Co teraz czytasz?

Kącik miłośników słowa pisanego. Mini-recenzje, dyskusje i rozmowy na tematy związane z literaturą. Podziel się, kto jest twoim ulubionym pisarzem, co ostatnio przeczytałeś i co chciałbyś przeczytać w przyszłości.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Zobacz teksty użytkownika:

Co teraz czytasz?

Post#286 » 5 sty 2020, o 15:55

Ja jeszcze nic Tokarczuk nie czytałam, ale mam w planach dać szansę autorce, mimo sprzecznych opinii. Wiadomo - wszystkich nigdy się nie zadowoli. 

Sama obecnie czytam ''Gałęziste'' Artura Urzędowicza - powieść grozy, całkiem ciekawa, chociaż muszę przyznać, że brak mi w głównych postaciach, takiej głębszej wyrazistości i cech, które sprawiłyby, że chociaż jedną z nich bym mocniej polubiła i zaczęła jej kibicować. 

Oprócz tego w ramach tła do spacerów słucham audiobooka ''Listy zza grobu' Mroza i powiem, że całkiem mnie wciągnął.

Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Konrad Mazur
lekki sztylet
lekki sztylet

Co teraz czytasz?

Post#287 » 30 sty 2020, o 01:12

Zaklety dwór  

Walery Łoziński

kresowa pani

Co teraz czytasz?

Post#288 » 30 sty 2020, o 15:17

"Dobrą panią" Elizy Orzeszkowej :-)

szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty

Co teraz czytasz?

Post#289 » 8 lut 2020, o 18:01

"Przyjaciel człowieka" Pilipiuka. 

Cztery opka, w tym dwa z doktorem Skórzewskim. Przyznam, że po pierwszym byłem niemile zaskoczony. Kiepsko (sztucznie) nakreślona postać jednego z bohaterów nie nastrajała optymistycznie do dalszej lektury. Czy Autor Wędrowyczowych opowieści obniża loty? Nie, chyba nie obniża. Kolejne teksty są znacznie lepsze. 

Swego czasu wspominałem o opowiadaniu "Harcerka" (w tomie "Litr ciekłego ołowiu"). "Harcerka", to takie post-apo według Wielkiego Grafomana. Zaprzeczenie wszystkiego, z czym możemy się spotkać w podziemnych korytarzach metra u Dymitra Aleksiejewicza Głuchowskiego. Pilipiukowe opko bardzo przypadło mi do gustu i wielce się uradowałem, mogąc poczytać o dalszych przygodach panny Hydropatii. 

Nic to. Tym razem herbatka, wermucik z dżinem i biorę się za ostatni tekst z cyklu "Przyjaciel człowieka".

kresowa pani

Co teraz czytasz?

Post#290 » 8 lut 2020, o 20:26

Piękne, franciszkańskie wiersze Siostry Marii Gracji Zaleskiej. Wydane w Asyżu w 1978 roku. Ktoś je podrzucił na przykościelny murek :)

Gudai
scyzoryk
scyzoryk

Co teraz czytasz?

Post#291 » 8 lut 2020, o 21:18

"Kiss of Vengeance" Samanthy Young. Udało mi się dorwać na miesiąc przed premierą :D.

kresowa pani

Co teraz czytasz?

Post#292 » 13 lut 2020, o 13:56

Ubiegłoroczny Kalendarz pt. "Rok ze świętą Hildegardą z Bingen" :) Wyjątkowo pożyteczna lektura, zwłaszcza zamieszczone tam przepisy jak na przykład "Duszona pigwa z owczym serem i wątróbką cielęcą" ;))

Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna

Co teraz czytasz?

Post#293 » 16 lut 2020, o 18:00

Wojna makowa Rebekki F. Kuang. Bardzo polecane fantasy, które wyszło parę dni temu pod szyldem Fabryki Słów; na razie przeczytałam z 50 stron i, hm, czyta się lekko, pomysł wydaje się ciekawy, ale trudno powiedzieć coś więcej.

kresowa pani

Co teraz czytasz?

Post#294 » 19 lut 2020, o 22:02

Przeczytałam. Wczoraj: Janusz Szewczak: Idiotokracja. Kraków 2020, Biały Kruk. Czyli jeden z najostatniejszych traktatów o (bez)dennej głupocie :|

AtamanRozhovorny
lekki sztylet
lekki sztylet

Co teraz czytasz?

Post#295 » 19 lut 2020, o 23:36

"Zły las" Pilipiuka 

"Grę bogów" Magdaleny Zawadzkiej-Sołtysek 

"Świątynię na bagnach" M. Gołkowskiego 

Dodano po 4 minutach 38 sekundach: 

Karen pisze:Sama obecnie czytam ''Gałęziste'' Artura Urzędowicza - powieść grozy, całkiem ciekawa, chociaż muszę przyznać, że brak mi w głównych postaciach, takiej głębszej wyrazistości i cech, które sprawiłyby, że chociaż jedną z nich bym mocniej polubiła i zaczęła jej kibicować.

Urbanowicza 8-) :)) 

Dodano po 1 minucie 23 sekundach: 

Swoją drogą na "Gałęziste" (i "Inkuba") też poluję jak już dotychczasowy stosik hańby wyczerpię :))

Awatar użytkownika
Gorgiasz
gladius tytanów
gladius tytanów

Co teraz czytasz?

Post#296 » 20 lut 2020, o 09:55

Co teraz czytasz?

Nic. Obrazek

AtamanRozhovorny
lekki sztylet
lekki sztylet

Co teraz czytasz?

Post#297 » 20 lut 2020, o 10:14

Gorgiasz pisze:
Co teraz czytasz?

Nic. Obrazek

No to zagiąłeś wszystkich :D

Awatar użytkownika
Zdzisław
runiczny rapier
runiczny rapier

Co teraz czytasz?

Post#298 » 20 lut 2020, o 10:36

Czytałem, ale przerwałem, zostawiam na czytanie po pływaniu, na kocyku leżącym na ciepłym piasku ;) 

Latem nadrabiam czytelnictwo, a zbieram książki w chłodniejsze pory roku ;) 

Co czytałem ostatnio? Już dawno wypadłem z popularnych targetów...

kresowa pani

Co teraz czytasz?

Post#299 » 20 lut 2020, o 12:45

Starą książkę kucharską :-D

szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty

Co teraz czytasz?

Post#300 » 20 lut 2020, o 21:22

AtamanRozhovorny pisze:"Zły las" Pilipiuka
Dobre. 

A ja dalej walczę z Dukajowym Lodem. Nie jest złe, jednak oczekiwałem więcej.

Wróć do „Biblioteczka”