Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Pasje, hobby, zainteresowania

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Silris

Post#31 » 25 wrz 2012, o 20:58

Przyznam szczerze, że według mnie to nie całkiem eksperymentowanie, moim zdaniem on się po prostu rozwija i bardzo dobrze mu to wychodzi. Nowe style, nowe brzemienia, cały czas czymś zaskakuje, a ja każdą jego propozycję chłonę jak gąbka i nigdy nie mam dość :)
Z innych j-rockowych zespołów nie podchodzi mi nic, słuchałam już wielu propozycji, ale moje serce jest wierne Miyaviemu :)

marionetka

Post#32 » 17 paź 2012, o 13:18

Ale tu u Was sympatycznie i swojsko, jestem tu od kilkudziesięciu minut i nie mogę się nadziwić. Tyle ciekawych osób w jednym miejscu! Strasznie się cieszę, że trafiłam na to forum.

Ale, ale, co do tematu.. Moją największą miłością jest fotografia. Spust migawki nałogowo naciskam już od lat, cokolwiek ciekawego zobaczę, choć lustrzanki cyfrowej udało mi się dorobić zaledwie miesiąc temu. Zawsze to jedno spełnione marzenie i krok do przodu, więc staram się ze sprzęciku teraz korzystać. Poza tym, oczywiście, książki. Szybko żyję i mam coraz mniej czasu na przyjemności, więc mnóstwo tomów piętrzy się na półkach, czekając na swoją kolej, a ja pluję sobie w brodę, że tyle nauki, tyle lektur.. W słowach, obrazach czy dźwiękach najbardziej cenię subtelność i nieoczywistość, lubię symbole, metafory, prozę poprzeplataną poezją, światy z pogranicza jawy i snu. Oprócz tego czasami rysuję, coś tam próbuję pisać, słucham muzyki i rozkochuję się w ludziach. Zwłaszcza tych młodszych - od lat pracuję z dziećmi w charakterze wolontariuszki. Jestem z rodzaju tych, co za czekoladę lub za uśmiech - wiele, wszystko!

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#33 » 17 paź 2012, o 21:09

Nam jest równie miło :))

Zwłaszcza tych młodszych - od lat pracuję z dziećmi w charakterze wolontariuszki.
O, to ciekawe, nie znam zbyt wielu wolontariuszy, którzy zajmowaliby się pracą z dziećmi, większość znajomych mimo wszystko zajmuje się kwestami i eventami, czyli bardziej typowo. Domy dziecka, przedszkola, takie sprawy?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Róża Saronu
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#34 » 17 paź 2012, o 21:31

nie znam zbyt wielu wolontariuszy, którzy zajmowaliby się pracą z dziećmi
Mnie znasz! Dzieci są znacznie ciekawszym materiałem do pracy, niż jakies tam eventy, tym bardziej, że czasem to one dają ci więcej, niż ty im - marionetka na pewno się z tym zgodzi :D
Ale tu u Was sympatycznie i swojsko, jestem tu od kilkudziesięciu minut i nie mogę się nadziwić. Tyle ciekawych osób w jednym miejscu! Strasznie się cieszę, że trafiłam na to forum.

Wiadomo! Witamy w rodzinie! :serce:
Jam narcyz Saronu,
lilia dolin.

marionetka

Post#35 » 18 paź 2012, o 19:25

Róża Saronu pisze:
nie znam zbyt wielu wolontariuszy, którzy zajmowaliby się pracą z dziećmi
Mnie znasz! Dzieci są znacznie ciekawszym materiałem do pracy, niż jakies tam eventy, tym bardziej, że czasem to one dają ci więcej, niż ty im - marionetka na pewno się z tym zgodzi :D

Zgadzam się, zdecydowanie! Uwielbiam dzieciaczki za ich otwartość i - przede wszystkim - rozbrajającą szczerość. Zawsze wychodzę od nich obolała, zmęczona, ale szczęśliwa i z uśmiechem na ustach. Swoją drogą, chciałabym związać swoją przyszłość z pomaganiem im - marzy mi się bycie psychologiem dziecięcym.
Wolontariat stały w moim wypadku zaczął się od Świetlicy Środowiskowej na moim osiedlu. Regularna pomoc w nauce popołudniami, czasami organizacja zabaw i zajęć dodatkowych, tak pokrótce. :) Później przez chwilkę, bocznymi dróżkami i krętymi korytarzami trafiłam do Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego, gdzie nie mogłam być wówczas pełnoprawnym wolontariuszem - przychodziłam do dwójki konkretnych, "moich" dzieci. Ale to długa historia. W tym roku tam wróciłam, korzystając ze świeżo skończonej osiemnastki.

A Ty, Róża, czym konkretniej się zajmujesz? :>

Róża Saronu
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#36 » 18 paź 2012, o 20:56

Aaaa... Pomagam dzieciom, które mają problemy z nauką wyrównywać braki :) Bawię się w nauczyciela, staram się pokazać, że uczyć się można na różne sposoby, a sekret tkwi w odnalezieniu tego swojego. Czasem muszę przeobrazić się w aktorkę, czasem w kucharza...
W zasadzie powinnam użyć czasu przeszłego, bo od kiedy mieszkam w Krakowie (czyli od trzech tygodni mniej więcej) nie robię nic w tym kierunku - jakoś nie było czasu, żeby poszukać jakiejś organizacji, która zechce mnie przyjąć w swe szeregi... Ale czas się ogarnąć!
Jam narcyz Saronu,
lilia dolin.

marionetka

Post#37 » 19 paź 2012, o 15:17

Róża Saronu pisze:Aaaa... Pomagam dzieciom, które mają problemy z nauką wyrównywać braki :) Bawię się w nauczyciela, staram się pokazać, że uczyć się można na różne sposoby, a sekret tkwi w odnalezieniu tego swojego. Czasem muszę przeobrazić się w aktorkę, czasem w kucharza...
W zasadzie powinnam użyć czasu przeszłego, bo od kiedy mieszkam w Krakowie (czyli od trzech tygodni mniej więcej) nie robię nic w tym kierunku - jakoś nie było czasu, żeby poszukać jakiejś organizacji, która zechce mnie przyjąć w swe szeregi... Ale czas się ogarnąć!

Coś czuję, że bardzo ciekawie do tego podchodzisz. To dobrze, kolorowi ludzie i i ch pomoc jest nieoceniona, jeżeli chodzi o pracę z dziećmi. OJEEEEJ! Mogę Cię wkręcić, przecież mieszkam w Krakowie! Fundację DPD szczerze polecam, ma 3 bardzo ciekawe projekty i myślę, że znalazłabyś coś dla siebie.

siloe

Post#38 » 21 sty 2013, o 20:18

Moje hobby? Cóż, można by było długo nad tym się rozckliwiać. ;) Uwielbiam pisać, szczególnie jeśli ma to sens. Kiedyś jeszcze dużo rysowałam w mangowym stylu. Lubię mangę i anime, choć teraz już w dużo mniejszym stopniu niż kiedyś. ;) Uwielbiam czytać ciekawe książki, to się nie zmieniło w stopniu intensywności. :D Lubię pstrykać fotki ludziom, rzeczom, otoczeniu. Fajnie jest ująć jakieś naturalne zachowania, takie nie pozowane. I jeszcze jedną moją pasją jest własny ogród, sianie, pielęgnacja planowanie co gdzie ma być. Moim marzeniem jest mieć wielki ogród.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#39 » 21 sty 2013, o 21:26

Oj, duże ogrody są cudne, ale strasznie dużo przy nich roboty. Mojej mamie zawsze pomagałam przy jej ogrodzie i mimo, iż nie był aż tak wielki, to zajęć było mnóstwo. Ale za to jaka satysfakcja, kiedy wiosną i latem (no i niektóre też jesienią) wszystko zaczynało kwitnąć i można było sobie np. usiąść wieczorem, wdychając zapach maciejki :D
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

ayumi_666
scyzoryk
scyzoryk

Post#40 » 6 lut 2013, o 20:01

Postaram się krótko, żeby za bardzo nie zanudzać. Otóż, interesuję się kynologią, zoopsychologią, weterynarią, astronomią i historią. Pociąga mnie także ogólne pojęcie religii. Lubię zgłębiać tajniki innowierców. Czasem zdarza się napisać coś niezbyt ambitnego, ale wbrew ocenom nie mogę przestać, to moje "uzależnienie", tak radzę sobie z emocjami. Wielbię muzykę. Jestem kulinarnym nieukiem, ale degustacji (szczególnie ciast) nie odmówię. Ostatnio wciągnęłam się w akcje pro-zwierzęce i to zajmuje większość mojego czasu, dając satysfakcję, której nie da się wyrazić słowami. W wolnych chwilach oglądam anime lub czytam, głównie horrory, fantastykę i thrillery.
Tak całkiem przeciętnie, muszę przyznać :)
"Gotyk, sztuka ta zdaje się być przede wszystkim sztuką tych, których dusze zasępia choroba marzenia."
- Oscar Wilde

Wróć do „W cieple kominka”