Ulubione książki

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Irena Adlerowa
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione książki

Post#41 » 28 kwie 2013, o 11:41

Ulubionych książek trochę mam. Lecieć będę autorami i należy to rozumieć jako "wszystko wyżej wymienionego".

Nade wszystko Pratchett całościowo, pomijając ostatnią wydaną w Polsce (i chyba ogólnie) książkę, której jakoś... no, nie doczytałam. Nie wciągnęłam się. Przykro mi.

Dalej Douglas Adams, za jeden z niewielu przejawów angielskiego humoru, który toleruję.

George Martin za dobrą, realistyczną fantastykę, która odpowiedziała mi, czego zazwyczaj mi brakuje w książkach tego typu.

Orson Card, generalnie wszystko, chociaż najbardziej podobał mi się Lovelock. Tylko kontynuacji nie widać.
Co drugi pisacz fanfików do Avengersów czuje w sobie wewnętrznego George'a Martina, nakazującego mu dręczyć bezlitośnie każdego Starka, którego dostanie w swoje ręce.

petrichor
lekki sztylet
lekki sztylet

Ulubione książki

Post#42 » 20 sie 2013, o 23:10

Specjalne miejsce w moim serduszku mają wszystkie książki Zadie Smith, które przeczytałam do tego czasu - Białe zęby, Łowca autografów, On beauty. Poza tym Gra w klasy Cortazara, Krótki i niezwykły żywot Oskara Wao Diaza, Prawiek i inne czasy Tokarczuk, Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki Vargas Llosy, Lolita Nabokova, standardowo Mistrz i Małgorzata. Uwielbiam też powracać do Ta książka uratuje ci życie A.M.Homes. Bardzo inspirująca, zwłaszcza dla osoby wielbiącej Davida Lyncha, była dla mnie jego książka: Catching the big fish.
[center]We didn't say anything because there was such an awful lot to say, and no language to say it in.
William Saroyan, My Name Is Aram[/center]

Ostatniaslomka
Zdobywca Artefaktu 2013

Ulubione książki

Post#43 » 3 gru 2013, o 00:17

Faust
Mistrz i Małgorzata
Nowy wspaniały świat
Pratchett
Arche

Huh, to chyba moja top lista.

Patryk

Ulubione książki

Post#44 » 31 sty 2014, o 09:37

Jeśli chodzi o fantasy, mam jedną ulubioną serię, nic co do tej pory czytałem nie podobało mi się aż tak bardzo. Mianowicie "Wojna Pajęczej Królowej", autorów nie będę podawał ponieważ każdy z sześciu tomów napisał inny autor. Akcja serii dzieje się w świecie Forgotten Realms, który kocham i chętnie czytam książki oparte na nim.
Przy powieściach grozy na pierwszym miejscu stoi oczywiście Stephen King. :)

fanitolkiena
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione książki

Post#45 » 27 sie 2014, o 12:08

Władca Pierścieni, Potter, Złodziejka książek, kryminały Agathy Christie... sporo tego, ale na pierwszym miejscu stawiam Złodziejkę książek :serce:
Obrazek
Na tej wyspie jest zło. A zbrodnia została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Jednego wszak morderca nie przewidział. Że w starciu z umysłem Herculesa Poirot prawda wyjdzie na jaw.

agnieszka26
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione książki

Post#46 » 8 gru 2015, o 18:02

Ja uwielbiam wszystko co wyszło u nas Elmore'a Leonarda - Dorwać małego, Stick, Blichtr, Wielki Bob... tylko szkoda, że przetłumaczono tak mało jego książek

Olka
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione książki

Post#47 » 16 gru 2015, o 19:32

"Mistrz i Małgorzata"-uwielbiam :D
Poza tym bardzo lubię "Wyznaję" Cabre. Tak się w to zaczytałam, tak mi dało do myślenia...
Poza tym wszystkie części "Harrego Pottera" i trylogia Simona Becketta

mala_gente
lekki sztylet
lekki sztylet

Ulubione książki

Post#48 » 12 lut 2016, o 21:03

Buszujący w zbożu, to na pierwszym miejscu.
Władca Much.
Nowy wspaniały świat, Folwark i Ludzkie dzieci.
z fantastyki uwielbiam Pratchetta, choć ma książki lepsze i gorsze, zależy na co się trafi. Ale jego poczucie humoru jest genialne.

Wróć do „Książki”