Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Pamięci Tomasza Mackiewicza...

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Post#1 » 5 mar 2018, o 08:54

Ludzi dzielimy na tych, którym nie trzeba tłumaczyć, dlaczego się chodzi po górach oraz na tych, którzy i tak nie zrozumieją.

Nie chcę się rozwodzić na sensem himalaizmu i nad percepcją owego sensu. Przeczytałem artykuł: Jak nie umrzeć za życia - wypowiedź Szczepana Twardocha - forma pięknego epitafium dla Himalaisty i dla tych wszystkich, którzy pozostali w górach i którzy w przyszłosci pozostaną. Gdzieś tam w głowie brzęczy fragment z Jacka Kaczmarskiego, z Samosierry:

Nie ten umiera co właśnie umiera
Lecz ten, co żyjąc w martwej kroczy chwale
Więc ci, co zginęli, poszli w bohatery
Ci, co przeżyli - muszą walczyć dalej

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#2 » 5 mar 2018, o 09:56

Pozwoliłam sobie poprawić nazwę, żeby imię nie było z małej litery.
Nie mi się wypowiadać o ich pasji, bo jej nie znam. Ale rozumiem, że moja percepcja tego może być odmienna od ich i dla nich te góry mogą być sensem życia.
Szkoda tylko, że dzieci i żonę zostawił w żałobie. I tyle.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#3 » 5 mar 2018, o 18:15

Bardzo lubię ten cytat, który przytoczyłeś na górze, i ogólnie jest trafny co do pasji jakiegokolwiek rodzaju (już tak rozszerzając od himalaizmu i alpinizmu), bo cokolwiek by się nie robiło, zawsze będzie ktoś, kto tego nie pojmie. Nie dziwię się mimo wszystko chęci poświęcenia nawet życia dla czegoś takiego.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Anastazjawhite
scyzoryk
scyzoryk

Post#4 » 5 mar 2018, o 18:29

Uważam tak samo.. Dla mnie umrzeć z pasji to piękna rzecz.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#5 » 5 mar 2018, o 20:47

Ja bardzo podziwiam takich ludzi, którzy starają się udowodnić sobie i światu, że potrafią przekraczać granice wytrzymałości. Jednak w całej tej sprawie najbardziej żal mi było ratowników, na których barki spadła ciężka decyzja o zaprrzestaniu akcji ratunkowej.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „W cieple kominka”