Nagroda Zajdla

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Nagroda Zajdla

Post#31 » 4 lip 2016, o 23:53

Właśnie chodzi o tą liczbę głosujących, autor zorganizuje sobie grono zagorzałych fanów, którzy przyjadą na Polcon i wygrywa.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
RebelMac
lekki sztylet
lekki sztylet

Nagroda Zajdla

Post#32 » 5 lip 2016, o 10:21

DuralT pisze:Właśnie chodzi o tą liczbę głosujących, autor zorganizuje sobie grono zagorzałych fanów, którzy przyjadą na Polcon i wygrywa.

No ale tak chyba zawsze było? Fandom głosuje. A, kiedyś to chyba jeszcze poprzez zgłoszenia w NF można było wybierać utwory. Sprostujcie mnie jeśli się mylę.
May The Force Be WIth You!

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Nagroda Zajdla

Post#33 » 5 lip 2016, o 11:29

No tak, ale teraz gdy mniej ludzi głosuje, takie rzeczy jak napisałem wyżej, mają miejsce. Wiem, że jest to nagroda "Fandomu", ale wydaje mi się, że kiedyś była znacznie bardziej prestiżowa, niż jest teraz (właśnie ze względu na spadek zainteresowania nią, czytelników=głosujących).
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Re: Nagroda Zajdla

Post#34 » 6 lip 2016, o 10:59

Kiedyś listę ustalało jury, jeżeli dobrze pamiętam, więc ludzie również głosowali, ale na wybranych przez profesjonalny skład kandydatów. Już samo to wiele zmienia.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Książki”