Co teraz czytasz?

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Piotrek84
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Co teraz czytasz?

Post#221 » 12 sie 2017, o 10:02

"Wojna o pieniądz - Prawdziwe źródła kryzysów finansowych" autor Song Hongbing. Książka, która potrafi wywrócić światopogląd opowiadanych nam prawd historycznych od początku XIX wieku. Teraz czytam rozdział o I wojnie światowej i jej prawdziwych przyczynach wybuchu - całkowicie nieprawdopodobne, a jednak chiński autor przekonuje olbrzymią ilością faktów i dowodów, potwierdzonych przypisami, a nawet w kilku kluczowych tematach pokazuje ignorancję Kissingera, uznawanego dzisiaj za geopolitycznego Guru. Poza tym książka dobrze napisana, czyta się ja prawie jak opowieść.

Awatar użytkownika
Maniokowa
scyzoryk
scyzoryk

Co teraz czytasz?

Post#222 » 29 sie 2017, o 14:56

Lisią dolinę Charlotte Link pożyczyłam od mamy, fanki sag rodzinnych, obyczajów i kryminałów (najlepiej bezkrwawych!). Książkę opisała jako kryminał obyczajowy. I chociaż nie jest to mój ulubiony gatunek, to wzięłam się do roboty.
Jestem zaledwie na czterdziestej piątej stronie, ale zapowiada się ciekawie. Tym bardziej, że parę stron temu w głowie miałam jedną myśl - ale przypał! Porywacz znika bez śladu i nikt nie wie, gdzie szukać porwanej. Jak sobie to wyobrażę, to mam ciarki.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Co teraz czytasz?

Post#223 » 29 sie 2017, o 15:10

Od dobrych 4 tygodni namiętnie studiuję istne arcydzieło tortur nad studentami, kserówkę o potocznej nazwie ''Tabelki z farmakologii''. Gorąco nie polecam. :kuku:
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Co teraz czytasz?

Post#224 » 29 sie 2017, o 19:27

Pawlikowską, "Blondynka w/u/na" itd I generalnie mi się podoba ta seria. Aktualnie czytam Chiny...

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Co teraz czytasz?

Post#225 » 22 mar 2018, o 18:42

Kończę "Dziewczynę z pociągu". Całkiem wciągające czytadło, potencjał fabularny dość duży mimo paru ogranych schematów, stylistycznie już gorzej. Gdyby wziął się za ten pomysł ktoś z lepszym warsztatem, mogłaby to być naprawdę dobra książka, ale ogólnie nie jest zła, dobra właśnie do czytania w pociągu (pociągocepcja, yay! :puf:). Faktycznie dobry materiał na film.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Co teraz czytasz?

Post#226 » 22 mar 2018, o 19:52

Kończę "W pierścieniu ognia", po raz drugi :D
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Konrad Mazur
lekki sztylet
lekki sztylet

Co teraz czytasz?

Post#227 » 7 lis 2018, o 17:25

Nad Niemnem
jestem tą książką zachwycony. Lepiej późno, niż wcale. Prawda?
https://konradmazur1.wordpress.com
autor książki "Zaczęło się w Radomiu"

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Co teraz czytasz?

Post#228 » 7 lis 2018, o 18:51

Konrad Mazur pisze:Nad Niemnem
jestem tą książką zachwycony.
Rozumiem, że słynne opisy przyrody Cię nie nużą.

Konrad Mazur pisze:Lepiej późno, niż wcale. Prawda?
Zastanawiam się głęboko czy słowo "późno", jest dobrze użyte. Może jest to właściwa lektura we właściwej chwili życia.

Kawka
runiczny rapier
runiczny rapier

Co teraz czytasz?

Post#229 » 7 lis 2018, o 20:32

A ja czytam "Hobbit czyli tam i z powrotem".

Awatar użytkownika
Toya
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Miesiąca

Co teraz czytasz?

Post#230 » 7 lis 2018, o 21:28

Jakub Małecki - Rdza

Wróć do „Książki”