Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Nagroda Zajdla

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Nagroda Zajdla

Post#11 » 14 sie 2015, o 21:45

Za niecały tydzień dowiemy się, kto w tym roku otrzyma Zajdla. Kogo obstawiacie?
Tegoroczne nominacje:

W kategorii OPOWIADANIE Nominacje za rok 2014 otrzymują:
Kre(jz)olka – Chodorowska Krystyna (Nowa Fantastyka 3/2014, Prószyński Media)
Nika – Darda Stefan (Opowiem ci mroczną historię, Videograf SA)
Rowerzysta – Darda Stefan (Opowiem ci mroczną historię, Videograf SA)
Teleturniej – Dziedzic-Chojnacka Dorota (Fahrenheit 07.07.2014)
Sztuka porozumienia – Kańtoch Anna (Światy równoległe, Solaris)
Daję życie, biorę śmierć – Krajewska Marta (Nowa Fantastyka 10/2014, Prószyński Media)

W kategorii POWIEŚĆ Nominacje za rok 2014 otrzymują :
Forta – Cholewa Michał (Warbook)
Chłopcy 3. Zguba – Ćwiek Jakub (Sine Qua Non)
Czarny Wygon. Bisy II – Darda Stefan (Videograf)
Nomen omen – Kisiel Marta (Uroboros)
Biała reduta. Tom 1 – Kołodziejczak Tomasz (Fabryka Słów)
Pokój światów – Majka Paweł (Genius Creations)

Mam deja vu, gdy patrzę na listę i widzę Ćwieka i tyle nominacji dla Dardy.

Swoją drogą w tym roku udostępniono ebook ze wszystkimi nominowanymi opowiadaniami i właściwie odświeżam temat częściowo po to, by go wrzucić linka. Do pobrania za darmo tutaj: http://zajdel.art.pl/2015/07/opowiadani ... e-booki-2/ Bardzo dobry pomysł <ok>
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Nagroda Zajdla

Post#12 » 15 sie 2015, o 07:11

Lubię to forum za to (między innymi), że prawie codziennie dowiaduję się czegoś nowego. No proszę, dowiedziałam się, że istnieje jakiś Zajdel, chociaż nie jestem pewna, czy dobrze odmieniłam. Fajnie, Camenne, że dodałaś linka, bo może nawet wciągnę te opowiadania. Nawet coś dla mnie:"...biorę śmierć".

Daniel
lekki sztylet
lekki sztylet

Nagroda Zajdla

Post#13 » 15 sie 2015, o 08:30

Jak dla mnie w kategorii opowiadanie to: "Daję życie, biorę śmierć", bardzo przypadło mi do gustu. A co do powieści to się nie wypowiem, bo żadnej z nominowanych nie czytałem. :oops:
"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany"
Carlos Ruiz Zafón

Nie lubię językowego nazizmu. Życie jest po to, żeby uczyć się na błędach.

Fenrir
redaktor prowadzący Fantazmatów

Nagroda Zajdla

Post#14 » 15 sie 2015, o 09:14

"Pokoju światów" nie czytałeś? Wstydź się i żałuj! :D

Daniel
lekki sztylet
lekki sztylet

Nagroda Zajdla

Post#15 » 15 sie 2015, o 10:03

:D Nadrobię, spokojnie :D Po opisie na lubimczytyać jestem zaciekawiony :P
"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany"
Carlos Ruiz Zafón

Fenrir

Nagroda Zajdla

Post#16 » 15 sie 2015, o 12:23

Jakby opis to było za mało, to łap recenzje:
http://geniuscreations.pl/tag/pokoj-swiatow/

Awatar użytkownika
Camenne

Nagroda Zajdla

Post#17 » 15 sie 2015, o 18:10

aga, Zajdle to jedna z najgłośniejszych i najważniejszych nagród w polskiej fantastyce, przynajmniej do czasu ;)) Teraz różnie się mówi.

Fenrir pisze:"Pokoju światów" nie czytałeś? Wstydź się i żałuj! :D
Ja też nie czytałam żadnej z tegorocznych powieści, a tytuł "Pokój światów", szczerze, pierwszy raz zobaczyłam na liście nominowanych. Ale dobrze, że w nominacjach jest jakiś powiew świeżości i że pojawiają się nowe nazwiska poza starą gwardią typu Pilipiuk, Ćwiek, Darda etc.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Daniel
lekki sztylet
lekki sztylet

Nagroda Zajdla

Post#18 » 15 sie 2015, o 19:57

Camenne pisze: Ale dobrze, że w nominacjach jest jakiś powiew świeżości i że pojawiają się nowe nazwiska poza starą gwardią typu Pilipiuk, Ćwiek, Darda etc.

Nie chce tutaj nikogo atakować, ale nie wiem jak można dać Pilipiukowi jakąkolwiek nagrodę. :P Jak ja nie lubię jego książek, poziomem gość nie odstaję od nowicjuszy. A wydaje na papierze i to regularnie, ludzie kupują (nie wiem dlaczego). Ostatnio wyszła "Reputacja". Jak Fabryka Słów wstawiała na fb grafiki z fragmentami to myślałem, że sobie oczy wydłubię. Gdyby nie dialogi to narracja by jeszcze uszła. :P
Wybaczcie za offtop...
Carlos Ruiz Zafón

Fenrir

Nagroda Zajdla

Post#19 » 15 sie 2015, o 20:23

Bo Zajdla przyznają bezpośrednio czytelnicy, to nie nagroda Żuławskiego, gdzie głosuje grono elektorów, a potem grono profesorów wybiera.

Awatar użytkownika
Camenne

Nagroda Zajdla

Post#20 » 23 sie 2015, o 12:30

Dokładnie. Z tego względu też np. Darda cieszy się wieloma nominacjami (ja z kolei nie rozumiem jego fenomenu). Ma silny, choć raczej cichy w internecie "elektorat".

I po Zajdlach ;) Wygrały "Sztuka porozumienia" Kańtoch i "Forta" Cholewy. "Forty" nie czytałam, ale podobno to ogromne zaskoczenie, czytał ktoś?

Wróć do „Książki”