Jakie ostatnio kupiliście książki?

Kącik miłośników słowa pisanego. Mini-recenzje, dyskusje i rozmowy na tematy związane z literaturą. Podziel się, kto jest twoim ulubionym pisarzem, co ostatnio przeczytałeś i co chciałbyś przeczytać w przyszłości.
Awatar użytkownika
jimmy.iovine
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Post#21 » 28 lip 2015, o 11:09

Ostatnio udało mi się kupić "Noc żywych Żydów" ale niestety książka musi zaczekać zanim ją przeczytam.

Awatar użytkownika
InfraRedSubZeral
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#22 » 5 paź 2015, o 10:23

Obrazek

Robert Spencer. Niepoprawny Politycznie Przewodnik Po Islamie i Krucjatach. Świetna rzecz. Polecam. Pozbawia złudzeń. I dobrze.
________
Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#23 » 8 lis 2015, o 00:10

Wyczekanego, ukochanego "Wariata z Kurpówek" autorstwa przemiłego pana Pinkwarta. Pomyślcie tylko, ile dla mnie to 1,2 kg znaczy, skoro już mam je w posiadaniu, a książek nie kupuje w ogóle!

Awatar użytkownika
Władca Śmierci
scyzoryk
scyzoryk

Post#24 » 8 lis 2015, o 15:38

Paul S. Kemp "Lordowie Sithów" i Terry Pratchet "Zbrojni".

Awatar użytkownika
KatarzynaT
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#25 » 8 lis 2015, o 21:10

O. Tokarczuk ,,Ostatnie historie"

Nikita
scyzoryk
scyzoryk

Post#26 » 27 lis 2015, o 14:39

Zamowilam przez internet ksiazke Olgi Tokarczuk Ksiegi Jakubowe. Czekam aby ja zaczac czytac i delektowac sie .

Awatar użytkownika
kresowa pani
Wydany pisarz

Post#27 » 17 cze 2016, o 12:22

"Biografie odtajnione" Joanny Siedleckiej [przeczytałam jednym tchem, jakkolwiek nic - ale to nic - w tej publikacji mnie nie zdziwiło, lecz wyłącznie w przypadku J. Zawieyskiego oraz Marty Tomaszewskiej zszokowało] oraz - moim zdaniem - mocno przereklamowaną "Historię pszczół" Maji Lunde [Kraków 2016, Wydawnictwo Literackie].
Z poezji, to nabyłam u Autora Jacka Mączki jego niedawno nagrodzony tomik pt. "Brudy prać". Także Antologię POSTscriptum 1/2016, na którą Forumowicze musieli się poskładać, ponieważ tam zostało wydrukowane moje "iudaicum" pt. "(Ro)zwijająca się muzyka świata". (ISSN 1899-8356) Wrocław 2016.
Sobą jestem :-D

Awatar użytkownika
sylvia_plath
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#28 » 18 gru 2016, o 19:05

Wczoraj zamówiłam "Pupillę" K.Przyłuskiej-Urbanowicz i "Tym czasom" W.Audena. Czekam na przesyłkę.
Quel giorno più non vi leggemmo avante.

Nefariel
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#29 » 20 gru 2016, o 00:29

"El último deseo" i "Percy Jackson y el ladron del rayo" dla moich Hiszpanów. Dorosłym postanowiłam kupić na święta coś związanego z Polską, a Percy wygląda jak coś, co może spodobać się ich starszemu chłopaczkowi.

Sobie natomiast kupiłam Olivera Twista oraz Zbrodnię i karę po angielsku. W ogóle w Hiszpanii strasznie podoba mi się to, że anglojęzyczne książki są tańsze od hiszpańskojęzycznych - za przepięknie wydanego Dickensa dałam mniej niż za porysowanego od nowości Wieśka, a Dostojewski kosztował mnie w przeliczeniu jakieś dwadzieścia złotych.

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#30 » 20 gru 2016, o 12:42

"Hyperion" i "Upadek Hyperiona" w dwupaku od Maga. Świetny jest pomysł ze sprzedawaniem serii razem w cenie niższej niż przy kupowaniu wszystkich części osobno.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#31 » 3 paź 2019, o 14:17

Właśnie zamówiłam "Tajemną historię" Donny Tartt i nieco nie mogę się doczekać, by ją odebrać i czytać. Przypadkiem trafiłam na cały trend/gatunek "dark academia", który zapoczątkowała właśnie ta książka, a jeżeli wokół jednego tytułu powstała cała społeczność i "estetyka" - musi coś w sobie mieć i jestem ciekawa co.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#32 » 3 paź 2019, o 15:49

Ja od początku wakacji zaczęłam sukcesywnie spełniać swoje małe marzenie - domową biblioteczkę, a więc przybyło mi kilka książek.
''Tylko jedno kłamstwo'' Kathryn Croft, ''Pacjentka'' Alex Michaelides, ''Plotka'' Lesley Kara - to z kryminałów, ''Plotki'' jeszcze nie czytałam.
Obecnie czytam ''Profil mordercy'' Paula Britton'a (świetne, jak dla mnie!), a w kolejce czeka jeszcze ''Trupia farma'' Billa Bass'a.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Toya
runiczny rapier
runiczny rapier

Post#33 » 3 paź 2019, o 19:55

Ja zbieram wszystko co napisał Jakub Małecki.
Ostatnio udało mi się zdobyć:
Dygot
Dzozef
Nikt nie idzie
Rdza
W odbiciu
Zaksięgowani

Kusy
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#34 » 4 paź 2019, o 11:43

Michel Houellebecq - Serotonina. Nie mam ochoty się katować póki co... Musi poczekać na swój moment.

Awatar użytkownika
kresowa pani
Wydany pisarz

Post#35 » 4 paź 2019, o 22:27

1.Andrew Jupiter: "Wabi Sabi. Japońska sztuka dostrzegania piękna w przemijaniu" / Tłum. Wojciech Usarzewicz. Gliwice 2018, Sensus. - s.165;
2. Katarzyna Bik: Najdroższa - podwójne życie Damy z gronostajem. Kraków 2019, Wydawn. Znak. - s. 399;
3. Mateusz Kiełbas: Chirurgiczne precjoza. Nowa Ruda 2019, "Mamiko". - s.76. Seria: Poezja polska;
4. Mater Ecclesiae: Wystawa obrazów Madonn Papieskich z okazji czterdziestej rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na papieża. Kraków 2018 - Katalog.
Sobą jestem :-D

Wróć do „Biblioteczka”