to żyję w czasie przeszłym. Wszyscy żyjemy. To jest takie cholernie smutne, że jedyną odpowiedź jaka nasuwa mi się na zadane w temacie pytanie to - za szybko!

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Jak minął ci dzień?

Post#5 » 29 gru 2017, o 22:44

Subiektywne wrażenie, że czas płynie szybciej, pojawia się z wiekiem i razem z wiekiem nasila. Być może wynika to z głupich oczekiwań, że za rogiem stoi anioł z Bogiem i że nie mają nic do roboty, jeno nasze marzenia spełniać. Szybkość upływu czasu sobie tłumaczę tym, że moje marzenia albo zanikły, albo skarlały - sprowadziły się do niewiele wartych zachcianek.

Czas płynie szybciej, bo nie mam na co czekać.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Miesiąca

Jak minął ci dzień?

Post#6 » 30 gru 2017, o 15:25

Subiektywne wrażenie, że czas płynie szybciej, pojawia się z wiekiem i razem z wiekiem nasila.

To prawda. Podobno (gdzieś wyczytałem) jest to efektem swoistej rutyny, monotonią, tym, że wszystko wydaje się znane i nieciekawe.
Czas płynie szybciej, bo nie mam na co czekać.

Niby jest. I nadejdzie niezależnie od tego, czy czekamy, czy nie.

Awatar użytkownika
Camenne

Jak minął ci dzień?

Post#7 » 30 gru 2017, o 17:30

To prawda. Podobno (gdzieś wyczytałem) jest to efektem swoistej rutyny, monotonią, tym, że wszystko wydaje się znane i nieciekawe.
Też tak czytałam. Pierwszych wrażeń coraz mniej, coraz więcej rutyny.

Nie cieszy mnie świętowanie Sylwestra, od zawsze dziwne wydawało mi się oblewanie przemijania.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Jak minął ci dzień?

Post#8 » 30 gru 2017, o 20:14

Camenne pisze:...od zawsze dziwne wydawało mi się oblewanie przemijania.
Jednak ci wszyscy, którzy na coś czekają, o przemijaniu nie myślą. Sylwester przybliża ich do upragnionej chwili. Chwilowy stan ducha również nie jest bez znaczenia. Wczoraj wróciłem z roboty i świat wydawał mi się do owej roboty podobny... uznałem, że bezpieczniej jest nie czekać na nic. Dzisiaj więcej myślę o zostaniu dziadkiem. Wnuczę ciągle bardzo żywotne jest, więc się w najbliższym czasie na świat nie wybiera, jednak czas płynie i jest to dobra strona tego, że płynie.

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Jak minął ci dzień?

Post#9 » 30 gru 2017, o 22:02

Od nowego roku staram się minimalizować spędzanie czasu korzystając z "pochłaniaczy" czasu. Komputer i telewizor w wyliczonej ilości. Może to coś pomoże. Postaram się cieszyć z poniedziałku, chociaż go zwyczajowo nie cierpię. Może nauczę się kontemplować czas spędzany w pracy(prycha sama z siebie)- a jednak coś muszę zrobić, bo jak nic nie zrobię, to rok 2019 będę świętować jeszcze szybciej niż 2018. Rozgryzienie czasu to nie lada wyzwanie. Kupiłam też 2 kalendarze. Jeden będzie pełnił rolę dziennika. W drugim będę zapisywać ciekawe rzeczy z przebytego dnia, cytaty, myśli itd. Będę sporo więcej sprzątać. Podczas sprzątania czas się ciągnie. Przy okazji mycia łazienki mogę sobie pomyśleć jakie piękne jest życie, gdy się wlecze.
Co do wrażeń, które zanikają. Nie zgadzam się z tym, bo mam wrażenie, że wiele rzeczy odkrywam na nowo, będąc bogatsza o doświadczenia, na wiele rzeczy patrzę inaczej i zachwyca mnie to,a czasem przeraża jak bardzo mogłam się zmienić. Niemniej, nie mam w sobie już tej dziecięcej ekscytacji, jaką się czuje np. podczas pierwszej wizyty w wesołym miasteczku :-).
No ale DO SIEGO! :-D

Awatar użytkownika
Camenne

Jak minął ci dzień?

Post#10 » 4 sty 2018, o 19:59

Podoba mi się to, w jaką stronę płynie temat :D Z tak prostego pytania, jak minął nam dzień, wychodzi ciekawa rozmowa (takie offtopy lubię i nie mam nic przeciwko).

Postaram się cieszyć z poniedziałku, chociaż go zwyczajowo nie cierpię.
Ja staram się to robić, odkąd pamiętam, a dokładniej odkąd gdzieś w liceum przeczytałam taką myśl:

Byle do piątku. Byle do świąt. Byle do wakacji. Byle jak.

I faktycznie tak jest, że, jeżeli myślimy tylko o tym, że trzeba przeżyć do piątku (a zaczynamy to robić już w znienawidzony poniedziałek) lub, nawet gorzej, odliczamy do wakacji/urlopu, to przemęczamy te dni i je marnujemy. Nawet poniedziałki mają swój urok, mnie osobiście od tamtej pory nie przeszkadza, że trzeba wstać o 6 i pójść do pracy, bo, cóż, chodzić do pracy będę większą część swojego życia i szkoda się tym umartwiać.

A dzień minął mi całkiem nieźle, swoją drogą, w pracy po świętach jest jakoś tak... inaczej :D

Wróć do „W cieple kominka”