Co teraz czytasz?

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Nefariel
lekki sztylet
lekki sztylet

Co teraz czytasz?

Post#191 » 1 year temu

"10 kawałków o wojnie" Babczenki.
Za każdym razem trzepie tak samo.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Co teraz czytasz?

Post#192 » 1 year temu

Właśnie skończyłam czytać "Kamieniarza" Camilli Läckberg.
Dobry kryminał. Czytało się bardzo szybko i z zaciekawieniem, a rozwiązanie wcale nie było oczywiste i nie wpadłam na nie za wcześnie. :) Wątek historyczny dodawał smaczku i w ciekawy sposób na końcu łączył się z bieżącą akcją. Jedynym słowem, jak ktoś lubi kryminały, to mogę polecić.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Co teraz czytasz?

Post#193 » 1 year temu

Neil Gaiman "Amerykańscy Bogowie".
Moje trzecie podejście do tej książki.
Mam nadzieję, że ostatnie.
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Co teraz czytasz?

Post#194 » 1 year temu

^ Szarl? ;o ale TA Szarl, co miała kiedyś Milę Kunis na avatarze? :O

Ja czytam "Bonę Sforzę", z chęci, a nie z musu. Bo lubię bardzo. I Bonę, i książkę.
where does everybody go when they go?

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Co teraz czytasz?

Post#195 » 1 year temu

I dalej miałabym Milę, gdyby nie to, że majhost spadł z rowerka i dokonał żywota swego :D. Stęskniłaś się :D?
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Co teraz czytasz?

Post#196 » 1 year temu

"Naznaczeni błękitem", tom 1, Ewy Białołęckiej. Zawsze chciałam przeczytać "Tkacza iluzji", ale nigdy mi się nie udało, bo nakład się wyprzedał i od lat książki nie da się zdobyć, więc tym bardziej kupiłam jej inną książkę, gdy tylko miałam okazję. Zawsze chciałam wiedzieć, o co chodzi w fenomenie Toroj :D
Jak na razie - bardzo przyjemna książka.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Co teraz czytasz?

Post#197 » 1 year temu

Właśnie skończyłem: Czy androidy śnią o elektrycznych owcach Philipa K. Dicka., książka została spopularyzowana przez film Blade Runner (Łowca androidów) z Harrisonem Fordem, choć są niekompatybilne.
Książka zachwyciła mnie humorem, jednak główną jej zaletą są stawiane pytania, o sens egzystencji, o człowieczeństwo, sens i istotę wiary, ludzkie sumienie, etykę i empatię. Muszę przyznać, że musiałem się od niej odrywać, tylko po to by, dokładnie przemyśleć sobie swoją własną egzystencję. Świat powieści jest przygnębiający, więc mogę ją polecić miłośnikom postapokaliptycznych klimatów, ponieważ ziemia jest dotknięta nuklearną zimą (a raczej przedzimiem).
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Co teraz czytasz?

Post#198 » 1 year temu

Kiedyś oglądałam program o Dicku, podobno był nieźle rąbnięty. Ja właśnie czytam "Morderstwo w Orient Expressie" Agathy Christie.

Awatar użytkownika
Camenne

Co teraz czytasz?

Post#199 » 1 year temu

Zaczęłam "Światło między oceanami", trochę z ciekawości, bo już bardzo długo nie czytałam obyczajówek. Póki co mam mieszane uczucia, nie mogę oprzeć się wrażeniu: "Napisałabym to inaczej". Pomysł na fabułę wydaje się niezły, ale narracja, przynajmniej na pierwszych 100 stronach, jest strasznie poszatkowana, sceny mają dosłownie pół strony, może stronę, a *** atakuje co chwilę. Strasznie męczące. Nie widziałam czegoś podobnego w wydanej powieści od momentu czytania "Kodu da Vinci" dobre 10 lat temu.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Co teraz czytasz?

Post#200 » 1 year temu

Ja czytam niewielki zbiór opowiadań Adama Hollanka zatytułowany Muzyka dla was, chłopcy. Jak na razie wrażenia pozytywne.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „Książki”