Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”! Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Pasje, hobby, zainteresowania

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Pasje, hobby, zainteresowania

Post#1 » 24 kwie 2009, o 14:58

Bo mało tematów o nas, a że każdy zazwyczaj ma kilka różnych hobby - poza jednym, które łączy nas (prawie)* wszystkich - zacznijmy od tego, choć banalnego.
Jakie macie zainteresowania poza pisaniem? Może gracie na jakimś instrumencie, kochacie tańczyć/śpiewać/grać/uprawiać jakiś sport (i etc.)? Jeżeli jest coś, co od dawna Was kusi, a nie mieliście okazji się tym zająć lub spróbować (np. spadochroniarstwo itd.), można też dodać tu - dwie pieczenie, jak to mówią.

* Cóż, myśląc przyszłościowo - kto powiedział, że będą trafiać do nas wyłącznie osoby piszące? :)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Ishie
scyzoryk
scyzoryk

Re: Pasje, hobby, zainteresowania

Post#2 » 24 kwie 2009, o 17:22

Pierwsza, pierwsza! Ja uwielbiam śpiewać, tak mi przyszło pierwsze do głowy, kiedy temat przeczytałam. Trochę szkoda, że nikt nie lubi mnie słuchać... :|> Jeśli chodzi o hobby jako takie to gram na harfie celtyckiej, śliczny instrument, choć niezbyt popularny. Sporo się namęczyłam, żeby go dostać, wyobraźcie sobie, że w Polsce tego nikt nie produkuje. :S Oprócz tego nałogowo zajmuje się RPG, gram, gram i gram, bo grać uwielbiam, bo teatr też lubię i myślałam nawet o szkole aktorskiej po liceum, ale ostatecznie stwierdziłam, że nie, bo się wstydzę... :|> Czytać kocham, ale to się wiąże z pisaniem, więc pewno się nie wybije. Dalej - muzyka. Od Beethovena począwszy, przez Chopina, Beatlesów i Boba Dylana na Pink Floydach, Metallice oraz Tiamat skończywszy. Ze sportów, to niewiele, bo ja straszny leń jestem i męczyć się nie lubię. Ale za to uwielbiam zwierzęta, jeżdżę konno. :)

Jeśli chodzi o marzenia, to miałam takie jedno, no i dalej mam - chciałam się sokolnictwem zająć. Niestety, z tego, co udało mi się zorientować, to bez solidnych znajomości na dzień dzisiejszy w świetle prawa RP jest to prawie niemożliwe. :S

Awatar użytkownika
Camenne

Post#3 » 24 kwie 2009, o 20:37

Cóż, ani śpiewać nie umiem, ani nie mam talentu recytatorskiego, tym bardziej do sportów... Ale to inna bajka :D
Nałogowo czytam książki, zwłaszcza ogólnie przyjętą fantastykę, co prawda to wiąże się bezpośrednio z pisaniem, jak powiedziała już Ishke, bez tego ani rusz - ostatnio nawet wybieram jakiś tytuł zamiast nauki, gdzie mnie to zaprowadzi, nie wiem :|> Swego czasu grałam na gitarze, nawet nieźle mi szło i chodziłam do szkoły muzycznej oraz tak dalej, ale w efekcie pośrednio zniechęciłam przez jakże wspaniałą koleżanką chodzącą ze mną do grupy - wiem, to infantylne, ale przez zrezygnowanie z lekcji po jakimś czasie w ogóle odłożyłam gitarę, aż się kurzy drugi rok, nie podejrzewałabym, że od razu przestanę grać, łe. Plus rysowanie, taniec w międzyczasie, muzyka jedynie częściowo. Ostatnio zaczęłam z liryką, co prawda na razie popełniłam jedną tylko balladę, do tego wstrętną, ale skoro pokonałam strach (serio, zawsze wmawiałam sobie, że nie nadaję się i już), to może popróbuję jeszcze :)
Za to dużo więcej mam "upragnionych" zajęć niż tych faktycznych, bo moje miasto może i spore się robi, ba, nawet się gorączkowo rozwija, to jednak niektórych rzeczy robić się nie da, brak zajęć, a poza tym brak czasu też jest przyczyną. Chociażby od jogi, tańca brzucha i z ogniem, spadochroniarstwem, jeździectwem, skończywszy grą na pile...
Ishie pisze:Jeśli chodzi o hobby jako takie to gram na harfie celtyckiej, śliczny instrument, choć niezbyt popularny.
... i harfie! Prawie że zazdroszczę, um, ja nie miałam możliwości ni okazji :S
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#4 » 26 kwie 2009, o 19:31

eśli chodzi o hobby jako takie to gram na harfie celtyckiej, śliczny instrument, choć niezbyt popularny.

Harfa celtycka? O reeety, ona tak cudownie brzmi!

Moim podstawowym hobby jest to, czego się uczę, czyli archeologia. Właściwie to nie hobby, to już coraz bardziej zaczyna być jak styl życia. Właściwie nie marzę o żadnym innym zawodzie i jedyne, czego naprawdę pragnę w tym zakresie, to dodać do niego moją drugą ogromną pasję, czyli arabistykę. Kocham średniowieczny islam, jego kulturę i architekturę. Moim największym marzeniem jest uczestniczyć w projekcie "Alamut", wprawdzie na razie uczestniczą w nim sami Irańczycy, ale starają się o wpisanie doliny Alamut na listę UNESCO, więc może kiedyś zdecydują się na międzynarodową ekipę.
Poza tym chciałabym się nauczyć masy języków, oczywiście na początek arabskiego (którego w sumie uczyłam się już podstaw), hiszpańskiego, japońskiego, włoskiego, francuskiego, po cichu też chińskiego, ale to tylko tak, bo jest cholernie trudny.
Uczyłam się tańca brzucha i strasznie chciałabym się w tym doskonalić, tylko że mi się kurs rozleciał. Tak samo z jogą. A ostatnio strasznie chciałabym trenować wushu, a w szczególności walczyć tessenami i jianem. Kiedyś ciągnęło mnie do kendo, ale od kiedy zobaczyłam walkę jianem aboslutnie zawładnął moim sercem, o tessenach już nawet nie wspomnę, bo zawładnęły moim sercem i umysłem, o ;) Poza tym chciałabym się też nauczyć klasycznej szermierki, takiej w białych strojach i kracistej masce xD
Poza tym bardzo lubię śpiewać, ale niestety od kilkuletniej "przygody" ze szkolnym chórem, śpiewam już tylko do siebie. Poza tym lubię grać na gitarze. Problem w tym, że właściwie nie umiem, nie wiem, chyba nie mam specjalnego talentu do instrumentów. No i mam okropnie krótnie palce -.-' Bardzo chciałabym grać na fortepianie, ale cóż, może kiedyś... Ogólnie uwielbiam muzykę, a w szczególności lubię słuchać panów o aksamitnych głosach.
Czytam i piszę, wiadomo, ku rozpaczy otoczenia. Nie wiem, czy pisarstwo to bardziej przyjemność, czy udręka, czasem trudno powiedzieć.
No i bardzo chciałabym podróżować, absolutnie wszędzie. Chyba nie ma miejsca, gdzie nie chciałabym pojechać (i nie pytajcie o Iran, Irak czy Afagnistan - tam przede wszystkim xD), chcę nawet do USA, bo mam słabość do westernów (szczególnie chciałabym zobaczyć Tombstone... I wszystkie miejsca związane z człowiekiem, którego nazywali Doc Holliday :mrgreen: ). Chcę zrobić patent żeglarski i iść na kurs wspinaczki.
I jest jeszcze zielarstwo, taka moja mała pasja, którą dopiero rozwijam w kierunku praktycznym, szczególnie, że mieszkam na wsi i w wakacje mogę się od czasu do czasu pobawić w zielarkę xD
Co jeszcze? Hm, nie wiem... Właściwie chciałabym robić wszystko i wszędzie, a najlepiej jeszcze podróżować w czasie (chociaż zawód, który mam nadzieję uprawiać w pewien sposób mi to będzie umożliwiał ;) ). Co chwila łapię jakąś pasję, czymś się interesuję i najczęściej żałuję, że tak późno zaczynam...
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Glavessy
scyzoryk
scyzoryk

Post#5 » 29 cze 2009, o 14:05

A ja czytam nałogowo. Wszystko co znajdę, przebrnę przez każdą książkę, chętnie ją skrytykuje. Ale jak już powiedziały Panie wyżej - to wiąże się z pisaniem, które również ubóstwiam, choć nie wychodzi mi aż tak dobrze, jakbym chciała. Z drugiej strony mogę popatrzeć na to optymistycznie - mam dopiero czternaście lat, co oznacza, że Wy możecie nazwać mnie mianem dziecięcia;D Z tego co czytałam jesteście w większości licealistkami.

Moja kolejna pasja to kino. Mam manię na punkcie oglądania każdej nowości wkraczającej do kin, choć nie gardzę starymi czarno-białymi filmami. Właściwie wszystkie produkcje, do których wracam najczęściej, są właśnie tymi nieśmiertelnymi filmami z uroczą Audrey oraz gwiazdą i ikoną sztuki - Merlin Monroe.
Nie pogardzę też teatrem, ze szczególnym umiłowaniem do szekspirowskich dramatów.

Jest też coś takiego jak muzyka, jednak ją kocha każdy, mimo różnorodności słuchanych stylów. Ja od dawna poluję i namawiam rodziców na pianino, jednak na razie nic z tego, mam nadzieję, że kiedyś uda mi się ich przekonać!

Ingvar
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#6 » 19 mar 2010, o 12:44

Jestem za głuchy, aby porządnie nauczyć się grać na gitarze (i na jakimkolwiek innym instrumencie). Umiem wybrzdąkać kilka riffów Black Sabbath i melodyjkę z 'Kapitana Bomby'. Ale że praktycznie nie ćwiczę, to zapewne i ta umiejętność mi niedługo zaniknie. Prócz tego piszę i czytam, ale to raczej nic niezwykłego w tym grodnie. Miesiąc temu podjąłem też trzecią i ostatnią, mam nadzieję, że skuteczną, próbę wkręcenia się w odtwórstwo historyczne. Tym razem planuję karierę słowiańskiego woja. Interesuję się też dość typowym wachlarzem zjawisk typu historia, RPG i fantastyka jako taka. Prócz tego religie etniczne. Zwłaszcza europejskie. A jeszcze bardziej zwłaszcza ta, którą sam wyznaję. Jeśli zaś chodzi o muzykę, to uważam swój gust za dość szeroki, choć nie ma w nim zbyt wiele miejsca dla mainstreamowej kupy. Metal we wszelkich odmianach za wyjątkiem amerykańskiego death, gotycki rock, muzyka industrialna, psytrance i folk nawet. I ścieżki dźwiękowe z filmów i gier. Troszkę tego jest. Dawno temu nawet troszkę Wagnera słuchałem.
Demos Kratos Kvtos v Kakos.

arsncmalbm
scyzoryk
scyzoryk

Post#7 » 19 mar 2010, o 13:11

Komponuję, gram na oboju i pianinie, próbuję rysować (khm), lubię robić zdjęcia, interesuję się historią XIX-wiecznego Poznania, webdesignem, musicalami i wampirami do wydania Zmierzchu*, uwielbiam marnować czas na konsolach albo oglądając anime, studiuję tajniki marudzenia i komp-fu.

*bo teraz za mainstreamem już nie nadążam, za dużo tego, a w Niemczech w księgarniach mają osobne stoiska na książki o wampirach. Nie, przepraszam, romanse o wampirach. Gott, tego jest multum. Sześć regałów samych wampiroromansideł w Thalii. 60% z okładką od harlekina, 30% książek erotycznych, 10% szita dla nastolatek. NIE.

Avaritia
scyzoryk
scyzoryk

Post#8 » 25 mar 2011, o 22:30

Pasja - historia, historia, historia. I historia, mówiłam to już?
Cóż, studia historyczne NIE SĄ przypadkowym wyborem - to raczej baaaardzo przemyślana decyzja, spełnienie marzeń, snów i fantazji :D Poza tym uwielbiam uczyć się języków obcych (łaciny w szczególności, najpiękniejszy język świata), czytać (zwłaszcza powieści historyczne i biografie), pisać (opowiadania historyczne), latem żegluję, zimą jeżdżę na nartach, wiosną i jesienią uprawiam brawurową jazdę samochodem marki VW Polo 1.4, a w czasie wolnym bawię się grafiką komputerową (czyt. fotomanipulacją - 3 lata temu miałam nawet wieczorek autorski połączony z wystawą moich prac, piękne czasy :D)
A co do zainteresowań historycznych - w szczególności dzieje Królestwa Jerozolimskiego między II a III krucjatą, dzieje ustroju Imperium Rzymskiego (małe zboczenie po starożytności mi zostało) i ostatnio - paleografia łacińska :-)
Ceterum censeo Karthaginem delendam esse

Maya
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#9 » 7 kwie 2011, o 14:42

Czytam, oglądam filmy, słucham i zazdroszczę, że ja talentu muzycznego ni w ząb nie posiadam. Piszę (i proza, i wiersze; chociaż te drugie totalnie do szuflady), rysuję (a przynajmniej staram się). Nałogowo ćwiczę. Kocham uczyć się języków, ale w sposób przydatny, typowo nie-szkolny, lubię francuski, aczkolwiek moją największą miłością jest brytyjski angielski. Plus, filozofia, ciut psychologii, maturalnie historia, którą zresztą polubiłam ostatnimi czasy.
Bardzo chciałabym podróżować - Chiny, Japonia, Turcja, Norwegia, Finlandia, Wlk Brytania, Australia... Wszędzie, znaczy się :D. Uwielbiam poznawać religie, kultury, które w dużej mierze widzę albo w książkach, albo w filmach. A tak w ogóle to kiedyś chciałabym zostać gejszą. Marzy mi się kiedyś liznąć trochę sztuk walki i nauczyć się grać na skrzypcach (notabene, drugą największą miłością <3). I nauczyć się mówić po norwesku, grecku, chińsku.

Swoją drogą...
Ingvar pisze:Prócz tego religie etniczne. Zwłaszcza europejskie. A jeszcze bardziej zwłaszcza ta, którą sam wyznaję.

A jaka religia to będzie? ;)
[to shut a dream stage inside of you]
KEINE SCHMERZEN!

Nomida
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#10 » 22 mar 2012, o 20:57

To, co mi jako pierwsze przyszło do głowy to tkactwo artystyczne zajmuję się tym od dawna i, co tu dużo mówić zaraziłam się na tyle, że robię w tym roku związany z tym dyplom z jubilerstwa - repusowaną ramę do tkaniny
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 3780_n.jpg
W tle kanciapa z pracowni jubilerskiej x)

Poza tym zbieram nałogowo papierowe koperty po herbatach xD

Wróć do „W cieple kominka”