Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Ktokolwiek czytał - ktokolwiek wie?

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Kronenberg
scyzoryk
scyzoryk

Post#51 » 16 wrz 2016, o 14:59

Ze swojej strony chciałbym polecić twórczość Ricka Riordana - moje osobiste odkrycie tego roku. Myślałem, że w fantastyce już nic mnie nie zaskoczy, bo niby u Riordana jest to wszystko co lubimy w tym gatunku, czyli wartka akcja, barwni bohaterowie i ciekawa alternatywna rzeczywistość, która przenika się z naszą współczesnością (w tym wypadku rzeczywistość znana z różnych mitologii świata), ale u Riordana to wszystko nabiera jakiejś nowej jakości i drugiego życia. Dzięki Riordanowi wróciłem do czytania fantastyki po długiej przerwie i nie żałuję. ;) Teraz wyszedł "Hotel Walhalla", który jest dobrym wprowadzeniem w świat jego książek, a szczególnie mitologii nordyckiej, natomiast w październiku ma się ukazać "Młot Thora", więc mam na co czekać!

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#52 » 16 gru 2017, o 19:19

Hej! Moi drodzy, potrzebuję, by ktoś polecił mi jakieś dobre political-fiction osadzone w polskich realiach (na prezent świąteczny dla brata). To są jego klimaty, nie moje, więc jeśli ktoś się orientuje, to bardzo proszę o pomoc. :)
Pozdrawiam serdecznie!
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#53 » 16 gru 2017, o 20:27

„Wotum nieufności” - Remigiusza Mroza powinno mu się spodobać. Chyba że już czytał. ;)
Potem chyba jest drugi tom „Większość bezwzględna”.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#54 » 17 gru 2017, o 01:52

Jeśli lubi sf to możesz spróbować: "Pieprzony los kataryniarza", ciekawe i zajmujące, żałuję, że autor w późniejszych książkach zmienił nastawienie i pisze inaczej.
Drugie, ostrzegę, że niecenzuralne i sztampowe: "Przenajświętsza Rzeczpospolita" J. Piekary. Pamiętam, że podobała mi się (ale Wędrowycz mi też się wtedy podobał) i byłem pod wrażeniem.

Jeszcze jest definicja social fiction, ale może być też podciągnięta pod political: "Limes Inferior" J. Zajdla. Jedna z najbardziej refleksyjnych książek jakie czytałem.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#55 » 17 gru 2017, o 08:49

Ja też ostatnio wzięłam się za Mroza i czytam serię o Chyłce - pierwsza część to ''Kasacja'', druga to ''Zaginięcie''. I również polecam. Nie powiem, żeby to była najambitniejsza literatura roku, ale się dobrze czyta, wciągnęło mnie.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Książki”