Ktokolwiek czytał - ktokolwiek wie?

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#21 » 16 sie 2012, o 21:16

50 twarzy Greya
Książka, która wzbudziła ogromną sensację w świecie literackim. Książka, która pierwotnie miała być erotyczną wersją Zmierzchu (podobnież autor tegoż powieścidła nie mógł znieść, że Stefa nie wyładowywała napięcia seksualnego między Bellą a Edkiem i napisał swoją wersję Zmierzchu przerobioną później na 50... :trollface: ) i która w błyskawicznym czasie powiększa rzesze fanów na całym świecie. Już sam projekt adaptacji filmowej jest PONOĆ najważniejszym projektem W Hollywood, w internecie panoszą się dyskusje zażarte, kto miałby grać głównego bohatera.
Czytałam niektóre recenzję i wszyscy załamują ręce nad koszmarnym stylem i strasznie ubogim językiem autora.
EDIT: jakaś dzielna istota nawet podjęła się podliczenia powtórzeń http://www.goodreads.com/review/show/340987215

Brzmi to wszystko przerażająco i niepokojąco... Czytał to ktoś...;o? Bo ja się boję, że dostane jakiegoś ostatecznego skrzywienia po lekturze ;o.
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Wodniczka
scyzoryk
scyzoryk

Post#22 » 1 wrz 2012, o 19:44

A ja z prośbą się z wracam. Ktokolwiek czytał, ktokolwiek wie, chciałabym jakąś powieść w klimacie "Przeminęło z wiatrem", coś na długie wieczory, lekkie, czasem gorzkawe, opowiadające konkretną historię z ciekawym stylem i dobrze zarysowanymi postaciami.
Ewentualnie, jak ktoś miałby do polecenia jakiegoś autora w klimacie Marka Hłasko <3

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#23 » 2 wrz 2012, o 14:37

Hmmmm, moja pierwsza myśl- "Wichrowe Wzgórza" ;)...

Ja mam z kolei pytanie- czy ktokolwiek z Was czytał "Wojnę i Pokój" autorstwa Lwa Tołstoja?
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Wodniczka
scyzoryk
scyzoryk

Post#24 » 2 wrz 2012, o 15:58

No Wichrowe właśnie przewertowałam, kurcze Jane Austen też już mi się znudziła...;<

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#25 » 2 wrz 2012, o 17:27

;p
Szarl pisze:Hmmmm, moja pierwsza myśl- "Wichrowe Wzgórza" ;)...
Ja mam z kolei pytanie- czy ktokolwiek z Was czytał "Wojnę i Pokój" autorstwa Lwa Tołstoja?

Ja czytałam, aczkolwiek tylko pierwszy tom (nie wiem, czy tak jest w każdym przypadku, ale ja wypożyczyłam wydanie czterotomowe); czyta się to nadzwyczaj dobrze, biorąc pod uwagę czas, w jakim "Wojna i pokój" została napisana. Niemniej jednak sięgnęłam po nią po oglądnięciu serialu i to on pozostanie mi na dłużej w pamięci - książka po pewnym czasie po prostu zaczyna nudzić. Nie dokończyłam jej ze względu na szeroko pojęty brak czasu, ale wiem, ze kiedyś sięgnę po nią ponownie. Specjalnie dla Pierre'a <3.

Dodano polskie znaki.
where does everybody go when they go?

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#26 » 2 wrz 2012, o 22:24

A ja z prośbą się z wracam. Ktokolwiek czytał, ktokolwiek wie, chciałabym jakąś powieść w klimacie "Przeminęło z wiatrem", coś na długie wieczory, lekkie, czasem gorzkawe, opowiadające konkretną historię z ciekawym stylem i dobrze zarysowanymi postaciami.

W podobnym stylu napisano Oberżę na pustkowiu, jedna z moich ulubionych książek i nie jest obszerna. Da rade przeczytać w ciągu jednego wieczora. Plus elementy kryminału. :)
Może ewentualnie Jeździec bez głowy?
Po prostu robię za zły charakter.

Wodniczka
scyzoryk
scyzoryk

Post#27 » 3 wrz 2012, o 14:16

Dziękuję Kostucho! Idę na poszukiwania do biblioteki :D

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#28 » 9 wrz 2012, o 19:17

Czytał ktoś Mastertona? Mam ochotę na horror, ale jego bibliografia jest dość spora i kompletnie nie wiem, od jakiej książki lub cyklu zacząć.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#29 » 9 wrz 2012, o 21:35

Ja czytałam, powodowana głównie faktem, że przyjeżdżał na DF-y do Wrocławia. Stwierdziłam, że jeśli chcę od niego autograf, to powinnam przynajmniej przeczytać cokolwiek jego autorstwa, a po tym już nie chciałam autografu. Nie no, jasne, rozumiem, że ludziom może odpowiadać taki typ horroru, ale mnie akurat nie. Mało co mnie rusza i nie mam nic przeciwko gore, a mimo to jego opowiadania raczej mnie odrzuciły. W większości (bo, fakt, nie wszystkie) nie miały jakiegoś specjalnie pociągającego klimatu grozy, za to były zwyczajnie obrzydliwe, żeby nie powiedzieć obleśne. Tyle ode mnie, ale możne ktoś potrafi spojrzeć na to inaczej :D
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

szerlok
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#30 » 25 wrz 2012, o 00:09

Ktokolwiek czytał, ktokolwiek zna prozę polską lub zagraniczną zawierającą długie i ekspresyjne monologi kobiece, ewentualnie prozę, w których główną bądź przynajmniej w miarę znaczącą rolę gra młoda kobieta (15-25 lat)? Chodzi mi o utwory dobre, ale mało znane tzn. cały Dostojewski odpada, przeczytałam go i nic mi nie pasuje, odpada też Styron, odpada James Joyce, Umberto Eco, lektury szkolne bezwzględnie odpadają, odpadają wszyscy powszechnie znani pisarze. Jak komuś coś przychodzi do głowy to piszcie, prooooszę :)
Może być nawet fantasy! :D

Wróć do „Książki”